bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skUrobte radosť a darujte jedinečné knihy!

Nechceme strašiť, ale áno – pomaličky sa blížia Vianoce a je najvyšší čas myslieť na darčeky. Ak si každoročne lámete hlavu nad tým, čo darovať svojím starým rodičom, máme pre vás geniálny tip.

Babička rozprávaj knihaDobre viete, že každého poteší hoci aj malý darček a vašich starých rodičov nadchne kniha spomienok. Takto sa určite nebudú cítiť osamelí, odstrčení a zabudnutí.

Však ste už aj vy počuli to staré známe „ale veď ja nič nepotrebujem“. Máme pre vás super nápad: neobyčajné knihy Babička, rozprávajDedko, rozprávaj, ktoré sú ideálnym darčekom nielen na blížiace sa Vianoce, ale na akýkoľvek sviatok. Dokážu prepojiť starých rodičov s deťmi i vnúčatami, a po vyrozprávaní...či skôr v tomto prípade vypísaní svojich zážitkov sa v rodinnej knižnici objaví skutočne osobný životný príbeh.

Babička rozprávaj kniha

U susedov v Česku spôsobili tieto knihy malý ošiaľ. Mnohí starší ľudia vraj odkladali sudoku, krížovky, menej pozerali televíziu, aby mali čas na vyrozprávanie svojho životného príbehu prostredníctvom jedinečnej knihy.

Babička rozprávaj knihaBabička, rozprávaj (a verzia pre starých otcov Dedko, rozprávaj) je otvorená kniha na zaznamenávanie spomienok od detstva po súčasnosť. Babička bude môcť sama alebo s vašou pomocou vypĺňať knižku a zodpovie tak celý rad starostlivo vybraných otázok. Napríklad:
- čím chcela byť, keď bola malá
- akí boli jej rodičia a prarodičia
- kde sa hrávala
- kedy stretla dedka – svojho muža
- čo spolu zažili
- ako babička vnímala historické udalosti
- čo sa podľa nej zmenilo od čias jej mladosti...

Babička rozprávaj knihaToto všetko zistíte vďaka jedinečným knihám Babička, rozprávaj/ Dedko, rozprávaj. Pre starkých bude určite príjemné zaspomínať si na minulosť, pre mladšie a budúce generácie bude tiež zaujímavé vedieť, ako sa žilo a ako naši prarodičia vnímali historické udalosti počas svojho života. Autorkou tohto nápadu je Monika Kopřivová, ktorá sa zaujíma o život seniorov a medzigeneračné vzťahy.

Objednajte si úžasné knihy Babička, rozprávaj a Dedko, rozprávaj.
Kupit bux.sk

Babička rozprávaj kniha Dedko rozprávaj kniha

Babička rozprávaj knihaNie je to teda len obyčajná kniha, ale kniha spomienok. Ideálna príležitosť, ako sa podeliť so svojimi deťmi a vnúčatami o silné a zaujímavé príbehy. Vždy na pravej strane je miesto na vpisovanie a vľavo na vlepovanie (alebo prelepovanie grafiky), či vpisovanie ďalších spomienok, keď už riadky nebudú stačiť. Sprievodné obrázky a dobové fotografie tak pomôžu prebudiť spomienky.

Každý človek má totiž svoj príbeh a ten je najsilnejší a najzaujímavejší práve pre jeho najbližších. Kde máme svoje korene? Po kom sme? Čo prežili tí, ktorým vďačíme za to, že sme tu? Z čoho sa radovali a čo ich trápilo? Aké ponaučenie si môžeme zobrať pre seba a ďalšie generácie?

Knihy majú formát pripomínajúci album (na šírku s tvrdými doskami), takže tak rýchlo sa nezničí. Pre dobré vlepovanie a vpisovanie textu bol pre všetky stránky vybratý tvrdý papier s veľkou gramážou.   

Milan Buno, 7.10.2014

Babička rozprávaj kniha

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.