bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skVIEME PRVÍ: Už zajtra nový kúsok J.K.Rowlingovej!

Áno, už zajtra si budete môcť prečítať nový kúsok J. K. Rowlingovej Dejiny čarodejníctva v Severnej Amerike. O 15:00 sa na webe objaví prvý zo štyroch nových dielov autorky Harryho Pottera o histórii kúziel. Prečítajte si viac.

harry potterZajtra si naťukajte stránku  www.pottermore.com. Nájdete tam aj slovenskú verziu.
Začítajte sa a zistite, že čarodejnícky svet je väčší, ako ste si predstavovali!
Spoločne budeme objavovať nepreskúmané kúty čarodejníckeho sveta ešte pred premiérou celovečerného filmu Fantastické zvery a ich výskyt.

A dobrou správou, ktorou nás J. K. Rowlingová potešila je, že román Fantastické zvery a ich výskyt bude mať dve filmové pokračovania. Chystá teda trilógiu, ktorej prvý diel bol už sfilmovaný. V hlavnej úlohe sa predstaví oscarový Eddie Redmayne a pozrieť si ho budeme môcť už v novembri.
Do štyroch rokov by v kinách mali byť aj obidve pokračovania.

harry potter

rowlingovaFantastické zvery sa odohrávajú v dvadsiatych rokoch minulého storočia, čiže o sedemdesiat rokov skôr ako Harry Potter nastúpil do Rokfortu.
"Prekliate dieťa je divadelná hra o dvoch aktoch, bude sa odohrávať o devätnásť rokov neskôr. Bude ešte len vydaná. Nie je to žiadny príbeh predchádzajúci Harrymu Potterovi," povedala Joanne K. Rowlingová na margo chystanej knihy, ktorá vyjde aj v slovenčine vo vydavateľstve Ikar.
Takže aby ste v tom mali jasno: Prekliate dieťa je divadelná hra. Fantastické zvieratá budú tri filmy!

Čakanie na film a novú knihu si tak môžete od zajtra skrátiť práve kapitolami z nového rukopisu o čarodejníctve v Severnej Amerike na www.pottermore.com.

Milan Buno, 7.3.2016

harry potter

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(7. marca 2016 v 18:44)
tešííím saaa