bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skVyšetrovateľka a mentalista musia vyriešiť strašný prípad uneseného chlapca

Keď Camilla Läckberg ohlásila pred pár rokmi prípravu novej knižnej série, čitatelia po celom svete boli nadšení. O to viac, že k písaniu prizvala známeho švédskeho mentalistu Henrika Fexeusa.
Kult je druhý diel tejto krimi trilógie.

Zo štokholmskej škôlky v renomovanej štvrti-ostrove Södermalme zmizne päťročný Ossian. Polícia krátko nato odhalí súvislosť so staršími únosmi detí, ktoré sa, žiaľ, skončili tragicky. Prípadu sa ujíma Mina Dabiriová a jej kolegovia. Rýchlo pochopia, že majú do činenia so životu nebezpečnými silami. Navyše všetko nasvedčuje tomu, že treba očakávať ďalšie únosy...a ak ich nezastavia, únoscovia nebudú šetriť prostriedkami ani silami, aby uniesli ďalšie deti.

Mina sa prvý raz po dramatických udalostiach spred dvoch rokov opäť kontaktuje s mentalistom Vincentom Walderom. Čas však neúprosne beží a šialený páchateľ ohrozuje tých najbezbrannejších - deti.

Kult je opäť výborne premyslené krimi, miestami mrazivé svojím námetom. Nepredvídateľné zvraty, vzrušujúce pátranie, skvele vykreslené postavy Miny a Vincenta. Napriek tomu, že nejde o také brutálne desivé opisy ako v prvej knihy, v tomto príbehu je to stelesnená nočná mora rodičov: keď vám niekto unesie dieťa zo škôlky a neskôr sa nájde mŕtve...

Camilla Läckberg opäť precízne vybudovala komplexné a realistické charaktery. V spojení so psychologickým obrazom a pohnútkami postáv, ktoré sú očividným vkladom Henrika Fexeusa, spájajú autori tradičnú detektívku s nekonvenčnými prvkami mentalizmu, čo dáva tejto sérii jedinečný rozmer.

Nedávno bolo ohlásené aj natáčanie seriálu, ktorého predlohou je práve séria Läckbergovej a Fexeusa. Natáčanie by sa malo začať v roku 2024, seriál bude mať tri série a bude dostupný cez streamovaciu službu Viaplay.

Camilla Läckberg je dnes jednou z najčítanejších európskych autoriek, z jej kníh sa predalo viac ako 30 miliónov výtlačkov vo viac ako 60 krajinách. Zároveň je aj úspešnou podnikateľkou, jednou zo zakladateliek Invest In Her – investičnej firmy zameranej na podnikateľky a ich rovnoprávne postavenie na trhu. Jej román Zlatá klietka bol v roku 2019 jednou z najpredávanejších kníh vo Švédsku. Vo Vydavateľstve SLOVART vyšli tieto knihy Camilly Läckberg v preklade Márie Bratovej:

Ľadová princezná, Kazateľ, Kamenár, Smoliar, Pankhart, Morská panna, Strážca majáka, Anjeličkárka, Krotiteľ, Bosorka, Zlatá klietka (aj ako audiokniha), Strieborné krídla (aj ako audiokniha) a Debna (spoluautor Henrik Fexeus).

Henrik Fexeus je známy švédsky iluzionista, spisovateľ a televízny moderátor. Vyštudoval filozofiu na Štokholmskej univerzite, istý čas pôsobil v marketingu a neskôr sa špecializoval na komunikačné techniky a metódy rozvoja duševných schopností. Dnes patrí medzi najznámejších švédskych odborníkov na neverbálnu komunikáciu, psychologickú manipuláciu a mentálny iluzionizmus. Vydal sedem kníh z oblasti praktickej psychológie, jeho prvá kniha Naučte sa čítať myšlienky (Konsten att läsa tankar, 2017) sa hneď po vydaní stala bestsellerom a vyšla v 20-tich krajinách. Jeho knihy získali niekoľko cien, predalo sa ich viac ako milión výtlačkov a sú preložené do viac ako 27 jazykov.

Foto: Slovart, nordinagency.se

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.