bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skVaše deti budú Sáru zbožňovať!

Sára je malé, úžasné a milé dievčatko...no chýba jej súrodenec. Je jedináčik a keď sa mamičky spýta, prečo nemá viac detí, že by prijala bračeka alebo sestričku, mama odpovie: „Takto to vyšlo. Som celkom spokojná aj s týmto dievčatkom,“ a žmurkne na Sáru. Tú to však veľmi neuspokojí a privítala by niekoho, s kým by sa mohla hrať...

sára kniha bux.skTakto sa začína kniha Sára a traja Otovia a vy už tušíte, o čo asi pôjde:)
Sára túžobne hľadí na maminkino bruško a dúfa, že do ich rodiny čoskoro pribudne súrodenec.  No dobre, to bruško je možno trošku väčšie ako by malo byť, ale mamička veru nie je tehotná. Možno by mala trošku cvičiť...a to hneď aj urobí.

Takže braček ani sestrička neprichádzajú. Sára preto zatúži po psíkovi, no rodičia o tom nechcú ani počuť a Sára sa sama vyberie nejakého pohľadať.

Sára hľadí z okna do parku. Nič sa tu nedeje, pomyslí si smutne. Vylezie na okno a začne rátať, koľko psíkov sa prechádza po parku. Počíta – raz, dva, tri... Je ich aspoň osem! Tamto vyskakujú dve malé chlpaté guľôčky. Aké sú rozkošné! Tam si zase vykračuje veľký čierny havo. A krížom cez cestu práve ťapká ten nízky psík, čo sa bruškom takmer dotýka zeme.
– Ak nebude bábätko, mohol by byť aspoň psík, – pomyslí si Sára a pritlačí si nos na okenné sklo.

Na ihrisku stretne troch Otov – malého, stredného a veľkého. Rozhodnú sa jej zadovážiť psíka. Nakoniec sa však všetko vyvinie inak...

sára kniha bux.sk

Príbehy o radostiach a starostiach škôlkarky Sáry a jej rodičoch sú napísané sviežo, vtipne a bez zbytočných komplikácií a odbočiek. Jednoducho, aby si váš škôlkar knižku vychutnal, pobavil sa a mal napokon príjemný pocit.

Objednajte si knihy zo série o malej nezbednej Sáre.
Kupit bux.sk

sára knihy bux.sk

sára kniha bux.skV sérii už vyšiel aj ďalší diel – Sára a divoké batoľa. Jedného dňa totiž donesie Sárina mamička z povaly veľkú škatuľu. Je plná Sárinej detskej výbavy, ktorú nadchne najmä jej starý čepček.
Svojho malého kamaráta Ota sa rozhodne prezliecť za bábätko. Ten síce najprv nesúhlasí, ale zvíťazí v ňom túžba povoziť sa v kočíku.  Keď počas prechádzky stretnú stredného a veľkého Ota, malý Oto by sa najradšej od hanby prepadol. Bábätko je zababušené do perinky, a hoci sa obom Otom čosi nepozdáva, najmä noštek bábätka je im akýsi povedomý, svojho kamaráta neodhalia.
Malému Otovi sa našťastie podarí nenápadne utiecť z kočíka, a s čepčekom na hlave si to namieri do zábavného parku a nasadne na vláčik do strašidelného zámku...
Divoká naháňačka sa môže začať.

Autorka Tiina Nopola patrí medzi najznámejšie fínske spisovateľky, viackrát nominovaná na prestížnu cenu H.C.Andersena a námety k príbehom zbierala aj ako učiteľka v materskej škole. Seriál o Sáre, inšpirovaný dcérou autorky, zožal veľký medzinárodný úspech aj vďaka úžasným ilustráciám Mervi Lindmanovej.

Milan Buno, 25.1.2015

sára knihy bux.sk

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.