bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skVila v Taliansku. 11.príbeh v sérii Romantické úteky

Caplinovej príbehy sú vždy aj gurmánskym zážitkom z krajiny, kde sa jej romance odohrávajú. Sú aj takým cestovateľským bedekrom so zaujímavosťami, ktoré sa tam oplatia navštíviť. K tomu si pridajte sympatických hrdinov, romantiku, trošku dobrodružstva a máte jednu z najobľúbenejších sérií súčasnosti.
Romantické úteky a 11. diel Vila v Taliansku.   

Julie Caplin nás v predošlých dieloch zaviedla do Tokia, Paríža, Kodane, na Island, či do Chorvátska.
Tentoraz nás zavedie do Talianska, kam z Londýna prichádza hlavná hrdinka Lia. Práve sa dozvedela, že doteraz žila s nevlastným otcom a ten skutočný je slávna filmová hviezda, ktorá žije vo vile na pobreží Amalfi. Chce ho kontaktovať, ale jeho syn Raphael ju k nemu nepustí – mnohé dámy už klamali, že herec je ich milenec, ich otec, prípadne majú s ním dieťa. Raphael si myslí, že aj Lia je špekulantka a bráni jej v stretnutí.

Zistila som, že som polovičná. Som spolovice súčasťou jednej rodiny a spolovice tej druhej.“ Pozrela sa na more a sledovala vlny. Nepatrila vôbec nikam. Základy pod jej nohami boli zhnité a už si nebola istá, kam má stúpiť, uvedomujúc si, že sa môžu kedykoľvek rozpadnúť. „Myslíš si, že zistenie, že môj otec je slávna filmová hviezda, je akousi výhrou. Lenže nie je. Nie z môjho uhla pohľadu. Ja som otca nenašla, ale stratila,“ zlomil sa jej hlas. „Rodinu, o  ktorej som si myslela, že je moja. A  teraz som zostala trčať niekde v strede a nepatrím tak úplne ani do jednej.“

K tomu však napokon dôjde vďaka čiernobielej fotografii, na ktorej je jej matka so slávnym hercom a dokáže, že je jeho dcérou.
Lia sa dostane do vily, privítajú ju s otvorenou náručou, zbližuje sa s novou rodinou aj s neznesiteľným Raphaelom, ktorý jej pripravil krušné chvíle.

Vila v Taliansku je pohodová, letná oddychovka, pri ktorej zabudnete na starosti a budete si vychutnávať Taliansko plnými dúškami. Autorka vie skvele vykresliť atmosféru a narobiť vám chúťky najrozličnejšími lahôdkami. Ochutnáte napríklad tradičné talianske pečivo cornetti al cioccolato, grilovanú chobotnicu s feniklom, steaky z mečiara zabalené v kvetoch cukety, omáčku na cestoviny amatricana alebo talianske šišky zeppola plnené pudingom.
Zavedie vás do citrónovníkového sadu, ukáže ako sa vyrábajú dlhé pásy lahodnej mozzarelly, ako sa pestuje tá najlepšia bazalka a namieša vám osviežujúci likér limoncello.

Utečte teda na slnečné talianske pobrežie Amalfi, ponorte sa do tyrkysových morských vĺn a zamilujte sa do ďalšieho romantického príbehu z pera obľúbenej Julie Caplinovej!
A pozor, nezabudnite, že Julie Caplin prichádza na Slovensko.
V pondelok 27. mája príďte do Martinusu na Obchodnej ulici v Bratislave a získajte ako prví čerstvú novinku s podpisom. Vilu v Taliansku predstaví autorka osobne na besede s autogramiádou. 
Beseda sa začína o 17:00.

Foto: Grada, Bux.sk

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.