bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skZachránime svet pred katastrofou. Zastavíme očkovanie!


Bola presvedčená, že očkovanie vyvoláva zmeny v DNA človeka a z ľudí spraví geneticky modifikované organizmy. Gary veril v to isté. Domnieval sa, že vakcína obsahuje aj skryté látky, ktoré vyvolávajú neplodnosť, ničia obranyschopnosť organizmu a vyhladia časť obyvateľstva Zeme. „Zachránime svet pred katastrofou,“ dodal Gary a opätoval jej úsmev.

Ak ste si obľúbili severskú krimisériu Tom Stilton a Olivia Rönningová, chystajte si miesto vo svojej knižnici.
Pandémia koronavírusu zasiahla do životov ľudí a zmenila ich nepredvídateľným spôsobom...
Milosrdný samaritán je vynikajúce krimi z pera skúsených autorov o tom, že nie každý, kto tvrdí, že chce pomáhať ľuďom, tak hovorí aj pravdu... Kto sabotuje dodávky vakcín proti covidu? Kto je schopný vraždiť, pretože si myslí, že jedine on sám má pravdu?

Tom Stilton našiel útočisko na ostrove Rödlöga, no jeho pokoj netrvá dlho. Olivia Rönningová zmizla a všetky okolnosti naznačujú, že sa tak stalo proti jej vôli. Vyšetrovaním je poverená Oliviina kolegyňa Lisa Hedqvistová z Národnej operatívnej jednotky, ktorá získa nečakaného spojenca. Tom sa rozhodne prerušiť karanténu a s Lisou nasleduje stopy až k nehnuteľnosti blízko mestečka Lammasa. Keď tam však prídu, budova je v plameňoch a obhorené ostatky ženského tela sa nedajú identifikovať. Patria naozaj Olivii?

Bývalá policajná komisárka Mette Olsäterová od začiatku pandémie zabíja dni sledovaním televíznych seriálov. Možnosť dohliadať na bezpečný prevoz vakcín proti koronavírusu je pre ňu vítaná zmena. Zdá sa, že niekto je ochotný urobiť čokoľvek, aby prevoz narušil. A ospravedlňuje sa tými najlepšími úmyslami.

Pozrite si video Cilly a Rolfa Börjlindovcov:

Z krimi Milosrdný samaritán cítiť, že Börjlindovci sú skúsení autori – sú to scenáristi, písali pre film aj televíziu a taký je aj ich príbeh. Krátke, svižné kapitoly. Najmä ku koncu to naberá na obrátkach a dynamike.

Pekne vykreslili stiesnenú atmosféru a napätie, pridali niekoľko nečakaných zvratov. Majú ľahký štýl písania bez krkolomných viet. Čítanie plynie hladko, vedia sa šikovne pohrať s čitateľom, nasmerovať ho na falošnú stopu. Vhodne kombinujú nielen rôzne časové roviny, ale aj dejové línie.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Kamil Mikulčík:

Coventry bolo prvé miesto na svete, kde začali očkovať proti koronavírusu.
„Vážne,“ odvetila žena. „Svalová paralýza a akútne zlyhanie krvného obehu.“
„A vy to dávate do súvisu s očkovaním?“
„Stalo sa to bezprostredne po očkovaní. Pacienti nestihli ani opustiť očkovacie centrum.“
„Odkiaľ pochádzala dodávka očkovacej látky?“
„Z Belgicka.“
„A čo sa tam teraz deje?“
„Zastavili sme očkovanie látkami z tej šarže.“

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.