bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skVstúpte znova do čarodejníckeho sveta (megaSÚŤAŽ)

J.K.Rowlingová opäť rozohrala svet kúziel. Má výborné nápady a kopec fantázie, ktorú používa premyslene a pútavo. Príbeh Fantastické zvery a ich výskyt sa odohráva v roku 1926, dávno predtým, ako Harry Potter bojoval s temným lordom Voldemortom. No o napätie nie je núdza. Spoznajte novú éru čarodejníckeho sveta. A HRAJTE o senzačné ceny - DVD a Blu-Ray, šál, hrnček, zápisník. A dvom bonusovým výhercom dáme knihu Fantastické zvery a ich výskyt. Čítajte ďalej!

fantasticke zveryFantastické zvery a ich výskyt sú scenáristický debut J.K. Rowlingovej, autorky mimoriadne obľúbených svetových bestsellerov o Harrym Potterovi. Nakrútili podľa neho celovečerný film v hlavnej úlohe s Eddiem Redmaynom, nositeľom ceny Academy Award®, ktorý stvárňuje Mloka Scamandera.

Pozrite si TRAILER.

Dej sa odohráva päťdesiat rokov pred začiatkom príbehu Harryho Pottera. V tomto veľkolepom rozprávaní o priateľstve, mágii a zmätkoch sa stretneme s mnohými pozoruhodnými postavami a prežijeme plno dobrodružstiev.
Objaviteľ a magizoológ M.L.O.K. (Mlok) Scamander sa vracia z cesty okolo sveta, na ktorej hľadal vzácne a nezvyčajné čarovné tvory. V New Yorku sa plánoval zdržať len krátko, no náhodná zámena jeho kufríka, z ktorého unikne niekoľko fantastických zvierat do mesta, jeho plány zmení a všetkým spôsobí veľké starosti...

Objednajte si Fantastické zvery a ich výskyt.
Kupit bux.sk

Okrem excentrického, no introvertného čarodejníka Mloka Scamandera, ktorý neskôr napíše učebnicu Fantastické zvery a ich výskyt, sa stretávame aj s ďalšími zaujímavými postavami.
Porpentina „Tina“ Goldsteinová je čarodejníčka a bývalá autorka pracujúca pre Magický kongres Spojených Štátov Amerických. Gellert Grindelwald je obávaný čarodejník praktizujúci čiernu mágiu. Jacob Kowalski nádejný pekár, ktorý sa stretne s komunitou čarodejníkov potom, čo spozná Mloka...

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt rowlingová fantastické zvery

Fantastické zvery a ich výskyt je povinná učebnica na Rokforte z fiktívneho sveta Harryho Pottera. Učia sa z nej prváci, predslov napísal Albus Dumbledore. Je potrebná na hodiny Obrana proti čiernej mágii a Starostlivosť o zázračné tvory.

rowlingovaJ.K. Rowlingová je autorka slávnej série siedmich bestsellerov o Harrym Potterovi, vydaných v rokoch 1997 až 2007, z ktorých sa na celom svete predalo vyše 450 miliónov výtlačkov. Dodnes vychádzajú vo viac ako 200 svetových vydavateľstvách v 79 jazykoch a spoločnosť Warner Bros podľa nich nakrútila osem úspešných filmov.
J.K. Rowlingová napísala aj tri sprievodné knižky. Zisk z predaja Metlobalu v priebehu vekovFantastických zverov a ich výskytu putoval charitatívnej nadácii Comic Relief, Rozprávky barda Beedla podporili detskú charitatívnu organizáciu Lumos.
Rowlingovej webová stránka a e-vydavateľ Pottermore sú digitálnym srdcom čarodejníckeho sveta. So spisovateľom Jackom Thornom a režisérom Johnom Tiffanym spolupracovala na inscenácii divadelnej hry Harry Potter a prekliate dieťa, prvá a druhá časť, ktorá mala premiéru v roku 2016 v londýnskom divadle vo West Ende.

Objednajte si Fantastické zvery a ich výskyt.
Kupit bux.sk

MEGA SÚŤAŽ o úžasné darčeky

V utorok 4.4. vám rozdáme tieto super darčeky, tak sa dobre sústreďte :-)

  • 5x DVD a 5x Blu-Ray Fantastické zvery a ich výskyt od Magic Box. 127-minútový film v slovenčine + bonusové materiály.
  • zápisník Fantastické zvery
  • hrnček Fantastic Beasts You're one of us now
  • šálFantastic Beasts
  • navyše dvom z vás pridáme aj knihu Fantastické zvery a ich výskyt.

Brali by ste z toho niečo?
Tak poďme na to – stačí urobiť 2 veci: Dajte tip na podobnú čarodejnícku knihu, či sériu, akou je Harry Potter alebo Fantastické zvery a ich výskyt. Pripíšte, ktorý darček by ste najradšej chceli (môžete napísať aj viac možností).
A ak ste už čítali alebo videli Fantastické zvery a ich výskyt, pridajte pár slov: ako sa vám páčili? čo vás najviac zaujalo? odporúčali by ste prečítať/pozrieť ostatným?

Fantastické zvery a ich výskyt súťaž

Milan Buno, 30.3.2017

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(30. marca 2017 v 18:53)
Darček by som poprosila pre môjho syna.
(30. marca 2017 v 18:54)
Vynikajuce boli serie Gricska Carodejnica; potesilo by ma DVD
(30. marca 2017 v 18:59)
Fantasy žáner + nejaký tí čarodejníci ... hneď sa mi vynorí v mysli od Andrzeja Sapkowského jeho Zaklínač :). Sú tam magické tvory od výmyslu sveta a množstvo ďalších podobností s príbehmi od J. K. Rowlingovej. Čo by som si priala vyhrať? DVD alebo Blu-ray Fantastické zvery a určite aj šálik :) knižka by ma určite tiež potešila
(30. marca 2017 v 19:01)
Podobná kniha - Magistérium (od Holly Black, Cassandra Clare) Najviac by som chcela šál alebo knihu lebo zbožňujem svet Harryho Pottera. Film som videla, prekonal moje očakávania.
(30. marca 2017 v 19:01)
Pre mňa bol vždy potter najlepší.vyrastala som na ňom. Žiadne ''napodobeniny'' netreba. Nieže by napr. Pán prsteňov nebol dobrý ale aj tak. Potter je potter. Ešte som nemala to šťastie pozrieť alebo prečítať si fantastické zvery, moc by som sa potešila z knižky.
(30. marca 2017 v 19:03)
Fanúšikom Harryho Pottera by som určite odporučila Magistérium, ktoré je v podstate veľmi podobné (aj keď úplne odlišné :-) ako HP. A ak by som náhodou vyhrala, tak by som prijala čokoľvek :-) ale veľmi by ma potešilo DVD či šál :-)
(30. marca 2017 v 19:03)
no carodejnicka to nie je ale upirska Skola noci a priala by som si sal k mojej vetrovke dakujem :) aj tak nevyhram ale nevadi
(30. marca 2017 v 19:05)
Pán prsteňov! Boj čarodejníkov zo Stredozeme... :) A veľa príšerok ako ohizdov či entov z čarovného lesa :). To je perfektná čarodejnícka knižná séria! Potešili by ma DVD-čko alebo Blurayko, pohárik alebo knižka :)
(30. marca 2017 v 19:07)
The worst witch od Jill Murphy;) dvd a/alebo kniha. Ďakujem
(30. marca 2017 v 19:07)
Kniha Čarodejníkov učeň bola skvelá...aj keď možno pre menších ale bola super :) a vybrala by som si hrnček :))
(30. marca 2017 v 19:08)
Carodejnik z krajiny Oz je fantasticky. Citala som uz vela knih v ktorych vystupovali carodejnici ci magovia ale rokmi sa mi z pamate vytratili ich nazvy aj ked pribehy zostali. A kedze som knihozrut velmi by som sa potesila knihe.
(30. marca 2017 v 19:09)
Určite by som odporučila Magistérium od Holly Black a Cassandra Clare. A ako výhra by ma potešila kniha alebo DVD. Ďakujem :-)
(30. marca 2017 v 19:10)
Odporučila by som Nádherné bytosti. A najviac by ma asi potešila knižka :)
(30. marca 2017 v 19:12)
Čarodejníckych kníh je veľa, ale svet Harryho Pottera je len jeden. No, fantasy knihy ako napríklad trilógia Bartimaeus je tiež fajn. Najviac by ma potešila knihy, ale i zápisník či šál by bol fajn. Film som videla a dokonca mám doma aj DVD. Najlepší na filme bol pán Kowalski.
(30. marca 2017 v 19:12)
Môj tip je Gričská čarodejnica. Potešila by ma kniha Fantastické zvery a ich výskyt alebo hrnček.
(30. marca 2017 v 19:14)
Ako malé dieťa som čítala perfektnú knihu, volala sa Malá bosorka, mala veľmi "strašidelnú" obálku a ja som ju mala veĺmi, veľmi rada :D Je to už skoro 40 rokov a práve teraz som si vďaka Vašej otázke na ňu spomenula :D
(30. marca 2017 v 19:14)
Slovenskú knižnú sériu Mariotovi dediči(Marja Holecyová). Najviac ma zaujal šál, ale poteší aj zápisník, DVD alebo hrnček. Každý fanúšik Harryho Pottera bol nadšený z návratu do čarodejného sveta. Navyše sme videli kúsok fiktívnej histórie odohrávajúcej sa v starom New Yorku a fakt, že čarodejné príbehy sa neodohrávali len vo Veľkej Británii. Povinné zhliadnutie pre každého nadšenca celej série.
(30. marca 2017 v 19:16)
Zaklínač V.: Krst ohňom potešla by ma najviac kniha potom šál a hrnček
(30. marca 2017 v 19:16)
Ja by som fanúšikom Harryho Pottera odporučila knižnú sériu Magistérium, ktorá sa mi veľmi páčila. Film Fantastické zvery som videla, veľmi sa mi páčil a myslím, že ak ste fanúšik Harryho Pottera tento film by ste mali určite vidieť, je perfektný! Z cien by ma určite by ma potešil šál a zápisník:)
(30. marca 2017 v 19:17)
Zaklínač V.: Krst ohňom potešla by ma najviac kniha potom šál a hrnček
(30. marca 2017 v 19:19)
Urcite by som odporucila knihy od Markusa Heitza Trpaslici a vsetky pokracovanie. Uzasne putave roznorode. A ako darcek asi zapisnik ale aj kniha ale vlastne potesilo by vsetko ved uz sam film je zazitkove potesenie.
(30. marca 2017 v 19:20)
Narnia,Eragon,Tienolovecka saga,Pan Prstenov,Hobit ... Potesila by ma kniha aj hrncek :)
(30. marca 2017 v 19:22)
Narnia,Eragon,Tienolovecka saga,Pan Prstenov,Hobit... potesila by kniha aj hrncek
(30. marca 2017 v 19:22)
Mariotovi dediči :) podobné ako HP zo slovenského prostredia... A potešilo by ma DVD alebo šál.
(30. marca 2017 v 19:31)
Patrick Rothfuss Meno vetra a Strach múdreho muža odporúčam, a ako darček by potešila kniha
(30. marca 2017 v 19:35)
mňa pri slove mágia okrem HP napadne jednoznačne uletená PLOCHOZEM i keď mojou obľúbenou postavou nebol nik iný ako milovano nenávidená BATOŽINA!!!! a mňa by potešila šálka na dobré kafičko ;)
(30. marca 2017 v 19:37)
Magisterium od Cassandry Clare je veľmi podobná séria :) Potešila by ma kniha :) Film som videla, tešila sa pri každom čarodejnom kúsku a znova som bola dieťa. Plus dozvedela som sa toho viac z kúzelného sveta
(30. marca 2017 v 19:38)
Po porade so synom, náš tip je knižná séria Eragon od Christophera Paolini alebo knižná séria Mistborn od Brandona Sandersona. Obe série sú pútavým a výborným čítaním pre akúkoľvek vekovú kategóriu čitateľov, ktorí obľubujú podobný knižný žáner ;)
(30. marca 2017 v 19:41)
Po porade so synom, náš tip je knižná séria Eragon od Christophera Paolini alebo knižná séria Mistborn od Brandona Sandersona. Obe série sú pútavým a výborným čítaním pre akúkoľvek vekovú kategóriu čitateľov, ktorí obľubujú podobný knižný žáner ;) a ako dodatok ešte pripisujem, že by som darčeky vybrala pre syna a dcéru, a to šál a hrnček ;)
(30. marca 2017 v 19:42)
pre mna pred par rokmi Gricska carodejnica, zdielam hrncek
(30. marca 2017 v 19:42)
V dnešnej dobe sa autori rafinovane snažia zakryť stopy po inšpirácií a preto si na nijakú dobrú knihu priamo o čarodejníkoch nevybavím.. keby však mam spomenúť 'čarovnú knihu' tak pre mňa určite séria môjho detstva, Percy Jackson. Vtipné, originálne a s plastickým postavami, ktoré nie sú čierno-biele. Síce priamo s čarodejníctvom veľa spoločného nemá, pre mňa je zaručene magická. Mne by sa páčil šálik, prípadne DVD/ Blue Ray.
(30. marca 2017 v 19:44)
Mojim tipom na knihu (v tomto prípade sériu) sú Mariotovi Dediči od Marje Holecyovej, ktorá je tiež veľkým fanúšikom Harryho Pottera :). Najviac by ma potešila kniha alebo šál.
(30. marca 2017 v 19:44)
Rozhodne podobná kniha čarodejníckemu svetu je Magistérium. A k fantastickým tvorom rozhodne Zaklínač kde je veľké množstvo fantastických tvorov. Veľkú radosť by som mal z každej jednej veci. Či už by to bol šál, kniha alebo DVD.
(30. marca 2017 v 19:45)
Ja by som dala do pozornosti úžasných Hobbitov od Tolkiena-krásny príbeh pre malých i veľkých
(30. marca 2017 v 19:46)
Davam tip na seriu ktora sa mi moc pačila Príbeh čarodejnice, Tieň noci, Kniha života od Deborah Harkness. Vyberam si ako darček DVD alebo Blu-Ray. Velmi by som si chcela pozriet filmove spracovanie, pretože knihu som čitala a som zvedava ako spravili film.
(30. marca 2017 v 19:48)
V poslednej dobe ma uplne dostali knihy od Terryho Pratchetta - a vramci Zemeplochy mam veeelmi rada knihy s magmi a Mrakoplasom :) A potesil by ma zapisnik alebo hrncek :)
(30. marca 2017 v 19:52)
Dobrou magickou sériou je Tajomný gobelín, i keď slovenský preklad prvej časti je dosť zlý. :D Dvojka je už super... Najviac by ma potešil zápisník, šál alebo hrnček. Film som videla v kine a rozhodne ho odporúčam. Veľmi dobre sa im podarilo vystihnúť dobu a je zaujímavé vidieť aký boli čarodejníci kedysi. :)
(30. marca 2017 v 19:53)
Železná skúška + Medená rukavica alebo Half bad + Half wild
(30. marca 2017 v 19:55)
Páči sa mi séria Kruh od Sara B. Elfgren a Mats Strandberg.. :) Potešil by ma šál, zápisník a samozrejme kniha.. :) Videla som spomínaný film a je to paráda, znovu ma vrátil do detských čias.. vychutnala som si každú jednu sekundu a už sa teším na ďalšie.. :)
(30. marca 2017 v 19:55)
O čarodejníkoch je aj magisterium. Rada by som mala knižku <3 lebo som strašný knihomoľ a aj hrnček by bol super. A na film fantasticke zvery som bola v kine...bolo to 1. Krat co som po x rokoch bola v kine a som rada ze prave na toto lebo to bolo uzasne <3
(30. marca 2017 v 19:55)
Bohužiaľ som zatial okrem Harryho Pottera necitala nic zo série z čarodejnickeho sveta. Ale citala som Rozpravky Barda Beedla co je vlastne zo serie HP.ak by som vyhrala potešil by ma zápisník, šálka alebo Šál.Ďakujem
(30. marca 2017 v 19:57)
Odporučila by som určite knihu Čarodejov učeň. Potešila by ma veľmi kniha alebo zápisník. Film som nevidela nakoľko som si povedala že si musím knihu určite najskôr prečítať len som ešte nemala možnosť dostať sa k nej keďže ju nemám preto by ma veľmi potešila.
(30. marca 2017 v 19:57)
Tip na niečo podobné je Magistérium :) najradšej by som z darčekov chcela šál alebo knihu,pretože som ju ešte nečítala a film ma neskutočne zaujal. Ako fanúšika HP sveta sa mi vo filme najviac páčilo prepojenie s Rokfortom a úžasné animácie fantastických záverov. A Eddie Redmayne v hlavnej úlohe samozrejme ;)
(30. marca 2017 v 19:59)
Niečo podobné? snáď by to mohli byť knihy Sally Greenovej - Polozlý a Polodivý o mladom, 17-ročnom Nathanovi. Ako darček si prosím zápisník,hrnček, alebo knihu, aby som nemusela čakať, až ju dočíta moja dcéra. Ďakujem!
(30. marca 2017 v 20:02)
Určite Pán prsteňov kde je Gandalf fakt skvelý čarodejník a cela séria je super. Rada by som šál keď sa podarí alebo hrnček. A mne sa na filme najviac páčil ten vnútorný svet b kufri.
(30. marca 2017 v 20:02)
Ríša temnoty. Najradšej by som si priala knihu.
(30. marca 2017 v 20:02)
Za seba odporúčam knihu Magická sila sviatkov, je nielen zaujímavá ale aj v mnohom poučná. A aký darček by ma potešil najviac ? Popravde akýkoľvek :) Knihu som ešte nečítala ale teším sa na ňu a chystám sa
(30. marca 2017 v 20:03)
Červená kráľovná DVD Šál
(30. marca 2017 v 20:03)
Artemis Fowl. Potešilo by DVD alebo zápisník.
(30. marca 2017 v 20:04)
Žiaľ tip na čarodejnícku knihu nemám. Film Fantastické zvery a ich výskyt bol proste fantastický. Teraz sa chystám na knihu Fantastické zvery... takže by ma najviac potešila tá alebo hrnček na čaj ku knihe.
(30. marca 2017 v 20:06)
Pan prstenov, hobbit a poprosim dvd alebo blue rey
(30. marca 2017 v 20:08)
Žiaden tip nemám, pretože nič podobné nepoznám. Áno, fantasy knihy atď. som čítala, ale žiadna z nich sa na Harryho nepodobala. V súčasnej lit. možno niečo také je, ale youngadult už nie je pre mňa. Potešil by ma šál alebo dvd. Film sa mi veľmi páčil, medzi postavami to fungovalo dobre, teším sa na dvojku, kde bude viac Grindelwalda :)
(30. marca 2017 v 20:08)
Eragon DVD Super film, odporúčam pozrieť, dramatický a dobrodružný dej
(30. marca 2017 v 20:08)
Na Harryho Pottera nemá žiadna iná kniha, či príbeh. Ale ak mám niečo odporučiť, tak to bude určite čarodejnícka trilógia od Deborah Harknessovej, ktorá začína knihou Príbeh čarodejnice a očarila ma oveľa viac, ako som vôbec očakávala. Čo sa týka filmu Fantastické zvery, zaujal ma menej, ako Potter, čo asi viacerých, ale aj tak sa mi páčil svojou "farebnosťou" a dejom. A ako pravú knihomoľku, ktorá si veľa vecí z kníh zapisuje, by ma potešil zápisník, ale aj hocičo iné :-)
(30. marca 2017 v 20:21)
Za môjho detstva "fičal" Nekonečný príbeh od Michaela Endeho :) Potešila by ma kniha.
(30. marca 2017 v 20:21)
Harry Potter sa nedá nahradiť a rovnako ani Fantastické zvery a ich výskyt proste sú to knihy a filmi ktoré sa naozaj zapíšu do pamäte a nejde ich dať preč :) takže naozaj náhradu netreba ale ak naozaj Tajomný Gobelín celkom ujde :D Naozaj pekná séria na čítanie :) A ďalej najviac by ma potešil zápisník keďže som sama začínajúca spisovateľka :) naozaj začínajúca a mám stále čo zlepšovať ale tiež by ma potešil šál pretože nič nieje lepšie ako sa na jeseň zamotať do teplého šálu počas prechádzky po meste. Ale tiež knižka by bola krásna do zbierky keďže som ju mala len požičanú. Fantastické zvery som videla a čítala a naozaj by som sa chcela ocitnúť v dejinách a nájsť nejaké Fantastické zviera :)
(30. marca 2017 v 20:22)
Pre mňa je podobne zaujímavou kniha Nesmrteľný Alchymista. Najradšej by som vyhrala šál, zápisník alebo knihu. Fantastické zvery som aj videla aj čítala a rozhodne by som ich odporúčala každému, kto má rád svet Harryho Pottera.
(30. marca 2017 v 20:23)
Taká séria ako Harry Potter je len jedna, ale odporučiť určite môžem trilógiu (vlastne 2 trilógie) Mistborn. Tiež obsahuje mágiu a môžem povedať, že ešte sofistikovanejšiu ako je v HP :) Film bol skvelý, páčilo sa mi, že to bolo aj trochu temnejšie :) Z darčekov by ma najviac potešil šál, mala by som do zbierky ku chrabromilskému :)
(30. marca 2017 v 20:23)
Mna by potesila kniha a zapisnik, alebo hoci co, a knihy: Fablehaven,Narnia,Uzasna plochozem,Pan prstenov, je ich vela
(30. marca 2017 v 20:24)
Ja si myslím,že niečo podobné je aj v knihe Hra o tróny. Tiež sa tam objavujú aj čary a kniha je rovnako výnimočná. Do domácnosti by sa mi hodil hrnček aby som sa cítila čarovné aspoň vo svojom svete fantázie(-:
(30. marca 2017 v 20:25)
Nič nie je lepšie ako Harry Potter, ale podobná séria len viac pre dospelých čitateľov je trilógia Mágovia od Leva Grossmana. Ako výhra by ma potešila kniha, DVD alebo šál :)
(30. marca 2017 v 20:29)
Urcite by som odporucila Magisterium,knizku Fantasticke zvery uz mae doma a velmi sa na nu tesim. Potesilo by nas DvD :-)dakujem
(30. marca 2017 v 20:30)
Určite iba som odporučila trilogiu Nádherné bytosti od autoriek Kami Garciovej a Margaret Stohlovej.Je to úžasná kniha o svete zaklínačov a silnej láske medzi hlavnými hrdinmi,ktorú nezničí nič.Svet Harry Pottera milujem už odmalička.Rovnako ma aj prekvapil film Fanstastické zvery bol nad moje očakávania. Určite by som sa najviac potešila DVD a aj knižke.
(30. marca 2017 v 20:31)
Jedna z najlepších kníh o čaroch, ktorú som čítala po HP, je určite Príbeh čarodejnice. Film bol úžasný, ale čo iné čakať od tvorcov HP? Mágia, postavy, dej -> všetko bolo do najmenších detailov prepracované, oplatí sa pozrieť znovu a znovu a práve preto by ma potešilo DVD.
(30. marca 2017 v 20:31)
Tip na čarodejnícku sériu: Konyvran Ktorú cenu by som veľmi chcela: šál Je to skutočne skvelý film, doteraz som ho videla najmenej trikrát, pozerám ho stále dookola. Odporúčam ho každému, kto má rád sériu Harryho Pottera a miluje čary ako ja.
(30. marca 2017 v 20:34)
Tajomný gobelín je dobrá oddychová séria. Ale odporúčam ju prečítať skôr v mladšom veku a ešte pred Harrym. Inak je to super séria kníh :) všetko s motívom Fantastic Beasts vyzerá úžasne, potešila by som sa čomukoľvek, no najviac asi šálu alebo šálke :)
(30. marca 2017 v 20:39)
1. Podobna seria ako Harry Potter je Magisterium od Cassandry Clare a Holly Black. Magická škola, vyvoleny chlapec a to keď celu dobu čakáte jednu vec a koniec vás fantasticky prekvapí (ako keď celú dobu hadate kto sa chce dostať ku kamenu mudrcov, tak tu sa snažíte prísť na to kto je "krysov"v Magisteriu), odporúčam prečítať :D 2. Ako darček by ma potešilo všetk ^^Jednoznačne najviac by potešil asi zápisník, alebo kniha. Film som ešte nevidela a preto radšej by som si najskor prečítala knihu. Navyše zápisník sa zíde. Niekam treba zapisovat poznámky z kuzelnych formuly :D
(30. marca 2017 v 20:40)
Užasnými knihami o svete čarov sú tiež knižky o začarovanej krajine Narnia od C.S.Lewisa. Rovnako ako u Harry Pottera na konci tiež vyhráva dobro nad zlom.Film bol úžasný,tešila som sa naň už ako som uvidela prvý trailer. Určite by som sa potešila z každej výhry,ale asi najviac z DVD alebo knihy,ktorá je určite výborne napísaná.
(30. marca 2017 v 20:40)
Priznam sa, ze na tento druh literatury ma "ukecal" moj manzel...:) najprv som sa mu smiala a krutila hlavou, ze je ako maly chlapec, no neskor som bola aj ja zvedava, ze co moze byt na carodejnikoch, drakoch, troloch a podobne, take zaujimave. Samozrejme tie knihy chytili aj mna :) Nasa domaca kniznica je bohata na fantasy literaturu a neustale do nej pribudaju nove kusky. Fantasy zvery vsak zatial nemame, cize nemozem napisat svoje pocity a postrehy z citania, no mozem vsak odporucit podobne zaujimave citanie - Ursula K. Le Guinova a jej trilogiu: Carodej zememori, Hrobky Atuanu a Najvzdialenejsie pobrezie. tiez mi neda spomenut na genialneho Paoliniho a jeho seriu - Eragon, Eldest, Brisinger a Inheritance. ide o poriadne obsiahle knihy, tak si na nich vyhradte dlhsi cas...:)
(30. marca 2017 v 20:40)
Môj tip jednoznačne Deborah Harkness - Príbeh čarodejnice a ostatné 2 diely. Najviac by ma potešil šál a hrnček keďže na filme som bola v kine a knižku poctivo prečítala. Ešte tak vidieť divadelné predstavenie :D ... I keď sa mi cnelo či pri čítanie alebo v knihe po Harrym a ostatnych, "zažrala" som do Fantastických zverov a i keď kniha ďalšia nevyjde môžem sa aspoň tešiť na pokračovanie filmu :)
(30. marca 2017 v 20:43)
Pre mňa je Harry Potter úplná topka a vďaka nemu som objavila čaro fantasy a časom sa dostala k môjmu druhému najobľúbenejšiemu čarodejníkovi, zhodou okolností sa tiež volá Harry. Jeho meno je Harry Dresden. Je to síce čítanie pre trošku vyššiu vekovú kategórie ako Harry Potter a z trošku iného súdka, ale je to srdcovka. Ostáva mi len dúfam, že sa to bude prekladať aj naďalej, lebo z toho bujnie snáď nekonečná séria :) Fantastické zvery som zatiaľ nevidela, ale chystám sa na to. Potešil by ma zápisník, hrnček či šál.
(30. marca 2017 v 20:45)
Odporúčam sériu kníh Atramentový svet od Cornelie Funkeovej, úžasný príbeh, úžasná autorka. Najviac by som sa potešila šálu :) :)
(30. marca 2017 v 20:46)
Určite by som odporučila knihu Nedaj sa, je to výborná kniha a určite sa v nej nájde veľa fanúšikov Harryho Pottera. A najviac by ma asi potešila kniha alebo šál :)
(30. marca 2017 v 20:47)
Pre mňa je úžasná knižka o čaroch a kúzlach trilogia Pán prsteňov od J.R.R.Tolkiena.Aj ked je to možno trošku iný žáaner ako knihy o HP alebo Fantastické zvery tiež sa tam stresneme szo svetom kúzel a čarodejníkov a spoznávaním čarodejníckych krajín.FIlm som už videla a určite rada by som si prečítala aj knižku. Preto by som vybrala knižku ale aj DvD alebo šálku,aby som aj ja mala kúsok čarov aj doma.
(30. marca 2017 v 20:48)
Mňa osobne ešte kedysi dávno veľmi oslovila séria Mariotovi dediči. Takisto o čarodejníkoch a čo je veľké plus, autorka je zo Slovenska a dej celej série sa odohráva tu. Naozaj jedna skvelá fantasy séria z domáceho prostredia.
(30. marca 2017 v 20:49)
Narnia, Nástroje smrteľníkov a Magistérium. Potešil by ma šál alebo zápisník.
(30. marca 2017 v 20:50)
Myslím, že najpodobnejšou knihou, resp. sériou je séria Magistérium od Cassandry Clare a Holly Black, už len preto, že bola napísaná na základe toho, že autorkám sa nepáčilo, ako skončil Harry Potter :) a najradšej by som chcela film alebo zápisník :)
(30. marca 2017 v 20:57)
Určite by som odporučila knihy o Eragonovi od Christophera Paoliniho.Rovanko ako aj knihy o čarodejnom svete od Rowlingovej aj v Eragonovi sa stretneme zo svetom kúzel a úžasnom priateľstve draka a človeka. Film bol nad moje očakávania rovnako ako u HP aj u tu boli úžasné momenty.Potešila by som sa čomukolvek ale asi najviac DVD a knihe.
(30. marca 2017 v 20:58)
Odporúčam knižku Mesto kostí,je to bomba knižka. Ešte som knižku Fantastické zvery nečítala ani nevidela alebo počula som skvelé ohlášky takže dúfam, že v budúcnosti sa ku knižke nejakým spôsobom dostanem.
(30. marca 2017 v 20:58)
Výhra: ŠÁL
(30. marca 2017 v 20:59)
Pre dospelých by som odporučil tieto série: 1. A. Sapkowski - séria Zaklínač 2. J. Červená - séria Černokňažník 3. J. Červenák - séria Stein a Barbarič 4. K.Lewandowski - séria Kočkodlak Xin 5. J. R. R. Tolkien - Pán prsteňov 6. C. S. Lewis - séria Narnia a veľa iných kníh Pre mládež: 1. séria Fablehaven 2. séria Magistérium 3. séria Tajomný gobelín 4. séria Kronika rodu Spiderwickovcov 5. séria Deti čarovnej lampy potešilo by ma bud DVD alebo Blue-ray disk, poprípade hrnček
(30. marca 2017 v 20:59)
Prečítala som už všetky časti Harryho Pottera a veľmi ma zaujal. Preto som hľadala aj ďaľšie podobné knihy, ale najlepšia z nich bola určite nová séria Neobyčajné deti slečny Peregrinovej. Ako výhru by som najradšej brala knihu. Ale veľmi by som sa potešila aj zo zápisníka, šála alebo pohárika. No o DVD až tak nemám záujem, pretože film som už videla. A bol naozaj skvelý. Určite si ho pozrite :).
(30. marca 2017 v 21:00)
Tip: magisterium železná skúška 1 a medená rukavica 2 - úplne úžasne knižky. Prečítala som ich snáď na jeden nádych. ako darček by som poprosila zápisník alebo hrnček. Knihu fantastické zvery som ešte nečítala, ale rozhodne sa na to v najbližšej dobe chystám. Film bol úžasný a príbeh ako od rowlingovej, čiže dokonalý.
(30. marca 2017 v 21:01)
Milujem tento druh literatury a filmov mam uz v zbierke vsetky knihy Harry Potter Narnia a chyba mi tato tak mi ma velmi potesilo keby som vyhrala nieco z vasej sutaze
(30. marca 2017 v 21:03)
Určite by mňa aj moju sesternicu potešila kniha alebo DVD. :)
(30. marca 2017 v 21:10)
milujem Harryho Pottera to je srdcovka ❤vsetky knihy precitane viac krat....a rada by som pretukla aj tie fantasticke zvery.....
(30. marca 2017 v 21:11)
Určite by som odporučila čarodejnícku knihu Smaragdový atlas od Johna Stephensa, ktorá mi tak trochu pripomína Harryho Pottera - či už postavami alebo žánrom. Keďže som knihu Fantastické zvery a ich výskyt ešte nečítala, veľmi by som si ju priala vyhrať. Alebo by ma tiež veľmi potešil šál Fantastic Beasts.
(30. marca 2017 v 21:15)
Kúzelný svet J.K.Rowlingovej Chcel by som knižku a zápisník. Videl som film bol skvelý odporúčam.Najviac ma zaujali tie zvery a obzvlášť Niffler.
(30. marca 2017 v 21:17)
Hned mi napadne ako prve Valka carodejek. Perfektne knihy. Mozno este aj Eragon. Keby som vyhrala, tak by ma potesilo vsetko, ale najma kniha alebo zapisnik :)
(30. marca 2017 v 21:19)
Hmm, carodejnicka tematika. Prve co ma napada je jednoznacne seria od Sapkowskeho : Zaklinac, alebo Tolkienov Pan prstenov:) Najviac by ma potesil šál ;)
(30. marca 2017 v 21:19)
Film aj kniha Eragon boli super,aj jej pokračovnia :] Potešila by knižka či DVD :]
(30. marca 2017 v 21:21)
Milujem svet z prostredia Harryho. Na tych kniha som vyrastla. Prirodzene som musela ist na film ktory sme tak netrpezlivo vsetci ocakavali. Moj nazor je taky ze film je skutocne dobry a stoji za to si ho pozriet, nehovoriac o vybornej kvalite hercov :) potesilo by ma dvd alebo kniha :) Odporucila by som Narniu, v oboch tituloch su rozne tvory a zvieratka :)
(30. marca 2017 v 21:22)
POdobnou sériou je určite Artemis Fowl a Narnia, ktoré som tiež čítal s rovnakým zápalom ako HP. Najradšej by som chcel zápisník a knihu :) Film som videl a bolo to skvélé byť opäť vo svete čarodejníkov a kúziel.
(30. marca 2017 v 21:22)
Pre mna su to tipy na knihy od Tolkiena: Pán prsteňov ci taktiež knihy o Narnii. Kedže som Fantastické zvery este nevidela ani nečítala tak by určite potešilo DVD ci knižka.
(30. marca 2017 v 21:25)
Ako tip by som odporučila všetky knihy od autorky Cassandra Clare, síce nie sú to všetko priam čarodejnícke knihy, ale sú tam bosoráci + veľa zaujímavých postáv. Čo sa týka filmu Fantastické zvery a ich výskyt, tak mne osobne sa tento film veľmi páčil, možno už len tým, že sa film odohráva v minulosti a sú tam čarodejníci, no a samozrejme všetky tie krásne -fantastické- zvery. Super kombinácia :). Ako darček by ma potešilo DVD/Blu-Ray alebo hrnček.
(30. marca 2017 v 21:26)
Určite by som odporúčila sériu Magistérium od Cassandry Clare a Holly Black. No nič sa však nemôže rovnať knihám J.K.Rowlingivej. To sú proste poklady dnešnej literatúry. Veľmi by som sa potešila tomu prekrásnemu šálu.
(30. marca 2017 v 21:29)
Ja by som odporúčil asi sériu Červená Kráľovná. Viem, že tam je taká miešanica so všetkým, ale je to super. Alebo ešte Zaklínač alebo Eragon. Fanstické Zvery DVD by bol asi ten najkrajší darček.
(30. marca 2017 v 21:32)
Moja dcéra miluje Harry ho , predtým ju uchvatila séria kníh Carohladacky. Potešila by sa určite šálu alebo hrnceku
(30. marca 2017 v 21:35)
Čítala som Magistérium. Samozrejme, na Harryho Pottera sa nechytá pre mňa nič, vyrastala som spolu s knihami a s filmami taktiež. Je to niečo, čo moja generácia vníma ako súčasť svojho života. Najviac by ma potešila kniha alebo šálik napriek tomu, že moja fakulta je Bystrohlav a nie Bifľomor :D :)
(30. marca 2017 v 21:38)
Magistérium šál, DVD, zápisník, hrnček, jedno z tých
(30. marca 2017 v 21:39)
ja mam rada knihu Carry on od Rainbow Rowell, ale super je aj séria užasná zemeplocha od Terryho Pratchetta, veľmi by ma potešil šál
(30. marca 2017 v 21:42)
Harry Potter ma sprevadzal celym detstvom a aj teraz v dospelosti si pustim filmy o Harrym ako oddychovku hoci to uz poznam naspamat:) podobne knihy by som urcite odporucila Magisterium a seriu knih Kronika prekliatych zaklinacov (prva kniha Nadherne bytosti je aj sfilmovana) a taktiez by som urcite spomenula oblubenu seriu knih Percy Jackson o polobohoch :) a z ponukanych cien by ma potesila urcite kniha alebo dvd :)
(30. marca 2017 v 21:42)
Môj tip je Nástroje smrteľníkov od Cassadri Clare. Podľa mňa je lepšie najskôr prečítať knihu a až potom si pozrieť film a keďže som ešte knihu Fantastické zvery a ich výskyt nečítala nevidela som ani film a tým by som bola najšťastnejšia keby som vyhrala knižku ale potešil by ma aj šál či šálka☺
(30. marca 2017 v 21:44)
Harry Potter je určite na prvom mieste, vyrastala som s Harrym a aj vďaka nemu som mala najkrajšie detstvo. :-) Momentálne frčím na Hrách o tróny. A rovnako mám rada Tolkienov čarovný svet a sériu od Rotfhusa Meno vetra, Strach múdreho muža. A dávnejšie som čítala Eon, Eona a svet drakov sa mi tiež veľmi páčil. :-) Vlastne mám rada každý fantasy svet, vďaka ktorému môžem uniknúť z reality a mať na chvíľu pocit, že nemusím nikdy vyrásť a prestať veriť v čary. :-) Film som samozrejme videla. Ja som bola spokojná, vytknúť nedokážem naozaj nič. :-) Potešila by ma knižka, šál alebo šálka. :-)
(30. marca 2017 v 21:45)
Magisterium, potešilo by ma DVD
(30. marca 2017 v 21:46)
Darček by veľmi potešil, najviac asi zápisník alebo kniha. Odporúčala by som jednoznačne knihu Harry Potter keďže je moja obľúbená.
(30. marca 2017 v 21:52)
ja som bola v kine,veľmi som sa na to tešila,lebo milujem harry pottera a toto bolo pre mna niečo podobné,milujem tu atmosferu toho filmu..dej vas vtiahne do ineho sveta...prekrasny film :)
(30. marca 2017 v 21:52)
Pán prsteňov
(30. marca 2017 v 21:54)
Tak ako ... Potter je Potter, ale keď už treba odporučiť niečo ďalšie, tak určite Magistérium ale napr. aj také Temné vízie mali niečo do seba :) Úplne najviac by ma potešila kniha, ale tá nie je v ponuke, tak v poradí potom: Blu-ray, DVD, alebo šálik
(30. marca 2017 v 21:54)
pre mňa podobným štýlom je aj séria Percy Jackson od amerického spisovateľa Ricka Riordana, grécka mytológia a mágia v prepojení so súčasným svetom, myslím, že veľmi dobre spracované diela. Určite by ma potešil zápisník, ale i šálka (a povedzme si, každý by chcel aj knihu a film :))
(30. marca 2017 v 21:57)
No skvelá carodejnícka kniha je napríklad Narnia (odporúcam). Videla som film Fantastické zvery no velmi by som si chcela precítat aj knihu... Ale aj zapisník by potesil... Na filme sa mi pácilo vela vecí, som velky fanúsik Harryho Pottera a milujem carodejnícke knihy, este k tomu od Rowlingovej
(30. marca 2017 v 21:59)
Pre čarodejníckych zanietencov jednoznačne odporúčam sériu The Magicians - či už v podobe kníh alebo rovnomenného seriálu.. ak sa na to dáte, namotáte sa rovnako ako ja :D a ak sa na mňa usmeje šťastie (kam som dala ten Felix Felicis :D potešila by ma knižka alebo šálka :)
(30. marca 2017 v 22:02)
Magistérium bola dobrá knižná séria :) celkovo HP a Fantastické zvery zbožňujem. HP je mohe detstvo. Žáner fantasy milujem. Vo Fantsatických zveroch aa mi najviac páčil vzťah Newta ku jeho zvieratám :) potešil by ma šál alebo hrnček :)
(30. marca 2017 v 22:08)
Jedna z viacerých fantasy kníh je Hostiteľ od Stephenie Meyerovej. Je to skvela kniha hodná zamyslenia. Určite odporúčam :) potešila by som sa ktorémukoľvek darčeku ale hlavne zápisníku a samozrejme úplne najväčšmi kniha :) Harryho Pottera som čítala aj videla Knihy boli o niečo lepsie ale aj na filmy mam len dobre spomienky O fantastických zveroch som počula veľa dobrých veci... rada by som sa s touto knihou oboznámila :)
(30. marca 2017 v 22:10)
Som fanúšičkou Harryho Pottera a z tohto fantasy žánru mám rada taktiež Upírske denníky. Veľmi by ma potešil zápisník Fantastické zvery. :)
(30. marca 2017 v 22:14)
Ja odporúčam knižnú sériu Rivers of London od Bena Aaronovitcha, ktorá bola zatiaľ preložená do češtiny, ale určite by si zaslúžila aj slovenský preklad. Atmosféra Londýna vás pohltí a príbeh taktiež. Je to výnimočná kniha, pretože knihy o mágii sú väčšinou youngadult alebo pre deti, ale táto je prvá pre dospelákov, ktorú som čítala. Najviac by ma potešila asi knižka Fantastické zvery, keďže som ju ešte nečítala, ale neurazila by som sa ani šálke, DVD-čku alebo zápisníku.
(30. marca 2017 v 22:17)
ja ani žiadnu inú čarodejnícku knihu nepoznám. teda je ich určite veľa, ale žiadnu inú okrem Harryho Pottera som nečítala. pre mňa je Harry kniha číslo jeden, mám všetky časti niekoľko krát prečítané a filmy mám tiež všetky:-) z darčekov by ma potešil hociktorý, pretože to je HP, takže by sa mi páčilo všetko:-)
(30. marca 2017 v 22:31)
Po sérii Harry Potter stojí za prečítanie Narnia. Najviac by sa mi páčila kniha Fantastické zvery a ich výskyt
(30. marca 2017 v 22:33)
Ja odporučam Narniu.Ja by som sa potešila za šal alebo hrnček,odporučam film ale aj knižku☺
(30. marca 2017 v 22:33)
Naposledy ma nadchla séria Magistérium! :D už sa neviem dočkať novej časti. A potešilo by ma všetko okrem Blue Ray :)
(30. marca 2017 v 22:34)
Určite doporučujem fantasy sériu Fablehaven-čarovný les :) nie je to priamo len o čarodejníckom svete ale je to perfektná fantasy taktiež s množstvom fantastických zvieratiek a príšeriek :)potešilo by má vyhrať čokoľvek ale šál a kniha asi najviac :)
(30. marca 2017 v 22:36)
Trilógia Knihy stvorenia – Smaragdový atlas veľmi pripominajúca Harryho Pottera najmä svojim žánrom.Potešila by som sa každej z týchto vecí,no verte či nie,zápisníky permanentne strácam,a nebolo by na škodu zaobstarať si ďalší.k tomu ešte v mojej obľúbenej farbe.
(30. marca 2017 v 22:42)
Mňa zaujali knihy od Terryho Pratchetta - výborne a vtipne napísané, úžasný zážitok....odporúčam!
(30. marca 2017 v 22:48)
Určite by som odporučila sériu Magisterium a potešil by ma zápisník, hrnček aj dvd :)
(30. marca 2017 v 22:59)
Môj tip je Trilógia Pána Prsteňov. Určite by som sa potešila vseličomu, ale v kútiku duše by som si priala DVD ale samozrejme kniha by potešila najviac. Ja ako knihomaniacka by som si ju veľmi rada prečítala. :) Pekný večer
(30. marca 2017 v 23:12)
Harry Potte (moc nepoznám ďalšie čarodejnicke), a to DVD a šál znie dobre ☺
(30. marca 2017 v 23:39)
Podobné knihy ako HP by som možno určite sériu Magistérium alebo séria Nástroje smrteľníkov. Ale Harry Potter je Harry Potter :) Ako darček by možno potešila kniha, hrnček či šál :)
(31. marca 2017)
Typ na podobnú knižnú sériu? Nič podobné nie je, svet J.K.Rowling je jedinečný, rovanko ako aj iné fantasy svety iných autorov. Potešil by som sa DVD(čku) a šálu. Videl som film, aj som čítal scenár. Výborný kinematograficķý počin, o kreativite a námetu autorky nehovoriac. Len a len odporúčam.
(31. marca 2017 v 0:04)
Ja poznám podobnú sériu Magistérium :) Fantastické zvery som ešte nevidel a snáď sa dostanem aj k tomu, že si to pozriem. Dovtedy by som bol vďačný za hrnček na popíjanie kávy pri čítaní :)
(31. marca 2017 v 0:06)
Prve čo mi napadlo bol asi Zaklínač. Vyborna seria. A potešilo by ma hocičo z tychto užasnych darčekov. Fantasticke zvery som už videla a bol to super zažitok!
(31. marca 2017 v 0:06)
Ako tip by som uviedla knižnú sériu Fablehawen. Najviac by som ocenila určite zápisník. Tých nikdy nemám dosť :) A moja druhá voľba by bol šál, aj keď ide leto je to môj častý doplnok. No a čo sa týka filmu ten bol neskutočne dobrý. Do kolien ma dostala grafická prepracovanosť zverov. Boli ako naozaj. Odporúčam pozrieť.
(31. marca 2017 v 0:18)
Odporučila by som Magistérium a vyhrať by som chcela DVD keďže na materskej nemám veľa času na chodenie do kina a film som teda ešte nevidela
(31. marca 2017 v 0:25)
S harrym som vyrastala,pre mňa je proste nenahraditeľný, ale keď dalsia séria tak momentalne rozbiehajuce magisterium, napríklad aj taký artemis fowl, alebo séria magyk alebo nesmrtelny alchymista ( škoda že celá séria iba v češtine). Troška z iného súdka séria Temné hmoty :) jednoducho..je ž čoho vyberať:) Ako darček by potešilo čokoľvek, knižka alebo dvd pre mňa ale vedú. Čo sa týka filmu fantastické zvery, bola som uchvatena, ako sa dokázali popasovať tvorcovia s príbehom,ktorý vlastne ani neexistoval...zvery nádherné, atmosféra úžasná.. viac už dodávať netreba:)
(31. marca 2017 v 0:27)
Harry je jediný čarodejník, ktorému som prepadla a z darčekov by potešila kniha alebo DVD.
(31. marca 2017 v 0:32)
Mesto Kostí celá séria je zaujímavá nie je moc s kúzlami ale sú tam rôzne nadprirodzené bytosti a má to skvelý dej samozrejme na harryho to nemá. Fantastické zvieratá a ich výskyt som videla a je to pekné knihu som pozerala aj v kníhkupectvách a rada by som si ju prečítala aj keď je napísaná formou scenára na to budem chvíľu nadávať.. :D chcieť je pekne mať ešte krajšie a hrnčekov mám dosť každý večer do iného čaj si robím k dobrej knihe šál vyzerá super a ten zápisník... Najradšej aj tak by som bola za knihu aby sa mi pridala ku mojej malej zbierke :D vyhrať hoci čo ma veľmi poteší nevyhravam často teda raz som vyhrala a to som sa radovala ako malé decko :DD a určite odporúčam pozrieť všetko čo sa týka harryho a prečítať takisto... Tieto knihy mám od malička neskutočne rada a som dosť veľký fanúšik čo vie všetky kúzla a frázy z filmov :D rozmýšľam ešte nad čarodejníkou knihou ale stále mi pi rozume chodí len harry takže odporúčam aby ste si zasa prečítali celú sériu je to jedna z najlepších kníh aké som čítala.. Na takéto knihy sa nezabúda
(31. marca 2017 v 0:41)
Tak pokiaľ ide o tip na dobrú knihu tak určite ich je viac, v poslednej dobe ma veľmi zaujala spisovateľka Kalayna Price s jej sériou o Alex Craftovej (Čarodejka stínu, Tanec stínu a Vzpomínky stínu)... ďalšia séria čo ma zaujala je Magistérium ...škoda len, že zatiaľ je tretí diel len v češtine a nevyzerá to, že by sa chystal slovenský preklad.... Séria s podobným osudom v prekladoch a na tému čarodejníc je aj Kronika prekliatych zaklínačov ... proste tých kníh a sérií je celkom hojne a toto je len krátky výber z toho čo som za poslednú dobu prečítala... :) snáď to niekomu pomože aj pri výbere kníh :) A darček ktorý by som chcela najradšej??? .... hrnček sa vždy hodín na čaj :), zápisník zase napríklad na zapisovanie zoznamu kníh prečítaných a prípadných dojmov z jednotlivých kníh, šál sa aktuálne už asi moc nevynosí ale keď začne ďalšia sezóna pekne by hrial a to je potrebné, lebo nemám rada keď mi je zima na krk, a z DVD by som radšej brala blue ray verziu aby sme si ju mohli doma cela rodinka svorne pozrieť, lebo ten náš prehrávač je málo využívaný a celá rodina sme fanúšikmi Harryho Pottera a kľudne si ten film pozriem aj 10 krát napriek tomu, že v kine som si ho bola pozrieť hneď dva krát v priebehu týždňa... no a kniha ... ako vravím kníh nikdy nieje dosť a pri mojom aktuálnom štýle čítania 3-4 knihy za mesiac by ďalšia do zbierky bodla a hodila by sa k obrazovemu sprievodcovi k filmu :) nech mám pokope aj scénar aj obrazovú verziu ... takže bola by som veľmi rada za akúkoľvek výhru.
(31. marca 2017 v 1:21)
Zatiaľ som ani nečítala ani nevidela film, potešila by ma kniha alebo DVD a ako tip dávam Príbeh čarodejnice :)
(31. marca 2017 v 1:52)
Ako prvá ma napadla trilógia Príbeh čarodejnice od Deborah Harkness, určite odporúčam. Film Fantastické zvery som samozrejme ako fanúšik Harryho Pottera videla a musím povedať, že sa im naozaj vydaril a teším sa na pokračovania :) z darčekov by ma potešil šál alebo hrnček
(31. marca 2017 v 5:40)
Zaklinač od Sapkowskeho, brala by som knihu, nakoľko som knihomoľ obývačkový obrovský :-) ale ak nebude, uspokojím sa aj s DVD
(31. marca 2017 v 6:57)
Kniha "Škola noci" od autorov Castová a Kristin Castová a taktiež kniha "Pán prsteňov". Potešil by ma hrnček, kde by som si pri čítaní kníh spravila dobrý čajík alebo kávičku a tak by som relaxovala. Ale potešili by ma aj ostatné ceny.
(31. marca 2017 v 7:04)
Harry Potter čo sa týka štýlu fantázie a mágie je možné srdcovka. Autorkyn štyl písania je výnimočný. Málokto vie aj so skúsených autorov držať čitateľa od samého začiatku v napätí a preto je Harry Potter mojou srdcovkou. Tak tiež Fantastické zvery a ich výskyt je to príjemné pokračovanie a bližšie nam poukazuje čarodejníckych svet aj v rokoch pred narodením Harryho Pottera. Postavy sú vyborne, vtipné, premyslené, geniálne a nenahraditeľné. Príbeh je napísaný tiež fenoméne. Proste čitatelia nebudú mať o mágiu núdzi.Preto sú aj Fantastické zvery a ich výskyt mojou srdcovkou a autorka má zvovu veľmi ale skutočne veľmi milo prekvapila a nesmierne potešila. Čo sa týka fantázie a mágie je to môj obľúbený žáner aj, keď som písala že Harry Potter je mojou srdcovkou ďalej sa my strašne ľúbi séria Trón zo skla. Mágia sa nenachádza hnet od prvej knihy ani strany ale s každou knihou nebudete mať o mágiu núdzu. Ja som prečítala prvé tri knihy a čakám na vydanie pokračovania ale môžem skutočne odporučiť. A ako som hovorila o mágiu nebudete mať núdzu halvne v tretiej knihe Zrodena z ohňa. Mňa by veľmi potešili všetky ceny DVD, Blu-Ray,zápisník, hrnček, šál a kniha.
(31. marca 2017 v 7:20)
Napodobeninu nepoznám žiadnu....zaujala ma však séria Half bad, kde sa čarodejníci delili na bielych a čiernych, podobnú som nikdy nečítala, bola veľmi vydarená až na tých nespočet mrtvych, bolo to veľmi temné...s Harrym sa to ale nedá ani porovnať - je jediný svojho druhu :) no a potešila by ma jednoznačne kniha ( najpv čítaj potom vizuálne vnímaj ) a možno hrnček :)
(31. marca 2017 v 7:25)
Hobit...V kine na Fantastické zvery som bola s bratom. Páčilo sa nám spracovanie, ktoré nás zaujalo. Boli sme na 3D čo bola pecka. Veľa efektov bolo vypracovaných do detailov. Určite vám odporúčam film. Knihu som nečítala. ...Dvd alebo zápisník...Ale určite by nebola zlá aj kniha
(31. marca 2017 v 7:31)
Mňa celkom zaujal aj Pán prsteňov. Som knihovníčka v malej obecnej knižnici, takže určite by som siahla po knihe, nech aj naši čitatelia majú z toho úžitok ;) ... a ku knihe hrnček s medovým čajíkom :)
(31. marca 2017 v 7:39)
Nie je to podobné dielo a nie je to ani knižná séria, no magické je určite. Odporúčam prečítať si knihu Nočný cirkus od Erin Morgensternovej. Potešil by ma hociktorý darček, ale najviac predsa len kniha :)
(31. marca 2017 v 7:40)
pre deti by som odporučila staršiu ale peknú fantasy trilógiu Dievčatko z Krajiny Drakov, starším (dospelým)sériu od Terryho Goodkinda V prípade výhry by najviac potešila kniha (ešte som ju nečítala) :)
(31. marca 2017 v 7:45)
Pre mladšie čitateľky by som určite odporučil sériu Škola dobra a zla od Somana Chainaniho, pre mladších čitateľov sériu Konyvran od Sarah Prineasovej alebo sériu Pax od dua - Åsa Larsson, Ingela Korsell a pre dospelých Posledného jednorožca od Beagleho. Ak by sa pošťastilo, tak by som si prial DVD a tú knižku ^^
(31. marca 2017 v 7:46)
Jednoznacne Carodejnikov ucen. :-) Potesilo by ma DVD-cko.
(31. marca 2017 v 7:48)
Čítal som len Harryho Pottera a Pána Prsteňov, z tých čarodejníckych štýlov, takže moc nemám čo ponúknuť :) Na tento film som sa veľmi tešil, samozrejme viac na knihu, takže je jasné, čo by ma potešilo ako výhra :)
(31. marca 2017 v 8:11)
Tip je Magisterium a urcite by potesila kniha, zapisnik a hrncek :)
(31. marca 2017 v 8:14)
Videla som film fantasticke zvery a je velmi krasny,urcite by som chcela precitat aj knihu.Zaujima ma,ako je spracovana oproti filmu.
(31. marca 2017 v 8:16)
Videla som film a je krasny,urcite odporucam.Rada by som si precitala aj knihu aby som mohla porovnat.
(31. marca 2017 v 8:20)
Carodejnik z Krajiny Oz alebo aj taka Narnia je carovna. :) Mna by najviac potesil zapisnik alebo hrncek :)
(31. marca 2017 v 8:21)
Ja som čítala prvé dva diely knihy Magistérium. Veľa ľudí to prirovnáva k Potterovi, ale poviem vám, že hoci je tam niekoľko podobných čŕt (hlavní hrdinovia sú 3, jedna kniha - jeden šk. rok) ide si to svojou cestou, je to napínavé a konečne som našla sériu, ktorú chcem mať kompletnú (neviete kedy vyjde ďalší diel?) A fantastické zvery som videla v kine, bolo to také kráááásne :) Takže kniha by potešila, nakoľko mám z HP kníh asi všetky, zo "Zverov" mám len tú príručku obrázkovú, čiže toto vydanie by ma potešilo...a samozrejme aj DVD :)
(31. marca 2017 v 8:39)
Napadol ma pán prsteňov, Hobbit alebo star wars, aj keď to až tak čarodejnícke ako Harry Potter nie je :D Najviac by som chcela knihu alebo zápisník. Knihu som nečítala ale musím povedať, že filmové spracovanie sa mi veľmi páčilo. Najviac ma zaujal hlavný hrdina a všetky tvory ktoré ukrýval vo svojom kufríku. Takže odporúčam všetkým ostatným si to pozrieť, určite to stojí za to, aj keď sa to dosť líši od pôvodného harryho pottera :)
(31. marca 2017 v 8:42)
Ako tip by som dala Nesmrteľný alchymista od Scotta, je to veľmi zaujímavá a pútavá séria o súrodencoch s nadprirodzenými schopnosťami. Žiaľ, nie je dotlačok týchto kníh v slovenčine, čo je veľká škoda. A ako druhý tip by som odporúčila sériu Mortal Instruments a Infernal devices od Cassandry Clare. Nie je to čisto čarodejnícke, no z nadprirodzenéhos sveta je tam viac než dosť. :) (a hlavne je tam veľkobosorák Brooklynu Magnus Bane.) Z darčekov by najviac potešil šál, po ktorom túžim už dlhšiu dobu (od čias Harryho Pottera). Film som ešte nevidela, pretože ako prvé si chcem prečítať knihu, ktorú som si ešte nemohla kúpiť Preto by potešila aj tá kniha, nech sa ponorím znova do čarodejníckeho sveta. :)
(31. marca 2017 v 8:49)
Dobrý deň, myslím,že námetov na knihy by bolo veľmi veľa. Ja osobne by som sa chcela dočkať dňa keď sama spisovateľka napíśe históriu temného pána podrobnejšie... Ale ja osobne by som navrhla knihu o kentauroch. J.K.Rowlingová písala o rôznych tvoroch, ale mňa osobne zaujali kentauri. Kniha by bola plná záhadných proroctiev, čítania z hviezd či vzťahov medzi kentaurami. Mohol by tam vystupovať Firenze a jeho zápletka s ostatnými. A čo sa mi páčilo na fantastických zveroch? Bolo to niečo iné. Páčil sa mi vzťah človeka a čarodejníka a vzťah k hlavného hrdinu ku zvieratám, sršala z neho dobrota a to sa mi páčilo. (Ak niečo získam mohol by to byť hrnček alebo kniha, zápisník či šal, ďakujem )
(31. marca 2017 v 8:51)
Kniha, Hrncek, Zapisnik. Film som videla a prekonal vsetky moje ocakavania.. bol super. Odporucila by som... jednoznacne Game of Thrones..
(31. marca 2017 v 8:59)
Jednoznačne môžem odporučiť knihy Percy Jackson , Hobbit a Pán Prsteňov, ktoré síce nie sú stopercentne čarodejnícke, ale radia sa do radu klasických fantasy, čím je, podľa môjho názoru, aj Harry Potter. No ak by som mala odporučiť čisto čarodejnícku, tak Čarodejník z krajiny Oz je ten pravý adept. Mňa by ako veľkého fanúšika Harryho Pottera potešila kniha Fantastické zvery a ich výskyt, a taktiež aj DVD. Hoci som už na tento film bola v kine, veľmi by som bola rada, ak by som ho mala aj doma. A môj názor na Fantastické zvery? Ako som už písala, bola som na to v kine, a pravdupovediac, najprv som si myslela, že to bude nejaký prepadák, ale, samozrejme, J.K.Rowling prekvapila tak ako vždy. Film som si priam zamilovala, a vôbec by mi nevadilo, keby som mala možnosť ísť na to po druhýkrát. Jednoznačne odporúčam :)
(31. marca 2017 v 9:01)
Z tých, ktoré som čítala mi napadli tieto: Kroniky Narnie, Mariotovi dediči, Odkaz dračích jazdcov, Percy Jackson, Atramentový svet, Kroniky Kráľovraha... Potešila by som sa z výhry hociktorého predmetu, ale najviac z knihy :) :) :) Ďakujem
(31. marca 2017 v 9:16)
Je veľmi ťažké nájsť knihu podobnú ako Harry, ten je jediný svojho druhu. V Magistériu boli dosť veľké podobnosti, avšak podľa mňa je iba pre mladších čitateľov, zatiaľčo Harryho si užije každá generácia. :) Chcela by som úplne najviac ten zápisník. (Ale šálku či DVD by som tiež neodmietla.)
(31. marca 2017 v 9:27)
Magistérium alebo Zaklínač. Ale na Pottera nemá nik :) darček by ma potešil DVD
(31. marca 2017 v 9:47)
Určite najlepší čarodejník je Gandalf teda séria Pán prsteňov. A čarodej z krajiny Oz. Potešila by nás kniha alebo šál.
(31. marca 2017 v 9:50)
páčilo sa mi Meno vetra, len bohužiaľ, ešte nevyšiel 3.diel. Najviac by ma potešila kniha, ale tiež aj DVD alebo hrnček.
(31. marca 2017 v 10:13)
Podobná kniha štýlu H.Potter je HOBIT. Potešila by ma kniha alebo zápisníček :)
(31. marca 2017 v 10:28)
&
(31. marca 2017 v 10:30)
Najlepsia kniha na svete je Harry Potter :) jednoznacne! Druhou takouto knihou je Skola noci:) tu si tiez rada precitam...tuzim po hrnceku!:) pretoze milujem Harryho Pottera a kavu!:*
(31. marca 2017 v 10:33)
Obľúbený film mojich detí.
(31. marca 2017 v 10:45)
Odporučila by som určite Magistérium. A ako darček by ma potešil hrnček.
(31. marca 2017 v 10:50)
Odpourúčal by som knihy O čarodejníckom detektívovoi, ktorý sa tiež volá zhodou okolností Harry...Harry Dresden od Jima Butchera A čo by som si želal? DVD ale neopovrhnem ani hrnčekom či zápisnikom
(31. marca 2017 v 11:28)
odporúčam Patricka Rothfussa, veľmi zaujímavé a napínavé čítanie..z cien by ma potešila hlavne kniha, ale aj DVD alebo zápisník.
(31. marca 2017 v 11:46)
Čarodejník z krajiny Oz je jeden úžasný príbeh. Po potterovkách je to moja ďalšia obľúbená kniha. Najviac by som sa samozrejme potešila knihe (hoci aj V angličtine :) ), šáliku a zápisníku. Film som už videla a naozaj neľutujem, že sme si ho pozreli. :)
(31. marca 2017 v 14:11)
Nic sa nevyrovná Harrymu Potterovi..:) Dvd by potešilo..:)
(31. marca 2017 v 14:37)
Narnia alebo Pán prsteňov majú v sebe nádych tajomna a tiež nadprirodzené bytosti...potešil by ma zápisník, šál, hrnček alebo kniha
(31. marca 2017 v 14:38)
Mágiu od J.K.Rowlingovej by som učite za nič na svete nevymenila. Toto je moja srdcovku už asi od 6 rokov <3 Takže môj tip je presne séria Harry Potter, Fantastické zvery a ich výskyt a okrem iného som sa zaľúbila aj do série Hry o život hoci bez mágie... A najviac by ma určite potešil zápisník so šálom aby každý hneď spoznal že som poriadna Potterhead :D Film bol úžasný aj tý herci a pri niektorých scénach som v kine (prvý deň kedy to vôbec dávali v kinách) doslova skákala zo sedačky :D no tieto filmy si viem pozrieť aj x krát a neomrzia ma :) A ak niekto ešte nečítal knihy Harry Potter tak určite musíte!! Úžasne napísane <3 Pri šiestej časti som valila potoky sĺz a nie len pri tejto :) Takže ak by sa mi toto podarilo získať budem asi najšťastnejší človek na svete <3 hoci neviem gramatiku ;D
(31. marca 2017 v 14:40)
Ja s deťmi rada čítam knihy od Roalda Dahla,napríklad Čarodejnice, až zostaneme v téme :) Bola som v kine aj na Fantastické zvery 3D,bol to pekný zážitok a určite by ma potešila kniha alebo šál.
(31. marca 2017 v 14:58)
Magistérium a Hobbit. A potešilo by ma čokoľvek, až na knihu, pretože tú už mám :)
(31. marca 2017 v 15:24)
Harry je len jeden ale pre mna fantasy co sa na Harryho dotahuje je jednoznacne Fablehaven, skvele, megicke, chytlave :) Osobne mi najviac potesilo DVD alebo salik ♡
(31. marca 2017 v 15:29)
Okrem Harryho Pottera som rada čítala aj Hobbita. Z výhier sa mi páči Kniha alebo DVD.
(31. marca 2017 v 15:33)
Z kníh, ktoré som čítala sa čarodejníci objavovali iba v Pánovi prsteňov. Prosila by som si knihu, hrnček alebo DVD.
(31. marca 2017 v 15:37)
Mne sa páčila kniha Čarodejnice zo Salemu. Darčeky sú všetky super, najviac DVD a kniha.
(31. marca 2017 v 15:39)
Zaujímavá kniha je Zaklínač. Rád by som vyhral DVD.
(31. marca 2017 v 15:43)
Môj typ na knihu je Eragon a veľmi by ma potešila kniha.
(31. marca 2017 v 15:47)
Odporúčam Tieňoloveckú ságu od Cassandry Clare.. je to tá najlepšia knižná séria aká som mohla čítať .. Hneď po Harry Potterovi...: Najviac by ma potešila kniha :)
(31. marca 2017 v 15:56)
Ceny sú krásne, poteší ktorákoľvek, najviac samozrejme knižka. Odporúčam sériu Zaklínač, tá je naozaj skvelá :)
(31. marca 2017 v 17:01)
Harry Potter alebo aj fantastické zvery sú tak výnimočné, že len ťažko si človek prečíta inú čarodejnícku sériu. Ale svojim spôsobom je magická aj séria Eragon plná elfov, trpaslíkov, drakov a iných. Najviac by ma potešil šál, ja som veľmi zimomravý človek :)
(31. marca 2017 v 17:18)
Fanúšikom Harryho Pottera by som odporučila Magistérium. Ak by som vyhrala brala by som čokoľvek. Ale najviac tu knihu. Veľmi rada totižto čítam takéto knihy od skvelej spisovateľky
(31. marca 2017 v 17:22)
mojou favoritkou je carodejnica Bonnie z Upirkskych dennikov ale dost mi prirastla k srdcu aj Tienolovecka sága.ale samozrejme seria HP je moja prva knizna laska kedze som s nou vyrastala.Potesil by ma hrncek alebo zapisnik
(31. marca 2017 v 17:34)
Absolútne úžasná séria bola o čarodejníckej sirote Rose (od Holly Webbovej), ktorá sa odohráva v 18. storočí, vďaka tejto sérii som začala čítať knihy s touto tematikou. Bola to veľmi milá a pútava séria (prečítala som niekoľkokrát). Nie je ako Harry (niektoré knihy sú neprekonateľné) no je rovnako magická a zábavná. Najviac by ma potešila kniha, pretože každá stránka od J.K. Rowlingovej je kúzelná, alebo aj diárik. Videla som film v kine a bol skutočne výborný! Postavy boli veľmi sympatické a fantasticky zahrané❤❤❤
(31. marca 2017 v 17:37)
Vyrastala som na Harry Potterovi, a prave tu sa mi zacal otvarat magicky svet, som skor tvor knizny, ale aj serial Carodejnice som mala velmi rada. Milujem viacdielne knihy, kedy viem ze sa mozem tesit na pokracovanie, ze pribeh este nekonci a ked sa zacitam a som nadsena, viem ze to nadsenie a radost jednou knihou nekoncia. Mam taktiez rada slovenskych autorov a preto by som dala do poznornosti Mariotovych dedicov 1-4 od Marje Holecyovej, ktory mi pred par rokmi ucarovali. Napriek tomu ze je to skor literatura pre deti a mladez si moje dospelacke srdce ziskali :) V myslienkach som sa vratila do detskych cias a fantazirovala spolu s hlavnymi hrdinmi. Z cien by ma potesilo DVD nakolko som fantansticke zvery len citala a rada by som si porovnala fantaziu s filmovym spracovanim, ale aj hrncek by bodol :)
(31. marca 2017 v 18:05)
Mne osobne sa páčila kniha príheh čarodejnice. Neboli to knihy presne také ako séria HP, ale malo to niečo do seba. Bolo tam plno odvahy a zápletiek. Videla som aj film Fantastické zvery a tento film sa mi veľmi páčil pretože bol niečím iným ako HP, ale predsa sa v ňom spomínali aj postavy spoločné pre obe série:) v prípade výhry by som poprosila hrnček, dvd alebo zápisník.
(31. marca 2017 v 18:08)
Hmm je to ťažké, ale popravde, žiadna kniha mi zatiaľ nepripomenula HP, pretože ona má svoje jedinečné kúzlo a je ťažké nájsť ďalší takýto knižný poklad.Ak by som mala vybrať ďalší fantazijný svet, ktorý ma zaujal, tak to bude jednoznačne kniha od autorky Kristin Cashore - Výnimočná :) Ak by som náhodou vyhrala, potešila by šálka alebo šál. PS: knihu som zatiaľ nečítala,zatiaľ som si pozrela len film, no chystám sa to napraviť ;)
(31. marca 2017 v 18:17)
Môj tip na podobnú knihu, respektíve sériu je Bartimaeova trilógia od Jonathana Strouda, avšak v mojom prípade sa knihám zo sveta Harryho Pottera nič nevyrovná, keďže som na nich vyrastala a prežívala všetky dobrodružstvá spolu s hlavnými hrdinami, a tým bolo moje detstvo a dospievanie o niečo čarovnejšie :). Čo sa týka darčeka, najviac by ma potešil šál, pretože predstavuje farby mojej obľúbenej fakulty na Rokforte, a to Bifľomoru (Hufflepuff Pride :). Z ostatných cien by ma ešte potešil hrnček alebo zápisník, ale ten šál je proste TOPka :). Film Fantastické zvery a ich výskyt som už videla, ba dokonca som stihla prečítať aj knižku (preto sa o tieto ceny nezaujímam). Film je úplne úžasný (hneď na začiatku zimomriavky) na jednej strane je zábavný ale nechýba tu ani trocha „temnoty“ a prekvapenie na záver. Jednoznačne odporúčam pozrieť :)
(31. marca 2017 v 18:49)
Fanúšikom Harryho Pottera by som jednoznačne odporučila sériu Nástroje Smrteľníkov a taktiež trilógiu príbuznú tejto sérii: Pekelné Stroje. Najviac zo všetkého by som si želala vyhrať šál a zápisník pre moju najlepšiu priateľku, ktorá bude mať onedlho narodeniny a je obrovským fanúšikom Harryho Pottera. Fantastické zvery a ich výskyt videla už toľkokrát, až to ani nespočítam... Sama som ten film videla tiež viackrát, bola som opäť ohromená talentom J. K. Rowlingovej, ktorá nás dokázala vtiahnuť späť do tohto úžasného čarovného sveta behom pár minút. Pri pozeraní filmu máte pocit, akoby ste ten svet nikdy neopustili. Veľmi sa teším na pokračovanie.
(31. marca 2017 v 19:52)
Dcéra čítala Emily Pierkovú, tiež trošku fantastické, ale skvelý bol aj Pán prsteňov. DVD by nás potešilo.
(31. marca 2017 v 20:00)
Pre moje deti ktoré sú pre mňa všetkým Film som vedela a bol rovnako dobrý ako séria o Poterovi ďakujem
(31. marca 2017 v 20:20)
Dobrý deň Veľmi rada by som odporúčila trilógiu od Pani spisovateľky Kiersten Whiteovej Zlodejka duší ,... - knihy plné fantázie, čarovnosti a úžastného zážitku z čítania. Výhra by ma veľmi potešila, snáď sa na mňa usmeje šťastie :-)
(31. marca 2017 v 20:49)
Fúha podobná séria ani neviem, vždy som pozerala len Harryho. Vybrala by som si najradšej všetko ale ked nie tak asi zápisník alebo film. No potešila by ma každá vec.Film bol úžasný, páčilo sa mi všetko ani jedna chybička. Bola by som veľmi rada keby som niečo vyhrala :)
(31. marca 2017 v 21:14)
Do tejto sutazi sa tiez hlasim len aby tu knihu Fantasticke zvery +hrncek a zapisnik mohlo odomna dostať moje krsna ☺️
(31. marca 2017 v 21:17)
Mňa ešte ako dieťa zaujala trilógia Dievčatko z krajiny drakov, aj v tej je čarovný prvok prítomný. Aj teraz sa k nej niekedy rada vrátim. :) Z darčekov by ma najviac potešilo DVD alebo kniha, keďže som sa k nim ešte nedostala. Séria o Harry Potterovi je ale neoddeliteľnou súčasťou môjho detstva a života, a tak verím, že aj toto by sa mi páčilo.
(31. marca 2017 v 21:21)
Podobná kniha: Pán prsteňov... Kúzla, dobro a zlo, dej... Darček:šál, zápisník, kniha Videla som film a je úžasný. Čakala som, že to bude nejaká hlúposť ale až teraz viem ako som sa mýlila... Dej pozerajúceho úplne pohltí, pobaví a vtiahne do kúzelnického sveta. Veľmi sa teším na ďalšie diely.
(31. marca 2017 v 21:28)
Odporúčala by som sériu Magisterium, patrí okrem sveta Rowlingovej medzi moje najobľúbenejšie čo sa týka kúziel a mágie. Určená je skor mladším čitateľom, ale mna aj tak zaujala :) najradšej by som prijala knihu a šál, a výhru by som zrejme dala mojej blízkej kamaratke, ktorá Fantastické zvery priam miluje a Newt je jej najväčším idolom :))
(31. marca 2017 v 21:29)
Harry Potter i Fantastické zvery a ich výskyt môžem iba odporučiť fanúšikom tohto žánru, sú skrátka super, ťažko hľadať podobnú sériu. Veľmi by potešila kniha, či hrnček.
(31. marca 2017 v 21:31)
Trilogia: Hviezdna kniha 1,2,3 Darcek: Kniha Videl som film a odporucam ho dalej...velmi pekne spracovany pribeh...velmi ma zaujal.
(31. marca 2017 v 21:34)
Som veľký fanúšik Fantastických zverov a tak teraz vybehla super súťaž.A poprosila by som si šál a denník ďakujem
(31. marca 2017 v 21:35)
Som veľký fanúšik Fantastických zverov a tak teraz vybehla super súťaž.A poprosila by som si šál a denník ďakujem
(31. marca 2017 v 21:49)
Žiadna kniha sa nemôže rovnať Harrymu Potterovi, to je jasné každému, kto so tou sériou vyrastal. Nedá sa hovoriť ani o podobných knihách, lebo Harry je len jeden. Avšak skvelá kniha o mágii, či s mágiou je často podceňovaná kniha od Erin Morgensternovej - Nočný cirkus. Je to výborná kniha kde čas, mágia, vzťahy a hlavne cirkus vytvoria niečo absolútne jedinečné, čo sa vás naozaj dotkne. Ako darček by ma najviac potešil šál, dokonca som ochotná vzdať sa kvôli Newtovi Scamanderovi môjho Slizolinského presvedčenia. Fanastické zvery som samozrejme videla, hlavne som si to nemohla nechať ujsť v pôvodnom znení a dobre som spravila! Neušli mi ani rôzne vtipy, ktoré do slovenčiny neboli preložené, užila som si skvelé pôvodné hlasy. Na film som zobrala celú rodinu a aj môj tatino, ktorý Harryho až tak nemusel, si tam našiel svoje. Je to film pre celú rodinu! Je to návrat do sveta Harryho Pottera, s ktorým sme už ani nerátali. A to na niekoľko rokov. Zvery vo filme boli naozaj "Fantastické", úžasné grafické spracovanie.. A Eddie v hlavnej úlohe bol tiež božský, pravé stvárnenie Bifľomoru (ten šál!) a niekoho, kto môže byť predkom Luninho (Luna Lovegood) manžela. Na ďalších premiérach ma nájdete vo vytržení a možno aj so slzičkou v oku, pretože je to ako návrat domov.
(31. marca 2017 v 22:34)
Harry Potter je pre mňa TOP film(všetky časti) a toto spracovanie ktoré nedavno vyšlo ma neskutočne nadchlo O:)
(31. marca 2017 v 22:46)
Podobná kniha:Magistérium Čo by som si priala vyhrať : DVD, knihu alebo zápisník Film som nevidela ale mám to rozhodne na pláne
(31. marca 2017 v 23:42)
Mne čarodejnícky svet rozšírila určite séria half blood :) A keďže knihu už mám v originále, no bohužiaľ som sa k nej zatiaľ nedostala, najviac by ma potešil šál :)
(1. apríla 2017 v 1:05)
Zaklínač ...to je uplne TOP. Zvery som videl..hlavne ten vnútorný svet je úžasny, kde sa ukazuje život a starostlivosť o ne :-)
(1. apríla 2017 v 6:25)
Odporučila by som Narniu alebo Eragona,Všetky knihy Pána prsteňov aj tie nesfilmovanē :) Nórske ságy sú tiež plné mágie Potešila by ma kniha alebo zápisník. Fantastické zvery som si hneď pozrela v angličtine a odporúčam všetkym milovníkom HP :)
(1. apríla 2017 v 7:47)
Fajna seria je aj Artemis Fowl,aj ked to take carodejnicke nie je velmi ako HP. Fanrastic beast je velmi peknou castou doplnujucou poznatky a film HP. Každý fanda oceni :)
(1. apríla 2017 v 8:23)
Harry Potterovi sa asi nič nevyrovná. :-) Aj keď nejaké podobné tipy tu už padli napr.: séria Magistérium (z ktorej ste vydali, žiaľ, len prvé dve časti) - sirota, magická škola, alebo séria Mágovia od Grossmana, Mariotovi dediči od Holecyovej (oboje tiež magická škola), séria Fablehaven od Brandona Mulla (tam je fantastických zvierat naozaj veľa a bavili ma dobrodružstvá súrodencov u starých rodičov, ktorí sa starajú o rezerváciu plnú kúzelných bytostí;-)). Potešila by kniha, dvd, alebo hrnček.
(1. apríla 2017 v 8:31)
Podobná séria mi prídu knihy "Meno vetra" a "Strach múdreho muža"..pokračovanie autor Patrick Rothfuss ešte len píše. V nich hlavná postava Kvothe ide na univerzitu..atď, nechcem Vám prekaziť zážitok z knihy. Najviac by som bral knihu Fantastické zvery, pretože film bol skvelý, určite si ho pozriem znovu, hlavný hrdina Mlok bol mimoriadny sympaťák, rovnako aj jeho muklovský kamoš, čarovný film, skoro ako Harry Potter. Nepohrdol by som však ani DVDčkom. Inak čítal som Fantastické zvery a ich výskyt- myslím to vydanie z roku 2001, ktoré je už tou spomínanou Mlokovou encyklopédiou čarovných tvorov. Z tej knižky som mal vtedy veľkú radosť. Túto scenárovú verziu som ešte nečítal.
(1. apríla 2017 v 8:44)
Ako tip by som dala Pána prsteňov ale Rubínovo červená. Potešila by kniha ale aj dvd alebo hrnček. Film je úplne dokonalý, krásny nemala som slov. Už pri prvých sekundách sme sa skoro rozplakali.Určite pre všetkých fanúšikov HP odporúčam.
(1. apríla 2017 v 9:53)
Ja ako potterhead urcite HP a vsetky knihy spojene s HP ale ak by som mala dat tip na nieco podobne Potterovi tak urcite Magisterium od Cassandry Clare, ona je pre mna druha Rowling. ♡ Potesilo by ma dvd , zapisnik :)
(1. apríla 2017 v 10:26)
Zaklinac a Magisterium... Ale na Harryho sa nic nic nic nechyta, je to moja srdcovka a aj navzdy bude :-) dufam, ze ked bude syncek vacsi, tak si pred spanim budeme citat jeho uzasny pribeh, preto by sme sa potesili aj knihe Fantasticke zvery a ich vyskyt, aby sa nam ten carovny svet este rozsiril :-) pripadne by potesilo aj DVD, sle kniha je kniha... Dakujeme ;-)
(1. apríla 2017 v 11:40)
Podobnú tématiku majú aj Hry o tróny,ktoré su tiež (okrem iného) spleťou čarov a kúziel.Vrele odporúčam pre milovníkov fantasty žánru a tých,ktorým sa Potterovky nikdy nezunujú.Veľmi by potešil hrnček,prípadne šál :)
(1. apríla 2017 v 11:45)
Tip na podobnú čarodejnícku knihu - Magistérium od Cassandry Clare a Holly Black :) Potešil by ma krásny šál alebo hrnček, z ktorého by som pila horúci čaj pri večernom čítaní kníh :) Na Fantastické zvery a ich výskyt som bola v kine. Bol to úžasný zážitok, vidieť znovu niečo, čo vytvorila J. K. Rowlingová, rovnako ako úžasné bolo vidieť, čo sa dialo predtým, než prišiel Veď-Viete-Kto. Najviac ma zaujali magické zvery, ktoré mal Mlok vo svojom čarovnom kufri. Každé bolo niečím výnimočné. Rovnako ma zaujala Mlokova láska k svojim zverám, ako sa o nich staral a bol presvedčený, že nikomu neublížia, tak ako aj priateľstvo Mloka a Jacoba. Celý film sa mi päčil, bol úžasný, a aj keď som ešte knihu nečítala, som presvedčená, že je rovnako skvelá ako film, ak nie lepšia. Rozhodne odporúčam Fantastické zvery a ich výskyt všetkým, ktorý majú radi kúzla a dobrodružstvám :)
(1. apríla 2017 v 11:49)
Ja by som si priala hrnček Fantastic Beasts You're one of us now alebo DVD. Odporúčam určite knihu Jonathan Strange & pán Norrell.Skvelý príbeh z magického sveta :)
(1. apríla 2017 v 11:52)
Potešil by ma hrnček,DVD alebo šál.Jonathan Strange & pán Norrell bola skvelá kniha ktorá určite stojí za prečítanie.
(1. apríla 2017 v 12:36)
Z čarodejníckeho sveta určite trilógia The Magicians /Mágové od Leva Grossmana, a z výhry by ma potešila kniha, hrnček alebo zápisník .
(1. apríla 2017 v 13:06)
Perfektná séria Domov Pre Neobyčajné Deti Slečny Peregrinovej :) a potešil by má určite šál ;) FBAWTFT bolo perfektné, určite odporúčam :) a Newt bol neuveriteľne cute, hah
(1. apríla 2017 v 13:09)
Mariotovi dediči je podľa mňa zaujímavá čarodejnícka séria z pera slovenskej autorky. Film Fantastické zvery a ich výskyt bol zaujímavým dobrodružstvom. Hlavné postavy mi prirástli k srdcu rovnako ako tie všakovaké zázračné stvorenia. Najviac by ma potešil hrnček alebo zápisník :)
(1. apríla 2017 v 13:21)
Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej je super kniha :) najviac by ma potešil zápisník.. A najlepšie vec na filme Fantastické zvery.. Jednoznačne "krtko čorka"
(1. apríla 2017 v 14:41)
Určite Mariotovi dediči! Potešil by ma šál :) Film odporúčam, skvelá hudba+herecké obsadenie+kostýmy a zamilovala som si všetky zvery.
(1. apríla 2017 v 15:19)
Neviem, či podobná, ale veľmi úsmevná - Mrakulin grimoár :) je o mladej čarodejnici, ktorej sa nie vždy všetko podarí..je to tenučká knižka, ktorú si vždy rada prečítam. Zo slovenských taká milá pre deti - Naša mama je bosorka :) ..ale aj tak si myslím, že HP sa nič nevyrovná (čítam rada a veľa,no veru si neviem na nič spomenúť). Rada by vlastnila knižku :) ale aj hrnček by potešil..aj zápisník,veď čokoľvek :D ..a film som videla.Veľmi som mu "neverila", ale bol super! Každý Potterhead by ho mal mať "v povinnej literatúre" :)
(1. apríla 2017 v 15:36)
Séria kníh The Magicians od Leva Grossmana, ktorá má aj zaujímavé spracovanie v podobe seriálu, série Nástroje smrtelníkov a Pekelné stroje od Cassandra Clare, trilógia Atramentový svet od Cornelii Funkeovej, tetralógia Dračí odkaz od Christophera Paoliniho,.... :) najviac by ma určite potešil šál, DVD a samozrejme knižka :)
(1. apríla 2017 v 16:08)
Mne osobne sa páčila trilógia: Príbeh čarodejnice! :) Najviac by ma potešilo DVD :)
(1. apríla 2017 v 16:38)
Vynikajúca je séria Fablehaven, Pekelné stroje.... Rada by som vyhrala knihu, DVD alebo Blu-ray
(1. apríla 2017 v 16:43)
Podobná čarodejnícká kniha je Pán Prsteňov. Všetky tieto darčeky sú skvelé. Ale najviac by ma potešila kniha Fantastické zvery a ich výskyt, lebo je od mojej najobľúbenejšej spisovateľky.
(1. apríla 2017 v 18:42)
The Magicians. Chcela by som šál, pripadne DVD. A film bol uplne super!
(1. apríla 2017 v 18:46)
Chcel by som DVD :) Doporučil by som seriál Charmed kde tri sestry nájdu strarú čarovnú knihu po svojich predkov. Ďalej si to len pozrite! Dobrý seriál A film som nevidel :)
(1. apríla 2017 v 19:19)
Fanúšikom Harryho Pottera by som určite odporučila knižnú sériu Magistérium, ktorá je skvelá. Film Fantastické zvery som videla a môžem ho iba odporúčať, je to úžasný návrat do tohto čarodejníckeho sveta. Potešil by ma šál, zápisník alebo kniha :)
(1. apríla 2017 v 19:20)
Na prvom mieste je jednoznačne Harry, potom dllllho nič a potom v takom-tom čarodejníckom žánre knižky o tieňolovcovch od Cassandry Clare :) ... Film Fantastické zvery somsi bola kuknúť do kina dokonca som si po dlhšom čase našetrila aj na 3D, takže zážitok bol ešte lepší :D Krásny dej, krásne efekty a Eddie Redmayne v hlavnej úlohe...Čo viac si priať :) Krásne ... aaaa potešila by ma knižka, šálik alebo aj DVD :)
(1. apríla 2017 v 19:21)
Mne sa pacila aj seria Nastroje smrtelnikov
(1. apríla 2017 v 19:24)
určite by som odporučila Narniu...a z darčekov by potešil ktorýkoľvek
(1. apríla 2017 v 19:25)
Podobná čarodejnícka kniha je Magistérium, aj keď ja som ju ešte nečítala. Veľmi by ma potešil šál a zápisník. :-)
(1. apríla 2017 v 19:26)
Za mňa ak mám odporučiť výbornú fantasy sériu, tak mi nedá nespomenúť výbornú trilógiu Temné hmoty - Zlatý kompas, Magický nôž a Jantárový ďalekohľad. Jedná sa tiež o strhujúce knižky plné nových svetov či kúziel a zaujímavých dobroružstiev, ktoré rozhodne stojí za to prečítať.
(1. apríla 2017 v 19:27)
tak u nas je Top urcite Harry Potter,necitali ani nevideli ,potesilo by Blu-ray alebo zapisnik
(1. apríla 2017 v 19:32)
Určite Gričská čarodejnica. Potešila by ma kniha alebo DVD
(1. apríla 2017 v 19:33)
taká fantasty je Narnia,odporúčam aj série o Eragonovi...potešila by kniha,alebo hrnček
(1. apríla 2017 v 19:38)
Pravdu? Odkedy som Harryho Pottera čítala, následne videla, nezaujímajú ma nejak iné čarodejnícke knihy, radšej sa vraciam stále k Harrymu Potterovi. Vyhrať? Zápisník alebo šál prípadne šálku. DVD a Knihu máme :)
(1. apríla 2017 v 19:57)
Dobrý deň :) Podobná čarodejnícka séria ma momentálne nenapadá, ale čo sa týka fantasy žánru tak dosť teraz "fičím" na knižnej sérii Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej, s Harry Potterom to okrem žánru síce nemá nič spoločné, ale aj napriek tomu túto sériu každému odporúčam :) Okrem toho som nedávno ešte čítala takisto dve fantasy knihy so série Tiene Londýna, aj keď sa tam neobjavujú kúzla, naopak vystupujú tam duchovia, v niečom sa táto séria približuje ku svetu Harryho Pottera, pochopiteľne tým, že sa to odohráva v Anglicku, no aj tým, že hlavná hrdinka sa dostáva na internátnu školu (podobnú akou je Rokfort) a rovnako aj táto séria je určená skôr pre dospievajúceho čitateľa :) Fantastické zvery a ich výskyt, nečítala som síce pôvodný scenár, ale čítala som takú malú červenú knižku, ktorá bola vydaná v štýle učebnice, bol to super nápad a skvelý doplnok k pôvodným knihám :) Čo sa týka filmu Fantastické zvery a ich výskyt, film som už videla a veľmi sa mi páčil, v hlave som si predstavovala, že toto všetko sa stalo dávno pred narodením malého Harryho a bola som rada, že okrem voľného pokračovania Harryho Pottera (Prekliate dieťa) nás autorka tejto úspešnej série znova vtiahla do tohto kúzelníckeho sveta :) A že sa naozaj nachádzame vo svete Harryho Pottera ma počas celého filmu usvedčovali hlavne kúzla a zaklínadlá, ktoré vyslovoval hlavný hrdina, a ktoré sa bežne používali aj v úspešnej sérii. S Harrym Potterom žijem od svojho detstva, všetci sme s ním rástli, teraz všetci spomíname na naše detské časy pri opätovnom pozeraní týchto fantastických filmov a aj preto som veľmi rada, že pani Rowlingová vymýšľa stále nové a nové veci, ktoré sa možno už nikdy nevyrovnajú prvým siedmym (respektíve ôsmym) filmom, no aj napriek tomu nám stále pripomínajú úžasný čarodejnícky svet a pomáhajú nám (aspoň mne) nezabudnúť na to, že niekde vnútri sme všetci stále ešte deťmi :) V prípade výhry by ma samozrejme ako veľkú milovníčku kníh potešila kniha a z ostatných vecí asi hrnček a zápisník :)
(1. apríla 2017 v 20:06)
Ja nepozanám iné čajrodejnické knižky iba Harry Potter a Fantastické zvery a ich vyskyt ktoré napísala J.K Rowlingová.Pozerala som iba film a čítala som iba Harry Potter. A potešila by som sa z DVD-čka lebo je to super film a aj šaly, ale inak by som sa potešila zo všetkého ale najviac asi zo šálu a DVD-čka =)
(1. apríla 2017 v 20:06)
Čarodejnik z krajiny Oz.....videla som ešte film s Michaelom Jacksonom....odporúčam...a darček....poteší DVD...
(1. apríla 2017 v 20:06)
Magistérium od Cassandry Clare a Holly Black a potešila by ma šálka :)
(1. apríla 2017 v 20:14)
ja milujem taketo filmy aj knihy lebo ma dokazu vratit do detstva:)))castokrat si zelam aby som vedela carovat a zmenit tento ,,hnusny,,dospelacky svet....mat prutik alebo Arabelin prsten a presne to je prva kniha ktoru si ako dieta pamatam o carodejoch-Arabela....ach keby som bola princezna Arabela a v skole by som volaco nevedela....atakdalej....no nebolo by to uuuuuzasneeee filmik som videla potesila by kniha
(1. apríla 2017 v 20:19)
Keď som bola malá, tak ma zaujala kniha o malej čarodejnici, ktorá vyrastala v detskom domove. Bola to moja prvá kniha, ktorá ma priviedla do ríše kúzel. Jej názov je Malá čarodejka Molly. Najviac by ma potešil zápisník a samozrejme samotný film. Film bol famózny a potešilo by ma, pozrieť si ho ešte raz.
(1. apríla 2017 v 20:26)
Pán prsteňov je fajn, ale Harry Potter je stále top. Fantastické zvery zatiaľ nepoznám, preto by potešila kniha :)
(1. apríla 2017 v 20:28)
Ako knihu k fantasy žánru by som odporúčala určite klasiku Pána prsteňov a knihy s ním spojené ako sú Hobbit alebo úžasný Silmarillion. Alebo vyslovene z čarodejníckeho sveta, knihu Half bad-polozlý, ktorá je úplne odlišná od ostatných a je písaná veľmi osobitým a zaujímavým spôsobom. Samozrejme som bola na premiére filmu, lebo som veľká fanúšička. :) film je jedným slovom Fantastický a už sa teším na pokračovanie. Knihu som si Bohužiaľ zatiaľ nemala možnosť prečítať, ale urobila by mi veľkú radosť, tak isto ako zápisník alebo DVD. :)
(1. apríla 2017 v 20:34)
Tip: Tým, ktorých zaujal Harry Potter, sa určite bude páčiť aj Percy Jackson. Ide o poloboha, ktorého otcom je Grécky boh Poseidón. Prvé knihy sú skôr pre mladšie deti, ale druhá "séria" zaujme určite aj teenagerov. :) Po Harrym je to moja druhá najobľúbenejšia knižná séria. Darček: Veľmi by ma potešil šál, hrnček alebo Blu-Ray. :)
(1. apríla 2017 v 20:40)
Polnočná dáma od Cassandra Clare, ako darček by sa mi páčil hrnček
(1. apríla 2017 v 20:41)
Film Fantastické zvery som ešte nevidela lebo si chcem najprv prečítať knižku ktorú by som rada vyhrala.Typ na námet knižky večný boj dobra a zla v čarodejnickom svete
(1. apríla 2017 v 20:41)
Nesmrteľný Harry, Frodo so svojím trapenim, ktore stelesnuje prsten a tiež aj Hobbit... Budem skromna - poteší hocičo.
(1. apríla 2017 v 20:41)
Aktuálne čítam sériu Zaklínač v ktorej sa taktiež vyskytujú čary, ale odporučila by som ju skôr starším.:) Takisto Mariotovi dediči sú skvelí a taktiež aj séria Príbeh kráľovraha na ktorej pokračovanie čakám už veľmi dlho. Najviac zo všetkého by ma potešil šál( cítila by som sa ako pravý čarodejník :)) alebo kniha. Samozrejme radosť mi urobí hocičo. :)
(1. apríla 2017 v 20:43)
Nesmrteľný Harry Potter, Frodo so svojím trápením v podobe prstena, Hobbit... Budem skromna- poteší hocičo :-)
(1. apríla 2017 v 20:46)
Pre mňa kedysi bola úplne najlepšia "čarodejnícka" kniha bola Narnia: lev, šatník a čarodejnica :) ^_^ stále mam v poličke túto knižnú sériu ;) ako správny knihomoľ. Najviac by som si z týchto darčekov želala knihu :) áno, knihu Fantastické zvery a ich výskyt, ktorú by som bez váhania darovala svojej sestričke, ktorá je pre mňa vzácnym darom ;) a veľmi vela toho pre mňa robí. Aj film na DVD by bol super. :) aj ked sme ho videli v kine, bol uzasny a určite by sme ho obidve odporučili každému :) ;) bola to naša odmena za spravené zápočty ;) herci boli velmi profesionálne dosadený, oddýchla som si pri ňom a aj sme sa nasmiali ;) ďakujem za súťaž a prajem pekny deň. Najviac nás zaujali zvery, ktoré sú naozaj medzi nami :D :)
(1. apríla 2017 v 20:47)
Mojou srdcovkou sú všetky knihy Harry Potter. Aj kniha Fantastické zvery a ich výskyt je super, tiež som videla film a určite odporúčam všetkým ktorý si radi pozrú niečo zo sveta kúziel.A ako darček by ma potešil šál alebo blu-ray.
(1. apríla 2017 v 20:59)
Sérii Harry Potter sa nič nevyrovná...pre mňa je to relax a zábava.A keby som mala niekomu odporučiť niečo podobné, tak by to bola séria kníh od Kristin Cashore- Ohnivá, Výnimočná a Iskrivá... Fantastické zvery som ešte nečítala, ale veľmi sa na teším, pretože mám rada štýl písania autorky ... a najkrajší darček? Predsa kniha ♡
(1. apríla 2017 v 20:59)
Odporúčam Magisterium a vyberám dvd pre syna, ktorý je šialený za strasidelno-carodejnickymi filmami
(1. apríla 2017 v 21:03)
Odporúčam Magistérium a vyberám DVD pre syna, ktorému sa velmi páči Harry Potter, tak verím, že sa mu bude páčiť aj toto
(1. apríla 2017 v 21:05)
Asi doživotne stále iba Harry Potter poviem <3 Veľmi by som chcela šál, zápisník a DVD hoci som už bola v kine ale toto by som vedela pozerať donekonečna a stále by ma to okúzlilo. Ak ste nečítali ešte knihy Harry Potter tak to hneď napravte a rovno si zoberte aj balíček vreckoviek :D Úžasne napísané, milujem to <3 Asi by som bola najhappy človek na svete keby toto vyhrám pretože ja a Potterhead? Stále <3
(1. apríla 2017 v 21:13)
darček by bol pre moju dcérku. Odporučil by som knižnú sériu Magistérium, ktorá sa mi veľmi páčila. chcel by som DVD pre dcérku a šálku pre seba :-D
(1. apríla 2017 v 21:20)
Určite Pán prsteňov, ale Harry Potter, je Harry Potter. Nič sa mu nevyrovná.:)Fantastické zvery, boli úžasné a určite odporúčam pozrieť si to. Chcela by som som šál, alebo knihu. :)
(1. apríla 2017 v 21:26)
Séria podobná HP je Magistérium od Holly Black a Cassandry Clare, tiež je tam čarodejnícka škola, hlavné trio, no mnoho vecí je aj odlišných :-) Fanastické zvery a ich výskyt som videla a film sa mi veľmi páčil, bol milý, aj veselý a obsahoval dobré efekty :-) Čo sa týka výhry, potešilo by ma čokoľvek, napríklad šál či zápisník :-)
(1. apríla 2017 v 21:35)
Trilogia o zenemoriach od Ursuly K. Le Guinovej (Carodej Zememori, Hrobka Atuanu, Najvzdialenejsie pobrezie). Ako darcek by ma potesil hrncek. Dakujem
(1. apríla 2017 v 21:40)
Jooj výhra by moc potešila. Podobné sú série Magistérium a Kruh a tiež Škola dobra a zla. Potešil by hrnček, dvd a samozrejme kniha :D
(1. apríla 2017 v 21:48)
John Stephens - Smaragdový atlas. Potesil by hrncek.
(1. apríla 2017 v 21:54)
Pacili sa mi vo filme dosť prepracovane a opisane tie zvery. Cele to bolo také neokukane, novatorske co je na dnešné obdobie dost dôležité, film sa im dost vydaril bol bombov.
(1. apríla 2017 v 22:02)
Vždy, keď vidím Fantastické zvery, napadne mi práve trilógia Pán Prsteňov. Takisto tu vystupujú čarodejníci a rôzne tvory a bytosti. Tolkien a Rowlingová posunuli fantasy literatúru na novú úroveň, ktorú už nikto neprekoná. Z darčekov by ma najviac potešil šál, ale aj hrnček by mi tiež urobil radosť.
(1. apríla 2017 v 22:06)
Akú inú čarodejnícku sériu by som odporúčil? Je celkom ťažké vybrať knihu či sériu, ktorá bola len o čarodejníkoch popri všetkých tých fantasy, kde boli čarodejníci, no nebolo to len o nich (Pán prsteňov, Eragon, Hviezdny prach) no ak mám vybrať čisto čarodejnícky príbeh, tak mne sa veľmi dobre čítali Nádherné bytosti. Bolo to dostatočne odlišné od HP, no tiež veľmi príjemne spracované. :-) Čo by som chcel vyhrať? Šál alebo zápisník (aj keď ani to blu-ray nie je na zahodenie :-D ). A keďże som mal to šťastie a film som už videl, môžem povedať, že veľmi predčil moje očakávania, Eddie je skvelý M.L.O.K. príbeh bol vskutku výborný. :-)
(1. apríla 2017 v 22:13)
Magistérium, Pán prsteňov. Najviac by ma potešila kniha, ale aj tak je to jedno. Už to je úspech, že niečo niekto vyhrá...
(1. apríla 2017 v 22:15)
Príbeh čarodejnice (názov knihy) určite odporúčam. :) radosť by mi spravil šál.
(1. apríla 2017 v 22:16)
mne na základnej skole ucaroval carodej zo zeme OZ - vtedy nam ho predstavila anglicka lektorka. mna by potesil sal a urcite kniha - knihu nic nenahradi
(1. apríla 2017 v 22:22)
Tieto ceny sú úžasné. Úprimne, potešila by akákoľvek. Harry Potter je úžasné dielo, nie len pre malých. Po rokoch sa k nim vraciam zas a znova. Pre mna je magický pribeh o Malom Princovi. Niečo s mágiou má tiež dočinenia aj Pán prstenov. A mnoho ďalších. Film som videla, no mám pocit, ze nedohaoval úroveň Harryho. Možno ak sa raz sfilmuje Prekliate dieťa, budem nadšená. Vdaka
(1. apríla 2017 v 22:29)
Zaklínač od Sapkowskeho. Potešilo by DVD alebo knižka :)
(1. apríla 2017 v 22:39)
Narnia či Hobit - moje obľúbené. Potešila by ma kniha či dvd alebo šálka
(1. apríla 2017 v 22:41)
Narnia,Hobit,Kniha a hrnček
(1. apríla 2017 v 23:09)
Fantastické zvery a ich výskyt som musela vidieť ihneď v deň premiéry a rozhodne neľutujem. Tento úžasný film by si mal pozrieť každý fanúšik série Harry Potter. Ako dlhoročná fanúšička som bola úplne nadšená pretože Rowlingová zase len nesklamala a film bol ešte lepší než som očakávala. Najviac sa mi  páčilo asi to, že sme mali možnosť objaviť ďalšie tajomstvá z čarodejníckeho sveta no tentoraz v Amerike a taktiež sme mohli nazrieť do minulosti, čo ja osobne milujem. Pravdaže žiadna kniha by sa nemohla vyrovnať dokonalosti Harryho Pottera no keď príde na knihy Cassandry Clare teda série Nástroje smrteľníkov a Pekelné stroje tak sa k dokonalosti blížia. Keď čítam knihy Cassandry Clare tak sa stále vraciam do toho úžasného sveta plného tieňolovcov a príbehov ktoré našťastie stále pribúdajú. Jej knihy rozhodne odporúčam milovníkom Harryho Pottera. Keďže rada píšem najviac by ma potešil ten krásny zápisník a tiež hrnček z ktorého by som mohla popíjať kávičku. Rovnako by ma ale potešil aj šál ktorý by ma krásne zahrial v zime :)
(2. apríla 2017 v 0:28)
Podobné knihy-možno Zaklínač alebo Magistérium, no nedajú sa porovnávať s Harrym..Rowlingová vytvorila svet, ktorý zmenil generácie a moje detstvo bolo vďaka nej úžasne:)) najviac by ma potešila samotna kniha alebo hrnček:)
(2. apríla 2017 v 2:01)
Séria HP je jednoznačne najlepšia. Môžem však odporúčiť knihu Ochrankyňa (hlavne pre dievčatá) od Naty Sabovej. Skvelá fantasy kniha. Veľmi by ma potešil zápisnik, šal alebo kniha. :)
(2. apríla 2017 v 3:13)
Určite odporúčam knižnú trilógiu "The Magicians" alebo ak chcete Mágovia, ktorá je určená skôr pre dospelejších čitateľov ale osobne si myslím, že je to pecka! Najradšej by som vyhral knihu alebo zápisník Fantastic Beasts :)
(2. apríla 2017 v 7:45)
Eragon. Šál / kniha alebo blueray. Určite odporúčam pozrieť film stojí to za to.
(2. apríla 2017 v 8:59)
TOP je Harry Potter. Potešilo by DVD, vnúčatám by urobilo obrovskú radosť.
(2. apríla 2017 v 9:19)
Mňa zaujala séria od Kami Garcia a Margaret Stohl The Castor Chronicles s prvou knihou "Nádherné bytosti", ktorá bola už dávnejšie sfilmovaná. Prečítala som celú sériu a príbeh Leny a Ethana bol naozaj čarovný. Strhol ma od prvej stránky až po poslednú. Miestami som ani nedýchala. :D Autorky fascinujúco opísali aj "život" či skôr existenciu po smrti, kam sa dostal chudák Ethan, aby zachránil Lenu a ich spoločný "prekliaty" vzťah. A tiež sa im podarilo nájsť rovnováhu medzi dobrom a zlom. Naozaj skvelé čítanie :) Zvery som ešte nevidela, ale chystám sa, keď sa k tomu dostanem... Najviac by som sa potešila hrnčeku alebo tomu modrému zápisníku či šálu. :) Ďakujem a všetkým prajem veľa zábavy a skvelé dobrodružstvá pri čítaní!
(2. apríla 2017 v 9:34)
zabudla som minule napisat ARTEMIS FOWL ! ten je uplne super a odporucam potteromaniakom :) :) :)
(2. apríla 2017 v 9:48)
niečo ako pán prstenov potešil by zapisnik pre dceru.
(2. apríla 2017 v 9:59)
Harry Potter je samozrejme len jeden :) ale podobná séria v ktorej sú čarodejnici, rôzne magické tvory, tieňolovci s vlastnou školou, inštitútom a bojmi so zlom. Je brilantne napísaná, tie nepriame prepojenia medzi postavami vás posadia na zadok. Hovorím o Sérii od fantastickej spisovateľky, ktorá nesie meno Cassandra Clare a séria sa volá Nástroje smrteľníkov. Potešil by ma šálik, určite DVD a v neposlednej rade ako správny knihomoľ aj knižka,ktorú by som si veľmi rada prečítala.
(2. apríla 2017 v 10:07)
Skvelá kniha o mágii je aj Jonathan Strange & pán Norrell od Susanna Clarke. Veľmi by ma potešil šál alebo DVD. Ďakujem
(2. apríla 2017 v 10:24)
Videli sme sme film, najprv sme to brali ako povinnú jazdu keďže milujeme Harryho Pottera, ale Fantastické zvery úprimne prekvapili a vysvitlo že je to fantastický film ! Radi by sme si pozreli znova, napríklad na DVD ;) A odporúčam Tolkiena a Sapkowského :)
(2. apríla 2017 v 10:26)
Všetky príbehy z tohto sveta doslova milujem. Veď Harry Potter bola úplne prvá kniha v mojom živote, ktorú som čítala úplne sama! :) a okamžite sa stala mojou slabosťou. Taká láska sa rokmi nevytraca :)
(2. apríla 2017 v 12:15)
Napr. Magistérium, Mariotovi dediči, Pán prstenov Potešil by ma hrnček a kniha
(2. apríla 2017 v 12:23)
Dobrý deň, odporúčala by som knižku Čarodejné šepkanie od Anne Dale, tiež je to príbeh o chlapcovi, ktorí nazrie do sveta kúziel, len trochu inak ako HP :) Kniha okrem krásnej obálky skrýva aj pekné priateľstvo :) A ako správnemu knihomoľovi by sa mi páčila kniha, nepohrdla by som ani hrnčekom, ktorý by spríjemňoval čítanie s nejakým dobrým čajovým obsahom alebo zápisníkom, do ktorého by som si poznamenalo všeličo veľkolepé :) Film sa mi páčil, napriek tomu, že zápletka s ovládaním čarodejníckej moci ma prekvapila (len neviem či v dobrom alebo v zlom), lebo mi príde málo pravdepodobné, že v sérií HP sa takéto čosi veľké a zaujímavé nespomína. Páčili sa mi hlavné štyri postavy, ktoré boli naozaj sympatické. Trochu ma sklamal koniec, keď museli uplatniť zákony ministerstva mágia. Tak veľmi som dúfala, že niečo vymyslia. Napriek všetkým dojmom a pojmom sa teším na ďalší diel :)
(2. apríla 2017 v 12:32)
Mne sa páči knižná séria Fablehaven. Je to pentalógia a tieto knihy majú nádherný nielen obsah,ale aj knižné prebaly. Súťažím o akýkoľvek darček :)
(2. apríla 2017 v 13:21)
Pán prsteňov, ako výhra čokolvek, napríklad aj šál
(2. apríla 2017 v 13:54)
keďže máme 4 dcéky tk určite Čarpdejník z krajiny Oz a ak by sa šťastie usmialo tak si prosím šál a zápisník, a ja som videla škoda,že nie celý film, ale bol super a doporučujem. krásny deň a ja si ho pozrime urite celý a aj prečítam ,lebo čítam rada
(2. apríla 2017 v 14:17)
Dobrý deň kúzlo sa skrýva v každej knižke. Ale ak to teda musí byť asi by som odporučila Pána prsteňov, Eragona, Zlatý kompas alebo Gričskú čarodejnicu. Fantastické zvery som videla, film sa mi páčil najviac ma na ňom zaujali samozrejme tie fantastické tvory :D. Potešila by ma zápisník a knižka. Pekný deň prajem
(2. apríla 2017 v 15:00)
Harry Potter je len jeden a nič sa mu nevyrovná. Zatiaľ nepoznám nič lepšie. Bol a je nielen veľmi dobrým čítaním, ale pre mňa i nenahraditeľný pri rozvíjaní fantázie. To bolo veľmi potrebné pri mojom štúdiu, a je potrebné teraz, pri mojej práci. Tomuto príbehu vďačím vo veľkej miere za to kým som a čo robím. A HLAVNE,že čo robím, ma aj neskutočne baví. Naozaj trochu zvláštne a kúzelné do akej miery nás môžu knihy ovplyvniť... :) Čo odporučit? Hmm, sama neviem...ale napadla mi ARABELA :) tam sa možno začal už v detstve môj vzťah k ,,čarosvetu"... No a najradšej by som si prosila knižku...film som už videla,odporúčam. Ale vždy som sa radšej brodila u Rowlingovej v písmenkách...a možno šál. Som s ťažkým zranením odsúdená prežiť leto v posteli. Tak keď nie leto s knihou, tak snáď zimu so šálikom... :)
(2. apríla 2017 v 15:25)
Výborná séria je Nesmrteľný alchymista, kde sa spájajú čary a nekončiaci boj dobra so zlom. Potešil by šál, hrnček alebo samotná kniha :)
(2. apríla 2017 v 15:36)
Neviem či je to práve čarodejnícka séria, ale určite odporúčam trilógiu Neobyčajné deti slečny Peregrinovej, pretože je to naozaj neobyčajný príbeh, obzvláštnený zaujímavými fotografiami. Pre tých čo ešte nečítali určite aj Tolkienovho Pána prsteňov. V prípade výhry by ma potešil šál alebo knižka :) Film som videla a fantastické zvieratá sú naozaj fantastické a roztomilé, príbeh je jedinečný a určite sa ho oplatí vidieť.
(2. apríla 2017 v 15:44)
Ak teda musím tak by som odporučila Zaklínača je to úžasná séria do ktorej sa človek zamiluje a nepustí ju kým ju nedočíta!! Najradšej by som získala šálik pretože vyzerá úžasne a pasoval by mi k môjmu modrému kabátu (áno inšpirovala som sa Fantastickými závermi :D )a bol by úžasný na dlhé prechádzky uličkami nášho mesta pri hľadaní neobyčajný ho vecí ! Ale tiež by ma moc potešil zápisník aby som si doňho zapísala všetky moje myšlienky ktoré občas zapatroším a potom ich neviem nájsť takže zápisník by sa naozaj hodil a nakoniec tiež hrnček z ktorého už teraz cítim teplý čaj a vidím pred sebou knižku ale povedzme si úprimne ? Potešilo by ma všetko :) A k sérií je to kúzelný svet do ktorého by každý rád na chvíľku vnikol :)
(2. apríla 2017 v 15:54)
Ako čarodejnícku knižku by som odporučila Čarodejov učeň :) je to veľmi pútavý príbeh :) a neuveriteľné moc by ma potešil zápisník pretože by ma mohol sprevádzať ťažkým obdobím ktoré v mojom živote nasleduje koniec základnej školy odlúčenie aod priateľov a nový začiatok :( a preto by som potrebovala tajomné miesto do ktorého by sa skryli všetky moje myšlienky a hneď potom by ma moc potešil krásny šál do ktorého by som sa mohla ukryť pred svetom a cez ktorý by ma nikto nevidel a mohla som ho využiť ako môj osobný neviditeľný plášť . Fantastické zvery a ich výskyt nooo velká škoda že je tá knižka taká tenká :D je to nádherné dielo od J.K.Rowlingovej ktorom si každý nájde to svoje a ten kúsok svojho magického sveta :)
(2. apríla 2017 v 16:15)
Eragon bol super alebo Hobit. Knižka alebo hrnček by ma potešili :)
(2. apríla 2017 v 16:53)
1.séria Mesto kostí- tam sú čaronejníci, upíri, ajeli a fantastické démoni 2.Najviac by som chcela DVD a knižku 3. táto knižka ukazuje na to že aký sú v skutočnosti ľudia.Populácia chce podlačiť necenný ľudí ale je to chyba. Celá knižka je napísaná tak že to pochopí dieťa ale aj dospelý človek. Všetko je presne vypracovaná tie zvery (ako vyzerajú, kde bývajú ako sa správajú).Mňe osobne najviac páči ako vzniká priateľstvo medzi čarodejníkov a človekom.
(2. apríla 2017 v 16:59)
Nič podobné ako Harry Potter nie je, práve preto je jeho príbeh taký výnimočný...Keď sme ale ako deti hľadali únik do nejakého ďalšieho magického sveta, tak nám s tým dosť pomohla Narnia...Takže pre všetkých, ktorí chcú priniesť do svojej fantázie aj trochu mágie by som odporučila túto sériu...A veľmi by som sa potešila knihe, mám takmer úplne kompletnú zbierku a scenár z Fantastických zverov v nej zatiaľ chýba, bolo by skvelé ho doplniť... :)
(2. apríla 2017 v 17:03)
Mne sa páči trilógia Pán prsteňov od J. R. R. Tolkiena.
(2. apríla 2017 v 17:10)
Odporúčam knihy Strach múdreho muža a Magistérium skvelé čítanie. Potešil by ma šál.
(2. apríla 2017 v 17:16)
Čitateľom by som určite odporučila sériu Mágové od Leva Grossmana. Určite aj tento príbeh nadchne mágiou a neobyčajnými zvratmi :) Film som videla a môžem povedať len toľko, že bol úžasný tak ako aj originálny Harry Potter. Čítala som aj knihu, ktorá dokazuje iba to, že magický svet J.K Rowlingovej je naprosto fantastický a už sa nemôžem dočkať ďalších častí. Vyhrať by som chcela knihu, šál, hrnček alebo zápisník. Každá cena poteší :)
(2. apríla 2017 v 17:33)
Klasický a skvelý Pán Prsteňov a nie tak úplne čarodejnícky, aj keď stále skvelý Mechanický anjel/princ a Mechanická princezná. Najviac by som rozhodne chcela knihu ale veľmi by ma potešil aj šál.
(2. apríla 2017 v 17:48)
Kto miluje tento žáner, toho určite uchváti Patrick Rothfuss a Kroniky Kráľovraha. Zatiaľ vyšli diely Meno Vetra a Strach Múdreho Muža a je to jedna z najlepších sérií, aké som kedy čítala :). A potešil by ma hrnček :)
(2. apríla 2017 v 18:09)
Harry Potter je pre mňa viac ako len kniha či film. Je to ako životný štýl, ktorý žijem už viac ako 10 rokov :D Celú sériu som prečítala minimálne 7krát a o tom koľkokrát som už videla filmy ani nejdem hovoriť. Na fantastických zveroch som bola v kine a bolo to super, naozaj zážitok. Bohužiaľ žiadny iný príbeh zo ,, sveta mágie a čar" ma nezaujal tak ako HP. Ako výhra by ma veľmi potešila knižka aby som doplnila svoju zbierku ale aj šálik by urobil radosť :)
(2. apríla 2017 v 18:21)
Milujem knihy a diáre, preto si myslím, že to je pre mňa najlepšia voľba <3
(2. apríla 2017 v 18:32)
Fantastické zvery a ich výskyt sú vynikajucim pokračovaním pre nás fanušikov Harryho Pottera. Z čarodejníckeho sveta by som odpuručila čitateľom jednoznačne Alicu v krajine zázrakov, Pána prsteňov a Hobbita. Darček, ktorý by ma najviac potešil by bol zápisnik alebo hrnček z ktorého by mal nesmiernu radosť môj priateľ.
(2. apríla 2017 v 19:12)
Chcela by som vyhrať to DVDčko a myslím si,že výborná bola aj kniha Rainbow Rowelová-Nedaj sa! Film som už videla ale rada by som si ho kukla znovu.Najviac sa mi tam asi páčil herec Johny Depp ako Grindelwald.Je to úplne fantastický film! ☺
(2. apríla 2017 v 19:18)
Neexistuje kniha, ktorá by sa Potterovskej sérii vyrovnala, takže niečo podobné ma naozaj nenapadá. Možno tak Magistérium, Upírska akadémia, tému čarodejníc môžeme nájsť aj v Cudzinke, hoci nie v takomto ponímaní, alebo Gričská čarodejnica. Či slávny Pán Prsteňov alebo Narnia. Mne osobne sa však Harry a jeho príbehy páčili viac než všetky ostatné vymenované knih a má čestné miesto na mojej poličke a v srdci. A čo sa týka darčeku, naozaj úprimne by ma potešil, hociktorý, všetky sú skvelé :)
(2. apríla 2017 v 19:23)
Magisterium, a pre tých menších Škola magických zvierat. A blu-ray, ale aj hrnček poteší.
(2. apríla 2017 v 19:32)
Skvelá je séria Mariotovi dediči. Priala by som si knihu alebo DVD.
(2. apríla 2017 v 19:35)
Podobnú séria ktorá ma napadá z prostredia fantasy je určite LOTR (Pán prsteňov). Darček ktorý by sme chcelis priateľkou je určite kniha, šál alebo DvD.
(2. apríla 2017 v 19:36)
Magistérium či Mariotovi Dediči, aj keď Harrymu sa nič nevyrovná :)potešil by ma hrnček, šál aj film na DVD (a kniha!!!), je ťažké vybrať si lebo všetky ceny vyzerajú skvelo. Film som videla a veľmi sa mi páčil. Bolo to natočené skvelo, až na moje očakávania, som rada ze sa to podobalo Harrymu, aj keď to bolo o niečom úplne inom. Som rada že sa nám svet Harryho Pottera pripomenul vďaka tomuto filmu :)
(2. apríla 2017 v 19:51)
Z čarodejníckeho sveta by som odporučila sériu Hex Hall od Rachel Hawkins, hlavná hrdinka Sophie Mercer je tiež čarodejnica a dej sa odohráva na internátnej škole. Najviac by ma potešil šál alebo zápisník. Fantastické zvery a ich výskyt som videla a bola som príjemne prekvapená. Po sklamaní z Harry Pottera a Prekliateho dieťaťa som nemala veľké očakávania a ani chuť to pozerať, ale nakoniec bol film super, Rowlingová si napravila reputáciu.
(2. apríla 2017 v 20:10)
Môj tip na podobú čarodejnícku knihu znie: Magistérium.Najviac by ma potešil šál,ale taktiež aj DVD,hrnček či kniha.Videla som film -- bol úžasný,odporúčam ho každému fanúšikovi. :)
(2. apríla 2017 v 21:19)
Tip vám nedám, nič podobné a krajšie ako je Harry Potter som v živote nevidela. Pozeráme ho so synčekmi asi 3x ročne, všetky časti. Veľmi by nás potešila kniha, ale takisto aj zapisník alebo šál :-) starší synček by určite využil... pekný deň
(2. apríla 2017 v 21:31)
Magisterium,zaklínač,eragon,..... Najviac by potešila kniha alebo DVD :)
(2. apríla 2017 v 22:05)
Podľa mňa je úplne super fansy Percy Jackson ako aj voľné pokračovanie Percyho Bohovia Olympu :)Najviac by som chcela šál
(2. apríla 2017 v 22:34)
Podobné knihy sa napísať nedajú, séria kníh Harry Potter a jej podsérie/bočné série sú príliš unikátne a dnes sa už pomaly ale isto radia medzi klasiku. No knihy s fantazijným a čarodejným nádychom, ktoré ma viac než len zaujali, tých je hneď niekoľko. Viac dievčensky ladená séria Nádherné bytosti - trošku romantiky, veľa irónie, odkazy na kvalitné knižné tituly a mágia, mágia, mágia. Song of Ice and Fire asi ani nemusím spomínať, to už pozná temer každý minimálne zo seriálu. Trošku agresívnejšou sériou sú knihy zo ságy Zaklínač, nabité akciou, štipľavosťou a hrubým humorom, geniálne samé o sebe. A treba spomenúť aj niečo slovenské - Svedomie temnej časti od Kataríny Soyky; je to príbeh o čarodejnici, ktorej duša sa rozpoltí na dobrú a zlú časť. Je to samočítacia sa knižka, ktorá spríjemní večer pri krbe :) Z výhier, ak by sa náhodou nejaká ušla, mi do oka padol ten čarovný šál a DVD :)
(2. apríla 2017 v 22:36)
Mohlo by to byt Magisterium :) a Film isto potesi ci zapisnik a k tomu knihu pre moje dievcata
(2. apríla 2017 v 22:52)
Gričská čarodejni ca
(3. apríla 2017 v 7:33)
Davam tip na Magisterium, celkom zaujimave citanie a potesilo by mi vsetko, ale najviac kniha alebo DVD :-)
(3. apríla 2017 v 8:25)
Lyman Frank Baum: Čarodejník z krajiny Oz Hrnček, šál a samozrejme knihu
(3. apríla 2017 v 8:47)
Pán Prsteňov :) Potešilo by ma DVD alebo knižka :)
(3. apríla 2017 v 8:52)
Odporučila by som Magistérium. Potešilo by DVD alebo kniha. ☺
(3. apríla 2017 v 9:19)
Harry Potter je moja srdcovka milujem všetko čo s ním súvisí, film sa mi veľmi páčil, nový čarodejníci ma zaujali a teším sa na pokračovanie :) Inú čarodejnícku knižku som ešte nečítala ale zaujala ma Knižka Magistérium čo tu často čítam v komentároch takže si ju určite prečítam! Hociktorému darčeku by som sa potešila ale asi najmä knižke! Pribudla by mi ďalšia do zbierky čo patrí k Harrymu Potterovi :)
(3. apríla 2017 v 9:39)
Séria Magistérium tu už bola spomenutá niekoľkokrát, preto okrem toho odporúčam ešte Príbeh Kráľovraha od Rothfussa (zatiaľ Meno Vetra, Strach múdreho muža), ktorý čítam opäť po niekoľkých rokoch a má pre mňa ešte väčšiu hodnotu, jediná škoda, že ešte nie je napísaná tretia časť, pretože ako fantasy je to opäť niečo iné a v pohode trmfne veľa iných kníh (samozrejme na HP nemá nič, to bude vždy top 1 ;-). Potešilo by ma čokoľvek okrem Blu-Ray. Všetky veci vyzerajú krásne.
(3. apríla 2017 v 9:49)
Môj tip: Serafína a starcova palica, Serafína a čierny plášť. A tiež séria Chris Colfer - Krajina príbehov
(3. apríla 2017 v 9:52)
Môj tip: Chris Colfer - Krajina príbehov. Výhra: Kniha a šál :)
(3. apríla 2017 v 10:03)
1. Čarodejník z krajiny OZ :) 2. Najviac by ma potešila kniha a zápisník, ale zlé nie je ani DVD a ostatné darčeky ;)
(3. apríla 2017 v 10:37)
Veľmi sa mi napríklad páčili Čarodejnice od Roald Dahla. Nie je to síce podobné ale je to veľmi dobré, ako všetko od neho. :-) Výhra by ma potešila hlavne kniha, potom šál, alebo DVD :-) Čítala som učebnice Fantastické zvery, dostala som ju pod stromček keď to prvý krát vyšlo spolu s Metlobalom v priebehu vekov. Veľmi ma baví čítať tieto dodatočné knižky k Harrymu. :-)
(3. apríla 2017 v 11:14)
Podľa mňa taký čarodejnícky príbeh je séria Zaklínač od Andreja Sapkowskeho :) je tam mnoho mágie i magických tvorov (aj keď sú to príšery) :D a veľmi by som sa potešila DVD alebo hrnčeku
(3. apríla 2017 v 11:18)
Okrem Harryho Pottera som ziadnu carodejnicku seriu necitala, ale Harry Potter je proste unikat, ku ktoremu sa neda prirovnat aspon podla mna vobec nic. :) Vo Fantastickych Zveroch ( ktore som videla niekolko krat, pricom v procese som stratila svoju oblubenu ciapku a uz ju nenasla) sa mi pacil nadych tajomna, ktore som poznala uz z Harryho a prostredie, kde sa pribeh odohraval. Grindelwalda sa mi podarilo odhalit az na konci a film sa mi pacil viac ako napriklad posledne tri filmy Harryho Pottera. Chcela by som vyhrat salik, lebo je velmi pekny, alebo pripadne knizku :)
(3. apríla 2017 v 13:50)
Mňa vždy napadne slovenská verzia mágie a fantasy sveta - séria Mariotovi dediči od Marje Holecyovej. Táto séria sa mi veľmi páčila, aj keď Harry Potter je Harry Potter :) ...Čo sa týka výhry, potešilo by ma všetko, najviac asi kniha alebo hrnček. :)
(3. apríla 2017 v 14:49)
Neviem načo to sem píšem lebo aj tak nikdy nič nevyhrám ale ako prípadnú výhru by som si prosil DVD :D Pre mňa jedna z najúžasnejších sérií je určite Artemis Fowl (teda samozrejme okrem HP a Pána prsteňov). Táto séria ma sprevádzala od mojich detských rokov až do dospelosti a aj teraz vo svojich 26 rokov som sa k nej opäť vrátil a znova ju čítam.
(3. apríla 2017 v 14:55)
Podobnou čarodejníckou sériou bol serial " čarodejnice školou povinne". Potešila by som sa ktorémukoľvek darčeku (teda šalov uz mam dosť a nemam prehrávač blu-ray). Tento film som uz dvakrát videla a bola som unesena, podobne ako pri prvom filme HP
(3. apríla 2017 v 15:20)
Skvelá séria je His Dark Materials (prvá časť je známa ako Zlatý kompas ale nesúdte podľa filmu ktorý najvačší plot twist knihy úplne vynechal). Je to perfektná sága nie je vôbec ako Harry Potter takže nemáte pocit, že čítate napodobeninu ale dodá vám tu lásku k postavám a fantasy. Najviac sa mi páči hrnček a šál ❤
(3. apríla 2017 v 15:36)
Pre fanúšikov HP by som odporučila knihy Hviezdna kniha (1,2,3). Ale aj tak je najlepší Harry :) . Najradšej by som vyhrala knihu Fantastické zvery - pôvodný scenár, ale aj šálka poteší. Film som videla, je to dobré dotvorenie čarodejníckeho sveta. Herecké obsadenie je výborné, naozaj výborné. Vo filme je veľa vtipných scén, ale aj veľa "temnoty". Ale ako skalný fanúšik HP kníh a filmov, sa mi viac páčia práve filmy 1-7. Prvú knihu Harry Potter a kameň mudrcov som čítala v prvej triede. Trvalo mi dva týždne intenzívneho čítania ju prečítať. Knihu mi kúpila sestra a potom som šla do kina. Prvá návšteva kina a film Harry Potter :). Bolo to trocha strašidelné, ale metlobal bol super.
(3. apríla 2017 v 15:48)
Iné čarodejnícke série ma veľmi nezaujímajú, ale ak sa jedná o iné fantastické svety, tak určite je super trilógia Divergencia-Rezistencia-Experiment. Najradšej by som prijala šálik, DVD, knižk alebo teda vlastne všetko :). Fantastické zvery som videla a užila som si to teda poriadne, každý kto ma rád Harryho, tak si určite príde na svoje.
(3. apríla 2017 v 17:27)
Odporúčam knižnú sériu od autoriek Margaret Stohl a Kami Garcia Kronika prekliatych zaklínačov. Z darčekov by ma najviac potešil šál. :)
(3. apríla 2017 v 17:37)
Podobné móžu byť tri knihy od Deborah Harkness -Prìbeh čarodejnice, Tieň noci, Kniha života. Z darčekov by ma najviac potešila kniha, no samozrejme každá maličkosť poteší. :)
(3. apríla 2017 v 19:04)
Teraz som začala čítať knihu Zaklínač tak to ako sériu kníh. A keďže autorka čerpala z HP tak aj knihu Nedaj sa určite. Vrátila ma späť do čarodejníckeho sveta. Najradšej by som darček chcela nie z:zápisník, hrnček, kniha. Film som videla určite odporúčam bol veľmi dobre natočený a aj vtipný :)
(3. apríla 2017 v 20:24)
Natalja Ščerba Časodejovia... Poprosím knihu Fantastické zvery a ich výskyt ..
(3. apríla 2017 v 20:49)
Pán prsteňou// warcraft :) a chcel by som vyrať všetko ale aj drobnosť poteší :)
(3. apríla 2017 v 22:30)
The Magicians - Lev Grossman, ale to je ako vymeniť Rolls Royce za bicykel. Neviem či niekto niekedy v čarodejníckom svete prekoná Rowlingovú. :) Tajne dúfam, že nie... Fantastické zvery sú fantastické, no CGI nebola niekedy úplne dokonalá. Každopádne som sa rada znovu nadýchla toho podmanivého sveta mágie, a trošku pospomínala na Rokfort, Dumbledora - joj mám chuť sa znovu pustiť do čítania HP :), ale až potom čo si zadovážim a prečítam Fantastické zvery. :) Potešil by Bluray film alebo hrnčôčik....
(3. apríla 2017 v 22:45)
Podobná séria o mágií, aj keď skôr z toho rozprávkového sveta je Škola dobra a zla od Somana Chainaniho. Potešilo by ma DVD, Blu-ray alebo šál :)
(3. apríla 2017 v 23:30)
Šál je krásny, samozrejme kniha alebo DVD poteší tiež :) Zatiaľ som ni nečítal ano nevidel a odporučil by som určite Zaklínača, skvelá séria kníh :)
(4. apríla 2017 v 6:28)
Skvelá čarodejnícka kniha je Jonathan Strange & pán Norrell. Potešil by ma zápisník, hrnček alebo šál :) Na Fantastické zvery som bola v kine aj s mojou dcérou ešte v brušku a musím povedať, že aj jej sa film veľmi páčil :) Ako beznádejná "Potteráčka" som pri filme bola nesmierne dojatá už pri úvodnom logu a nedám ani na tento film dopustiť. Navyše hlavného hrdinu hrá môj obľúbený Eddie Redmayne a to už dupľom musí byť skvelé :)
(4. apríla 2017 v 11:47)
Zaujimave je aj spracovanie Beautiful Creatures. Potesilo by ma DVD/Blue ray ... ale samozrejme najma kniha :)
(8. júna 2017 v 12:41)
Ahoj, ja som Theresa Williams Po dlhoročnom vzťahu s Andersonom sa rozišiel so mnou, urobil som všetko možné, aby som ho priviedol späť, ale všetko bolo zbytočné, chcel som ho späť tak veľa kvôli láske, ktorú mám pre neho, Prosila som ho so všetkým, urobila som sľuby, ale odmietol. Vysvetlil som svojmu problému svojmu priateľovi a navrhla, že by som radšej mal kontaktovať kúzelníka, ktorý by mi mohol pomôcť odniesť kúzlo, aby som ho priviedol naspäť, ale som typ, ktorý nikdy neveril v kúzlo, nemal som inú možnosť ako to skúsiť, ja Poslal kúzelník a povedal mi, že nie je žiadny problém, že všetko bude v poriadku pred tromi dňami, že sa môj ex sa vráti ku mne pred troma dňami, dal kúzlo a prekvapivo druhý deň, to bolo okolo štyridsať hodín. Môj ex mi volal, bol som tak prekvapený, odpovedal som na volanie a všetko, čo povedal, bolo, že bol tak ľúto, že všetko sa stalo, že chcel, aby som sa k nemu vrátil, že ma tak veľmi miluje. Bola som taká šťastná a išla k nemu, a tak sme začali šťastne žiť spolu. Odvtedy som sľuboval, že každý, koho viem, že má problém so vzťahom, by som pomohol takejto osobe tým, že by som ju odkázal na jediného skutočného a mocného kúzelníka, ktorý mi pomohol s vlastným problémom. E-mail: drogunduspellcaster@gmail.com ho môžete poslať e-mailom, ak potrebujete jeho pomoc vo vašom vzťahu alebo inom prípade. 1) Love Kouzla 2) Lost Love Spells 3) Rozvodové kúzla 4) Manželské kúzla 5) Viazanie pravopisu. 6) Oddeľovacie kúzla 7) Zakázať minulosť milenca 8.) Chcete byť povýšený v kancelárii / loteriu 9) chcú uspokojiť svojho milenca Ak máte problém s trvalým riešením, obráťte sa na tohto skvelého muža Prostredníctvom drogunduspellcaster@gmail.com
(20. júna 2018 v 16:37)
volanie alebo Whatsapp Dr Isikolo pre naliehavú lásku kúzlo +2348133261196 Som Ivana Nikola z Bosny, som šťastná, že môj manžel sa vrátil do môjho života po dvoch rokoch rozvodu, doktor Isikolo dnes priviedol môjho manžela späť a som tak nadšený. Dostal som Dr. Isikolo e-mail on-line, keď dáma svedčila o silnom kúzelníkovi, ktorý obnovil jej manželstvo, potom som si povedala, pretože jej pomohol, môže mi pomôcť, tak som mu poslal e-mailom a povedal mu bolesť, , a povedal mi, čo mám robiť a ja som to urobil, potom pre mňa urobil naliehavé kúzlo lásky. O 48 hodín neskôr sa môj manžel vrátil domov a veľa lásky a radosti, ospravedlnil sa za svoju chybu a za bolesť, ktorú mi spôsobil. Potom od toho dňa bolo naše manželstvo silnejšie ako to bolo predtým, vďaka Dr. Isikolo. Naša rodina je opäť úplná. Ak prechádzate rozvodom / Rozbitím odkedy mi doktor Isikolo pomohol, môže vám tiež pomôcť .. pošlite ho na adresu: isikolosolutionhome @ gmail.com, ďakujem vám Dr. Isikolo za to, že som zachránil svoje rozbité manželstvo a priviedol som späť môjmu manželovi. Pošlite mu e-mail: isikolosolutionhome@gmail.com Whatsapp teraz +2348133261196
(25. júna 2018 v 12:47)
Ako som dostal MY BÝVALÝ PRIATEĽ ZADAŤ DOMOV DR DR ISIKOLO KONTAKT web / site web: drisikolosolutionhome.webnode.com. bol som tak traumatizovaný, že som zostal sám a bez tela zostať pri mne a byť so mnou, ale bol som šťastný jeden deň, aby som stretol tohto mocného kúzelníka Dr. Isikolo potom, čo mu povedal o mojej situácii, urobil všetko, čo človek mohol vidieť že môj milenec sa vráti ku mne, skutočne po odovzdaní kúzla môj Ex Boyfriend sa vrátil ku mne menej ako 24 hodín, môj Ex Boyfriend sa vrátil prosiť, aby ma nikdy nenechal opäť, o 3 mesiace neskôr sme sa zasnúbili a vzali, majú rovnakú situáciu, stačí sa obrátiť na Dr. Isikolo na jeho emailu: isikolosolutionhome@gmail.com Whatsapp +2348133261196