bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skViac než milenka. Historická romanca Mary Baloghovej

Máme pre vás novú Mary Baloghovú, ktorá je u slovenských čitateliek neuveriteľne populárna a každý rok vyjde od nej aspoň jedna kniha.
Ta aktuálna sa volá Viac než milenka a kráľovná regentskej romance ňou štartuje novú trilógiu Milenky.
Zavedie nás do sveta londýnskej smotánky plného škandálov a zvádzania, kde sa istý arogantný vojvoda dopustí čohosi neslýchaného – zaľúbi sa do svojej milenky.

Keď sa Jane Inglebyová zamieša do súboja v londýnskom Hyde Parku, Jocelyn Dudley, vojvoda Tresham, utrpí strelné poranenie nohy a Jane kvôli neskorému príchodu do práce v klobučníctve madame de Laurent príde o miesto. Mladá žena je taká rozhorčená, že sa nebojí požiadať vojvodu, aby ju zamestnal, a Jocelyn je zas taký rozzúrený, že ju najme – ako svoju ošetrovateľku.
Opovážlivá Jane je však aj mimoriadne príťažlivá, a tak netrvá dlho a arogantný vojvoda sa zahľadí do jej priezračných modrých očí a navrhne, aby sa stala jeho milenkou...

Dievčina sa usiluje predstierať, že medzi ňou a Jocelynom ide o čisto obchodnú dohodu, s ktorou musela súhlasiť, aby uchovala hrozivé tajomstvo. Keď však odhalí, že za vojvodovou cynickou fasádou sa skrýva šľachetné srdce, spozná najväčšiu hrozbu – horúcu vášeň, čo ju núti všetko riskovať kvôli jednému mesiacu s nesprávnym džentlmenom, ktorý je presvedčený, že zaľúbiť sa môže len blázon...

Zasmial sa. „Predpokladám, že máte idealizovanú predstavu o láske, lebo ste ju nikdy nepoznali. Ak je láska cit prejavovaný bez záujmu o milovaného človeka, Jane, potom neexistuje. Je to iba sebeckosť, túžba po osobnom pohodlí, ktoré má milovaná osoba zaistiť. závislosť nie je láska. Ovládanie nie je láska. A žiadostivosť už vôbec nie je láska, hoci príležitostne môže byť dobrou náhradou.“
„Ach, vy chudák,“ poznamenala.

Viac než milenka má na Amazone 4,5 hviezdičky z piatich, kritika si pochvaľuje najmä autentické vykreslenie londýnskej smotánky a dobovú atmosféru.
Čitatelia zasa krásny príbeh, ktorý je sexi, inteligentný, dojímavý a najmä dialógy vedia pobaviť.
Ako povedala iná známa spisovateľka – kniha Mary Baloghovej Viac než milenka je ako darček, ktorý by si mala dať každá žena.
Tak vyskúšajte :)

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.