bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skVybudujte si pevné a šťastné manželstvo!

„Vážim si manželstvo a som vďačný za to moje,“ píše Gary Thomas vo svojej novej knihe. „Mám v ňom rád všetko pekné, jednoduché a príjemné, ale aj to ťažké – čo ma frustruje, no zároveň mi pomáha spoznať seba a svoju manželku hlbšie; čo mi spôsobuje bolesť, ale popritom pribíja na kríž tie stránky mojej povahy, ktoré nenávidím; čo ma núti padnúť na kolená a dáva mi šancu spoznať, že mám odložiť svoje urputné snahy a musím sa učiť milovať Božou láskou.“

stastne manzelstvoAko sám tvrdí, manželstvo ho priviedlo k hlbšiemu poznaniu, k väčšej úcte a pocitu spolupatričnosti, ktorý predtým vôbec nepoznal.
„Posvätné manželstvo“ nie je len fráza, je to jeho životná cesta. Vďaka tejto perspektíve sa mu úplne zmenilo manželstvo a verí, že to isté sa môže stať aj vám.

A tak sa volá aj jeho kniha, z ktorej sa predalo viac ako pol milióna výtlačkov. Vdychuje totiž do manželstva nádej.

Novinka Posvätné manželstvo už mnohých inšpirovala, aby v manželstve hľadali skôr svätosť ako šťastie. Toto je kniha pre snúbencov, dlhoročných manželov aj novomanželov. „Posvätné manželstvo je jedna z najlepších kníh o manželstve, akú sme kedy čítali,“ tvrdia Dr.Les a Dr.Leslie Parrottovci. „Každý pár, ktorý si váži svoju vieru a svoje manželstvo, by si mal prečítať túto neuveriteľnú knihu.“

Aké sú nástrahy romantiky? Ako nás manželstvo učí láske a ako odhaľuje hriechy?

V tejto knihe ide o to, ako by sme sa mohli v našom manželstve viac priblížiť k Bohu, no lepší vzťah s Bohom vedie aj k lepšiemu manželstvu.“
Tento autorov citát trefne vystihuje celú knihu, v ktorej nájdeme nielen citáty z Biblie, ale aj množstvo vyjadrení a odporúčaní známych osobností.

anjel cert

Thomas Gary je presvedčený, že manželstvo je viac ako posvätný zväzok s druhým človekom. Je to duchovná disciplína, ktorá nám pomáha lepšie spoznať Boha, dôverovať mu a vrúcnejšie ho milovať. Je nepreberné množstvo kníh o tom, ako sa prepracovať k manželstvu vašich snov či k manželskému šťastiu.

Objednajte si novinku Posvätné manželstvo.
Kupit bux.sk

Väčšina z nás, ktorí už nejaký ten rôčik žijeme v manželstve, si uvedomuje, že jazda na horskej dráhe zaľúbenosti a dvorenia sa časom vyrovná ako terén medzi štátmi Stredozápadu, kde prevládajú dlhé rovinaté úseky a kde len zriedkakedy natrafíte na nejaký nadjazd. Keď sa to stane, páry reagujú rôzne.
Mnohé s takým vzťahom  skoncujú a pokúšajú sa prežiť vášnivú lásku s niekým iným.
Iné páry sa uchýlia k „manželskej zákopovej vojne“, keď každý z partnerov obviňuje z vlastného pocitu neuspokojenia či nedostatku zanietenia toho druhého.
Niektoré páry sa rozhodnú, že to spolu nejako „vydržia“.
No sú aj takí, čo chcú nájsť hlbší zmysel, duchovnú pravdu ukrytú v prehlbovaní manželskej intimity.

Môžeme pred manželskými problémami utekať – ako kedysi lekári bočili od ľudského tela, odmietali pitvať mŕtvoly a zistiť, ako to v nás funguje –, alebo naopak, môžeme uznať, že tieto problémy sa týkajú každého manželstva a od nás sa očakáva, že ich s nasadením vyriešime.

Ak si uvedomíme, že všetky manželstvá sa boria s podobnými problémami, máme dôvod nazdávať sa, že Božím zámerom s touto výzvou je čosi oveľa väčšie než prchavé ľudské šťastie.

Táto kniha hľadá nielen tento zámer a zmysel, ale aj odpoveď na otázku: Ako môžeme uprostred problémov, ktoré manželský život prináša, objaviť príležitosti spoznávať Boha a rásť v tomto poznaní a v láske k nemu?

Siahnite aj vy po inšpirujúcej novinke Posvätné manželstvo.

Milan Buno, 3.11.2016

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.