bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skVšetko je naozaj len v našej mysli a telo dokáže aj nemožné!

Cameron Hanes objavil v sebe vášeň pre lov lukom a šípmi, keď mal dvadsať. Cesta jeho osobného rozvoja a sebazdokonaľovania sa začala zdolávaním náročných výziev, ako sú výkyvy počasia, nevyspytateľné šelmy, neschodný horský terén.

Uvedomil si, že ak chce majstrovsky loviť lukom divé losy, musí sa zlepšiť v lukostreľbe. Dostatočnú energiu a silu získal vzpieraním a v tréningovom programe bežcov na dlhé trate. Odvtedy už viac ako tridsať rokov zdoláva bežecké kilometre, pestuje si svaly a prekonáva bolesť s jediným cieľom: neprestajne sa zlepšovať a posúvať osobné hranice.

Vydržať je sčasti životopis, sčasti motivačný manifest obyčajného neobyčajného muža, loveckého experta, rešpektovaného spisovateľa a rodinne založeného manžela, ktorý si vďaka disciplíne, obetavosti, prispôsobivosti, vysokej pracovnej morálke a viere vo svoje schopnosti nielen plní sny, ale neustále ich prekonáva. Za jeho úspechmi sa neskrýva nijaké záhadné tajomstvo, iba neoblomné odhodlanie a vernosť vlastným hodnotám.

„Trénoval som s najdrsnejšími a najtvrdšími chlapmi na planéte a iba jeden z nich vyčnieva nad ostatných. Cameron Hanes,“ tvrdí David Goggins, autor bestsellera Can’t Hurt Me.

Odhliadnuc od toho, ako táto knižka pôsobí, nie je o lukostreleckom love. Nie je to kniha rád. Cameron nehovorí ľuďom, čo majú robiť, a už tobôž nehovorí za iných. Iba sa delí o to, čo robí a čo ho nadchýna, pretože život bez vášne je podľa neho iba jednoduchá existencia.
Svojím spôsobom sme všetci lovcami, keďže nám ide o zmysluplnejší život. Príliš často je ťarcha sveta priveľká na pochod horami, tak si radšej vyberáme bezpečnejšie a pohodlnejšie chodníčky. Príliš často čakáme a hútame, kedy si nás ten úspech akože nájde.
Aj preto kniha Vydržať môže priniesť inšpiráciu a hlavne motiváciu, ako sa hýbať, ako vytrvať a pripraviť sa na ten moment.

 „Milujem slovo vytrvalosť. O tom je celý život. Niekedy nastanú aj ťažké časy. Sú to preteky na dlhú trať. A občas je to doslova boj. Tí z nás, ktorí sa s ňou nenarodili, sa o veľkosť často ani nepokúšajú,“ píše Cameron vo svojej knihe.
Existuje nevyčerpateľne veľa výhovoriek, prečo nežiť výnimočný život. No keď sa raz rozhodneme prijať výzvu a prekonávať svoje obmedzenia, limity už nie sú obmedzeniami, ale šancami, ako pracovať tvrdšie, a to za každých okolností. Ak chcete žiť život plný vášne, húževnatosti, cieľavedomosti a sily, jednoducho musíte vytrvať.

Všetci milujeme príbehy. Dramatické a poučné príbehy o hrdinoch a ich ceste. Najmä ak sú o skutočných ľuďoch. Pekne to zhrnul Joe Rogan. „Milujem úspešné príbehy, no ešte viac ma bavia také, kde chlapík totálne poserie svoj život a nakoniec si ho dá celý dokopy.“

Joeov citát tne do živého. Cameron Hanes si vydobyl aký-taký úspech, ale nešlo to úplne hladko. Ľudia radi počúvajú o úspechoch a odmenách, ale radi ignorujú roky práce a driny. Musel prekonať ohromné prekážky, aby sa dostal na samotný vrchol.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.