bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skVeda je stále plná romantiky! Aj najstráženejších teórií o láske!

Ali Hazelwood „vedeckú romantiku“ veru dokáže písať – chytí si vás, zaháčkuje a nepustí. Bavíte sa, smejete sa...už jej prvé knihy Hypotéza lásky a Analýza lásky boli odpočinkové čítanie, pri ktorom ste vypli a skvele zrelaxovali. Teraz pokračuje treťou knihou v sérii Plný vášne a vedy – Teória lásky.

Teoretická fyzička Elsie Hannawayová žije dvojaký život: cez deň pracuje ako pomocná profesorka v laboratóriách a vyučuje termodynamiku. Po večeroch si kompenzuje neexistujúci plat a blížiaci sa bankrot tým, že ponúka svoje služby ako falošná priateľka. Proste aby si prilepšila...

Je to celkom príjemná práca, kým nezistí, že Jack Smith, starší brat jej obľúbeného klienta, je chladnokrvný experimentálny fyzik, ktorý zničil kariéru jej mentora a podkopal povesť teoretikov po celom svete. A tento Jack sedí v prijímacej komisii na MIT, kam sa Elsie túži dostať.

Jack Smith na mňa zvyčajne pôsobí tvrdošijne a nezvyčajne nečitateľne, ale práve teraz môžem bez obáv tvrdiť, že je nasratý. Chce mi vynadať. Zmasakrovať ma. Pochutiť si na mojej jemnej kostnej dreni.
Nič z toho však nespraví. Jeho tvár zrazu znova pôsobí inak, slušne bezvýrazne, a podá mi ruku. Nemám inú možnosť, len ju prijať.
„Doktorka Hannawayová,“ povie bohatým, znepokojivo známym hlasom. Jeho koža je presne taká chladná, ako keď v januári v Bostone vyrazíte von bez rukavíc. Mozoľnatá. Desivá.
„Ďakujem za váš záujem o Massachusettský inštitút.“

Elsie je pripravená na totálnu vojnu, ale čo majú znamenať tie dlhé, prenikavé pohľady? Ako je možné, že keď je s ním, nemusí sa hrať na nikoho iného? Môže byť Jack konečne tým, pri kom uvedie do praxe svoje najstráženejšie teórie o láske?

Neskutočné. Šialené. Musím byť v šou so skrytou kamerou. Všeobecná teória relativity mala pravdu: vrátila som sa späť v čase do roku dvetisíc. Za tým pompéznym črepníkom s papraďou sa skrývajú kameramani so strýkom Paulom. Pracovný pohovor bola pasca. Celý môj život je vtip.

„Úradujúca kráľovná romancí z vedeckého prostredia STEM,“ napísali v The Washington Post. Teória lásky je to pravé romantické, pri čom sa navyše dobre pobavíte. Budete si užívať najmä dialógy postáv, okrem romantiky a vášne je tam aj kúsok tajomna, svet prírodných vied podaný pútavo a zápletka, ktorá funguje.

Ak chcete vypnúť, totálne zabudnúť na okolitý svet a prečítať si niečo nekomplikované, ľahko plynúce – siahnite po tejto knihe. Obľúbite si postavy, Jack si vás postupne obmotá okolo prsta, budete si na jednej vlne užívať jeho doťahovanie s Elsie a nebudete chcieť knihu odložiť.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.