bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skUkážeme vám, ako získať zdravie z vlastnej záhrady (Video a Podcast)

Leniví záhradkári pozor!
Konečne je tu dobrá správa aj pre vás. Znie to neuveriteľne, ale dokážete si predstaviť nádhernú a zdravú záhradu aj bez trhania buriny, neustáleho okopávania, hnojenia, agresívnej chémie a iných namáhavých či škodlivých činností, ktoré sa využívajú bežne?
Ako to funguje?
Jednoducho – v spolupráci s prírodou.

O tom je kniha Zdravie z vlastnej záhrady od Hanky Sekulovej, propagátorky prírodných liečivých záhrad.
Vo svojej knihe vás vezme na prechádzku po svojej prírodnej liečivej záhrade. Kniha je plná jej drahocenných dlhoročných skúseností, tipov a postupov, vďaka ktorým si prírodnú záhradu dokážete doma vytvoriť aj vy.
Fotografie dokumentujú krásny prerod autorkinej záhrady na liečivú oázu, v ktorej si našlo domov mnoho spokojných zvieratiek.

„Kniha je o tom, ako to robíme my, delím sa s vami o naše vlastné postrehy a skúsenosti. Ukážem vám, ako niektoré veci fungujú a môžu fungovať. Nebudem teoretizovať, všetko, čo je v knihe napísané, som vyskúšala, ochutnala, vypestovala, zažila a nakoniec zapísala. Veľa som experimentovala a pozorovala prírodu, aby som nakoniec dospela k poznaniu, že „koleso už nevymyslím, keď je vymyslené“ a že príroda je dokonalá vo všetkom taká, aká je, keď je prirodzená,“ tvrdí Hanka Sekulová.

Vypočujte si rozhovor v podcaste Knižný kompas:

V knihe okrem iného nájdete:

- ako premeniť štandardnú záhradu na prírodnú liečivú

- ako zmeniť golfový trávnik na lúku

- ako využívať dažďovú vodu a záhradný odpad

- ako si poradiť so všadeprítomnými mravcami, krtkami a nepríjemnými slizniakmi

- ako prilákať do záhrady včely

Hanka pestuje vlastné semená, už 11 rokov seje a sadí podľa lunárneho kalendára, píše o osvedčených kombináciách rastlín, byliniek a zeleniny.
Dáva tipy ako pestovať zemiaky v slame alebo v nádobe, ako si zhotoviť solárnu sušičku, záhradnú sprchu...

Hovorí sa, že ak venujeme záhradke svoju pozornosť a starostlivú lásku, záhradka to cíti a niekoľkonásobne nám to vráti späť. Aj toto píše Hanka Sekulová v knihe Zdravie z vlastnej záhrady a už pri čítaní cítite, že tomu verí, že to tak robí, že sa jej to vracia a snáď vás prostredníctvom tejto knihy inšpiruje a nadchne pre prírodnú liečivú záhradu.

Pozrite si video Hanky Sekulovej:

Keby ste vedeli, koľko chemických jedov obsahuje napríklad krásne vyzerajúce jablko zo supermarketu, nikdy by ste doň nezahryzli... Vyrástlo v chemicky pohnojenej sterilnej pôde, niekoľkokrát ho postrekovali silnými chemickými prípravkami proti škodcom, opäť hnojili chemickým kokteilom, aby bolo nakoniec ešte „mumifikované“ prípravkami, aby počas transportu do obchodu nezhnilo. Niekedy je ešte aj troška dofarbované... Stratili ste naň chuť? Lebo ja áno. Takéto „jablko“ už ani červík nechce.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.