bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skViete, ako naučiť deti pravidlá?

Deti potrebujú, aby im rodičia určili hranice. Ale ako také výchovné hranice stanoviť a ako deti naučiť, aby dodržiavali určené pravidlá? Naše deti nás skúšajú a niekedy je až neuveriteľné, s čím všetkým sú dnešní rodičia konfrontovaní. Preto treba deťom vštepovať zmysluplné zásady už od najútlejšieho veku. Pomôže vám v tom nová kniha plná rád a tipov pre rodičov detí od 1 do 14 rokov.

Ako naučiť deti pravidlá?Príručka Ako naučiť deti pravidlá ponúka na 170 stranách tipy skúsenej psychologičky A.Kast-Zahnovej, ktorá napísala viacero bestsellerov o výchove.

Prečo robia deti „napriek“?
V knihe nájdete odporúčané a veku primerané pravidlá, ktoré sú už deti schopné akceptovať. Ako pravidlá nastoliť, aby boli účinné? Viete vôbec, prečo sa deti niekedy správajú nevhodne a prečo robia „napriek“. Od pochopenia dôvodu sa neraz odvíja aj účinnejšie pravidlo, či metóda. Z knižky sa dozviete aj to, ako dieťa správne chváliť, ako mu dodávať sebavedomie a podporovať ho v tom najlepšom.

DetiStačí deťom iba dobrý vzor a láska od rodičov, aby z nich vyrástli slušné a obľúbené deti, tínedžeri, dospelí? Pravdu povediac, niekedy to nestačí a rodičia potrebujú v niektorých situáciách kvalitnú výzbroj, aby svoje deti usmernili a upokojili.  Podstatnú úlohu hrá stanovenie hraníc – v novinke Ako naučiť deti pravidlá sa dozviete, aké „typy“ hraníc by ste mali zvoliť a ktoré metódy sú účinné.

Ospevovaný „trest časového oneskorenia“
Jedným z najefektívnejších spôsobov reakcie rodičov je odborníkmi ospevovaný „trest časového oneskorenia“. Tento výraz je voľným prekladom anglického „time-out“ a v rámci výchovy znamená prerušenie a zabránenie ďalšiemu nevhodnému jednaniu našich detí. Rodičia takýmto spôsobom dávajú dieťaťu najavo, že jeho správanie neakceptujú. Metódu možno použiť v rôznych situáciách – keď dieťa ubližuje iným deťom, keď zámerne ničí rôzne predmety, keď príliš fňuká a plače...
V knihe Ako naučiť deti pravidlá sa dozviete postup pri tejto metóde, ako a kedy pomáha a čo robiť pri deťoch rôzneho veku.

DetiČo skutočne pomáha
Kniha je určená rodičom, ktorí chcú byť svojim deťom priateľskou oporou, dopriať im dostatok slobody a voľnosti, ale nechcú, aby sa im ich liberálny prístup vymkol z rúk.
Pomocné rozprávkové príbehy pomôžu vášmu dieťaťu zvládnuť niektorý z problémov (napr. ako sa zbaviť cumlíka). Knižka obsahuje rámčeky Čo skutočne pomáha, konkrétne príklady a na konci samozrejme zhrnutie toho najpodstatnejšieho.

Milan Buno

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(24. augusta 2013 v 13:46)
Vynikajúca kniha plná skvelých tipov a hlavne nápadov, ktoré v kritických situáciach skutočne zaberajú.Je spracovaná hľbkovou analýzou vo svete detskej dušičky.