bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skVražda medzi riadkami. Tajuplný príbeh z divadelného prostredia

Vražda medzi riadkami je rafinovaná detektívka z netradičného prostredia. Predkladá postupne všetky dôkazy a indície, takže sa môžete zapojiť a hľadať vraha spoločne s postavami románu.

Mestečko Lockwood žije radostnými prípravami na premiéru novej divadelnej hry, keď rodinu riaditeľa súboru Martina Haywarda zasiahne veľká tragédia. Jeho vnučke Poppy diagnostikovali zriedkavú formu závažného ochorenia a mohla by ju zachrániť len drahá experimentálna liečba. Členovia divadelnej skupiny sa rozhodnú usporiadať zbierku a dať dievčatku šancu na záchranu.

No nie všetci sú presvedčení o účinnosti liečby ani o poctivých úmysloch organizátorov zbierky. Napätie a nezhody v komunite vyvrcholia na generálnej skúške, navyše vyjde najavo, že zozbierané peniaze zmizli. Na druhý deň sa nájde mŕtve telo a vzápätí dôjde k zatknutiu podozrivej osoby.

V priebehu vyšetrovania dostanú dvaja študenti práva nezvyčajnú úlohu – majú prekontrolovať všetky e-maily, esemesky a listy členov súboru, pretože Roderick Tanner, člen Kráľovskej súdnej rady, ktorý ich tým poveril, je presvedčený, že vo väzení sedí nesprávny človek a práve medzi riadkami tejto rozsiahlej korešpondencie sa skrývajú dôkazy o tom, kto je vrah. Treba ho len odhaliť...

„Nezvyčajne dômyselný detektívny román. Hallettová brilantne využíva náročnú formu listov na vyrozprávanie tajuplného príbehu z divadelného prostredia,“ napísali v Sunday Times o knihe Vražda medzi riadkami.
Autorka má skvelý štýl, ktorý dodáva príbehu dynamiku, je prepracovaný a pútavý. Táto detektívka je zaujímavá nielen samotným príbehom, ale najmä spracovaním: rozprávanie je cez e-maily a smsky, oficiálne správy polície (vypočutia), články na webe Lockwoodskych novín, či na komunitnej nástenke Asociácie dobrovoľníkov v zahraničí. Veľmi náročná forma rozprávania, no Janice sa to podarilo.

Femi
Sarah-Jane sa mi páči, ostatní by sa mohli inšpirovať jej pozitívnou energiou a oddanosťou. Snaží sa ich podvedome namotivovať?

Charlotte
Je na mojom zozname podozrivých. V noci vraždy bola vonku neskoro. Spala na pohovke. Nezabúdaj, s akou ľahkosťou klamala Zuccherovi o Poppinej slepote.

Femi
Aký by mala motív zabiť Sam?

Charlotte
Je chrbtovou kosťou zbierky, jej verejnou tvárou. Zapája do nej všetky svoje osobné a pracovné kontakty. Ak má Sam pravdu, potom musí pred všetkými priznať, že je súčasťou obrovského podvodu alebo že je taká hlúpa, že sa nechala podviesť svojimi najstaršími priateľmi.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.