bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skVyznania. Exkluzívne spojenie krásnych textov a nádherných ilustrácií

Limitovaná luxusná zbierka textov Kamila Peteraja a krásnych ilustrácií Martina Augustína. To sú Vyznania, ktoré uviedli do života v bratislavskom hoteli.

Pozrite si reportáž z krstu knihy:

Vydarená akcia

Krstnými rodičmi tohto umeleckého diela sa stali významné osobnosti Slovenskej filharmónie Katarína a Marián Turnerovci. Knihu pokrstili tónmi harfy a slovami z piesne Vyznanie, ktorú zložil pre Mariku Gombitovú práve Kamil Peteraj.
Jeho básne predniesla na akcii herečka Katarína Šafaříková a niekoľko pesničiek zaspievala  Kristína.

Súčasťou výpravného vydania je aj luxusná štóla s ilustráciou Martina Augustína, ktorú predstavil módny návrhár Marcel Holubec. Grafickou dizajnérkou knihy je Barbara Baloghová.

Nádherné vyznania

Vyznania sú novou zbierkou textov a básní výnimočného slovenského básnika Kamila Peteraja. Svojimi nádhernými ilustráciami ju opäť dotvoril výtvarník Martin Augustín. Je to už ich štvrtá spoločná kniha – predtým tu boli Obrazy v textoch, texty v obrazoch, Stále ťa mať, a Sen menom láska.

Tentoraz dvojica opäť oživila tému lásky, vyznania vrúcnych citov a otvárania skrytých komnát srdca. Láska, porozumenie, vzájomnosť, vášeň... témy, ktoré v súčasnosti tak veľmi potrebujeme šíriť do priestoru, ktorými sa potrebujeme zaoberať a ktoré potrebujeme žiť.

Na obálke ručne viazanej knihy v bielej koži sa nachádza krásne krištáľové srdce zhotovené v sklárskej dielni Novotný Glass Studio v Novom Bore. Krištáľové srdce na obálke je výsledkom moderných technológií 3D modelovania a tradičného sklárskeho remesla. Materiál je bezolovnatý krištáľ. Krištáľové srdce bolo ručne vyrobené v limitovanom náklade pre toto špeciálne vydanie.

Publikácia Vyznania vychádza v limitovanom náklade 550 kusov a je dostupná iba na:
www.luxusnakniznica.sk

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.