bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skÚspech bude, keď prežijem...

V TIENI MAFIE Úpadok jednej celej generácie. Bezohľadné mafiánske praktiky od výpalníctva, nakrúcania pornografie, obchodu s bielym mäsom až po korupciu v štátnych a samosprávnych štruktúrach. Koncom februára vyjde román V tieni mafie od Jozefa Kariku, ktorý sa neskrýva za pseudonym a sám vraví: „Za najväčší autorský úspech budem považovať, ak po publikovaní tejto knihy prežijem v zdraví ďalšie tri mesiace. Na rozdiel od mojich starších kníh je táto naozaj na hrane.“ Prečítajte si exkluzívne ukážky z tohto drsného a zároveň dojímavého mafiánskeho románu, ktoré začal uverejňovať portál denníka Pravda.
Jozef Karika V tieni mafie analyzuje príčiny formovania prvých zločineckých skupín, teritoriálne rozdelenie moci a vplyv podsvetia na politickú klímu v krajine. Čitateľom umožňuje nahliadnuť do zákulisia nielen gangstrov nižšieho rangu, ale i mafie v bielych golieroch, fungovania regionálnej politiky a práce médií. Vo svojom románe autor zároveň otvorene opisuje bezohľadné mafiánske praktiky.

Román hovorí aj o priateľstve dnešných tridsiatnikov. Traja kamaráti dozrievajú pod vplyvom spoločenského diania. Život im ponúka rozličné spôsoby, ako si vydobyť spoločenskú prestíž. Odolá ich priateľstvo nástrahám, alebo ich rozdelí v svete financií a zločinu taký neočakávaný cit, ako je láska? Príbeh odkrýva zákulisie fungovania našej spoločnosti, je v ňom motív rozvratu osobnosti, témy zla, smrti, násilia i šialenstva, vzťah mentora a učeníka – zasväcovanie do mocenskej filozofie podsvetia, investigatívne prvky…

Je to generačná výpoveď o tom, čím ľudia na Slovensku žijú, s čím sa každodenne stretajú a čo ich obklopuje. Svojimi textami rád provokuje, pričom neraz balansuje na hrane prijateľnosti. Pre kontroverzné a politicky nekorektné názory zakázali jeho blog na internetových stránkach istého známeho slovenského denníka.

Jozef Karika je skúsený autor. Pracoval ako redaktor v televízii, zameriaval sa najmä na politické a investigatívne reportáže. Je držiteľom Ceny Literárneho fondu za publicistiku a niekoľkých ďalších novinárskych i literárnych ocenení. Na Slovensku a v Čechách mu vyšli knihy Zóny tieňa, Mágia peňazí, či Brány meonu. V Amerike mu vyšla kniha esejí Liber 767. Niektoré jeho texty vyšli v amerických antológiách The Best of Konton a Manifesting Prosperity.