bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.sk3 nové príbehy s Herculom Poirotom

Pre všetkých fanúšikov  kráľovnej detektívky Agathy Christie pripravilo vydavateľstvo Slovenský spisovateľ ďalší, už štvrtý výber z jej tvorby.
3x Hercule Poirot, 4.diel obsahuje tri príbehy: Zlo pod slnkom, Vražda na golfovom ihrisku a Päť malých prasiatok

V každom z týchto skvelých detektívnych príbehov vás Hercule Poirot presvedčí, že niet takého páchateľa, ktorého by neodhalili jeho povestné malé sivé bunky.

V románe Zlo pod slnkom si Hercule Poirot užíva dovolenku na Ostrove pašerákov v letovisku pri pobreží Devonu. Ale len dovtedy, kým v Zátoke škriatkov nenájdu zavraždenú známu herečku. Tou je obletovaná krásavica Arlena Stuartová, ktorá priťahovala mužov ako magnet a v ženách vyvolávala žiarlivosť. Takmer všetci hoteloví hostia mali s ňou niečo spoločné, no komu prekážala tak veľmi, že ju bol schopný zabiť?

Poirot je vo skvelej forme a jedinečný so svojimi sivými bunkami. Zbiera jeden dôkaz za druhým, postupne skladá celé puzzle a pre čitateľa je lahôdkou sledovať jeho vyšetrovanie. Všetko do seba zapadne a Poirot opäť bravúrne rozlúskne zamotaný prípad.

Vražda na golfovom ihrisku nás zavedie do mestečka na severe Francúzska, kde Hercule Poirot vyšetruje vraždu miestneho milionára Paula Renaulda, ktorého dobodali na smrť. Slávnemu detektívovi je hneď jasné, že páchateľa netreba hľadať nikde inde ako medzi príbuznými. Veď tam, kde je v hre obrovské dedičstvo, nechýba ani motív. Jeho teória sa zmení na istotu, keď vyjde najavo, že vražednou zbraňou bola dýka, ktorú pani Renauldovej daroval jej syn.

V detektívke Päť malých prasiatok Hercule Poirot rieši šestnásť rokov starý prípad vraždy slávneho maliara a milovníka krásnych žien, za ktorú odsúdili jeho manželku. Ich dcéra Carla Lemerchantová je skalopevne presvedčená o matkinej nevine, a preto nalieha na Poirota, aby odhalil skutočného vraha a očistil tak jej meno.

Slávny detektív sa teda pustí do pátrania a osobne sa stretne s ľuďmi, ktorí boli pred rokmi na mieste činu. Ak Amyasa Cralea nezabila jeho manželka Caroline, musel to urobiť niekto z nich...

Nový, už štvrtý výber príbehov s Herculom Poirotom je delikatesou pre všetkých fanúšikov Agathy Christie. Brilantný detektív, jedinečná atmosféra, uveriteľné dej i postavy. Najviac nás však baví rozuzľovanie prípadov, ako to dokáže len belgický detektív.
Ak ste ešte nepodľahli jeho čaru, ale ste ho kedysi dávno čítavali – urobte si radosť. 3x Hercule Poirot poteší vašu čitateľskú dušu.

Milan Buno, knižný publicista
Foto: Slovenský spisovateľ, Pixabay.com

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.