bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skV zajatí sadistov deep webu. Napínavý triler Purpurová sieť

Komisárka Elena Blanco sa vracia k odhaľovaniu zločinov aj v druhom diele španielskej bestsellerovej série. Už jej prvý prípad bol skvele spracovaný, napínavý a pútavý. Teraz pokračuje v pátraní po svojom synovi Lucasovi, ktorého ako dieťa uniesli...a pravdepodobne sa z obete stal mučiteľom, ktorý si užíva zvrátené násilie nevinných ľudí...
Purpurová sieť.

V Madride sa násilie odohráva v temnej sieti počítačových obrazoviek.
V jeden horúci letný deň vtrhne komisárka Elena Blanco, šéfka Útvaru kriminálneho vyšetrovania, spolu so svojím tímom do domu dobre situovanej rodiny, kde v izbe pristihne ich dospievajúceho syna, ako v priamom prenose sleduje snuff video.
V ňom dvaja muži v kuklách umučia mladú ženu na smrť a policajti konfrontovaní so sadistickým divadlom nie sú schopní jej pomôcť. Koľko takýchto dievčat sa stalo obeťou Purpurovej siete?

Členovia útvaru už dlhšie vyšetrujú aktivity tejto temnej organizácie a zhromažďujú informácie o krutých, extrémnych videách, ktoré kolujú na deep webe, odvrátenej stránke internetu. Elena pred celým tímom tají podozrenie, že za zmiznutím jej syna Lucasa stojí zrejme práve táto organizácia.

No z obete sa, zdá sa, stal mučiteľ, ktorý si zvrátene užíva bolesť a utrpenie iných ľudí.
Kde je Lucas teraz? Kým sa stal? A dopátra sa niekedy Elena pravdy?
Elena ho chce za každú cenu nájsť, aby ukončila šialenstvo, ktorému Lucas podľahol. No nechá si jej syn pomôcť od matky? Alebo už jeho dušu úplne pohltilo násilie a diabolská temnota?

Stihli doraziť práve včas, keď jej muž s umelou rukou priložil šidlo k oku. Už predtým jej odrezal viečko, aby ho nemohla zavrieť, preto teraz znetvorená dievčina pripomína odhodenú bábiku. Muž vezme do druhej ruky kladivo. Akoby sa chystal udrieť ním do šidla a prepichnúť jej oko alebo jej ho vylúpnuť z jamky, no vtom sa obráti a nástroje znova odloží na stôl. Prichádza druhý muž, ten s maskou mexického zápasníka. Elena sa musí odvrátiť, keď vezme šidlo zo stola, strčí ho dievčaťu do úst a silným úderom kladiva jej prerazí líce…

Purpurová sieť je opäť vynikajúci triler, ktorý tak trochu odráža aj súčasnosť: obchod s ľuďmi, stávky na ľudský život, zvrátená záľuba v násilí sa mučení, šírenie hrozivých videí. Nechutné a zvrhlé prostredie, temnota ľudskej existencie i duše.

No a v jednej chvíli si uvedomíte, že Elena zažila čosi, čo by nemala žiadna matka na svete. Na jednej strane si ju obľúbite, na strane druhej ju nesmierne ľutujete a najradšej by ste ju objali.

Carmen Mola

Carmen Mola bola dlho záhadou na španielskej literárnej scéne. Napriek obrovským úspechom jej kníh nikto nevedel, kto sa za týmto menom skrýva. Až keď v roku 2021 získal triler Beštia prestížne ocenenie za najlepší román v španielčine Premio Planeta de Novela, s ktorým je spojená aj finančná odmena milión eur (viac, ako získa laureát Nobelovej ceny za literatúru), vyšlo najavo, že za pseudonym sa skrýva trojica španielskych autorov trilerov a úspešných scenáristov Jorge Díaz, Agustín Martínez a Antonio Mercero. Ich knihy pod hlavičkou Carmen Mola s hlavnou hrdinkou, vyšetrovateľkou Elenou Blanco, oceňujú rovnako kritici aj čitatelia.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.