bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.sk







Vychutnajte si novú Janu Pronskú | Príbeh Krvavý erb

Zlatníkova chovanica. Tým sa to všetko začalo. Pred šiestimi rokmi túto ženu poznalo nanajvýš jej okolie a rodina...dnes je to prvá dáma slovenskej historickej romance.

Jana Pronská oslávila pred pár dňami narodeniny a k nim si ako darček dala ďalší, už ôsmy príbeh, ktorý vás opäť zavedie na územie stredovekého Slovenska a je založený na skutočnej historickej udalosti.

Už samotný názov Krvavý erb napovedá, že pôjde znova o napínavé a pútavé rozprávanie.

Keď vo vyšehradskom paláci zneuctia krásnu Kláru, dcéru uhorského veľmoža Feliciána Zacha, zúfalý otec s mečom v ruke zaútočí na panovníka a jeho rodinu. Kým ho odzbroja a zabijú, stihne poraniť kráľa na hlave a jeho manželke odťať štyri prsty. Rozzúrený kráľ vyhlási Zacha za vlastizradcu a vydá rozkaz pozabíjať všetkých jeho príbuzných.

Klárina sestra Eliz prežije krvavú masakru len vďaka tomu, že v ten hrozný večer na panovníckom dvore nebola. V čase, keď na kráľov rozkaz zachvátia ich rodinné sídlo plamene, vracia sa do mesta z vychádzky na koni. Pri pohľade na ruiny, čo zostali z ich domu, ešte netuší, že to neznamená len koniec jej domova, ale aj všetkého, čo v doterajšom živote poznala a milovala.

PronskaEliz síce kráľovo besnenie prežila, no jej šance na záchranu sú mizivé. Kráľ je rozhodnutý doviesť pomstu voči Zachovcom až do konca. V poslednej chvíli jej prichádza na pomoc záhadný muž, ktorého rodinu v minulosti postihol podobný osud. Dominik chce Eliz zachrániť. Neprechováva k nej žiadne city a vôbec neráta s tým, že sa jej podarí obmäkčiť jeho zatvrdnuté srdce, v ktorom dovtedy nebolo miesto pre lásku...

Novinka Krvavý erb je naozaj pútavým rozprávaním, v ktorom autorka skvele preplietla slovenskú históriu s romantickým príbehom. Janu Pronskú vždy bavilo vyhľadávanie starých legiend a informácií o dávno zabudnutých zrúcaninách. Tieto fakty vie šikovne zasadiť do svojich príbehov, ktoré sa vyznačujú originalitou námetu, neopozeranosťou a napínavým dejom.
„Ak svojimi knihami prispejem k tomu, aby si čitatelia pri nich oddýchli, dozvedeli sa čo-to o našej histórii, o hradoch a rodoch, prežili pohnuté osudy hrdinov a s potešením zatvorili poslednú stránku, budem ako autorka spokojná,“ odkazuje úspešná spisovateľka Jana Pronská.

Tak to vyskúšajte – objednajte si novinku Krvavý erb.
Kupit bux.sk

Postovne

Milan Buno
29.4.2014

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.