bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skTuristickí sprievodcovia Malé Karpaty. 2 nové knihy

Radi spoznávate Slovensko? Najlepšie na vlastných a po trasách i chodníčkoch, ktoré majú čo ukázať? Máme pre vás skvelý tip – práve vyšli dvaja turistickí sprievodcovia po Malých Karpatoch – juh v okolí Bratislavy a sever naokolo Trnavy.

Vydavateľstvo DAJAMA v rámci viacerých edícií spracúva jednotlivé mestá a regióny Slovenska a približuje ich históriu a súčasnosť. V roku 2001 odštartovali edíciu S batohom po Slovensku, v ktorej doteraz vyšlo 17 kníh ako Západné Tatry, Slovenský raj, Nízke Tatry, Vysoké Tatry, Malá Fatra, Slovenský kras, Štiavnické vrchy, či Pieniny.

V roku 2020 vyšlo v treťom doplnenom a prepracovanom vydaní 6 titulov a teraz pribudli ďalšie dva: Malé Karpaty – juh a Malé Karpaty – sever. Ich obsah tvoria najzaujímavejšie pešie trasy s niektorými podrobnejšie spracovanými turistickými cieľmi.

Malé Karpaty – JUH

Ak sa radi túlate Malými Karpatmi, určite by vám nemal chýbať tento sprievodca. Nájdete v ňom 20 najkrajších túr v okolí Bratislavy, na juhu Malých Karpát,  spolu s výrezmi máp, profilom trás a tipmi a zaujímavosťami na trasách. 
Bonusom je pribalená veľká turistická mapa Malých Karpát, takže už len zbaliť batoh a vydať sa spoznávať okolie nášho hlavného mesta. Mapa je v mierke 1 : 50 000.

20 najkrajších peších turistických trás v južnej časti Malých Karpát, ako K hradu Devín, Okolo Devínskej kobyly, Nivou Moravy, K vojenským bunkrom, Na Kačín, Račianskym modrým okruhom, Na Pajštún, či Hrebeňom Malých Karpát.

Malé Karpaty – SEVER

V tomto sprievodcovi nájdete 20 najkrajších túr v severných Malých Karpatoch, čiže v okolí Trnavy spolu s výrezmi máp, profilom trás a tipmi a zaujímavosťami na trasách. Turistické trasy smerujú do oblasti strednej a severnej časti Malých Karpát, ktorá sa tiahne severozápadne od Trnavy v smere juhozápad – severovýchod.

V tomto sprievodcovi nájdete tiež 20 najkrajších trás, ako Na Červený Kameň, Plaveckým krasom, Okolo Bradla, Na Veľkú Homoľu, Okolo Sološnice, Naprieč Malými Karpatmi alebo Na Tisové skaly.

Bonusy týchto sprievodcov:

  • profily trás
  • časové rozvrhy a prevýšenia
  • mapové výrezy so zakreslenými trasami
  • tipy a zaujímavosti na trasách
  • plus veľká turistická mapa

Úvod jednotlivých kníh vždy obsahuje všeobecné informácie, základnú charakteristiku prírodných pomerov oblasti, východiská túr a mapu regiónu s vyznačením polohy opisovaných turistických trás.
Na záver autori zaradili register najvýznamnejších turistických bodov a praktické informácie. Kniha je plastovom obale a spolu s knihou vytvárajú jeden celok.

„Všetky odporúčané trasy sme spracovali na základe osobných skúseností našich autorov a spolupracovníkov, ktorým by sme sa touto cestou chceli poďakovať,“ dodáva Daniel Kollár, jeden z dvojice autorov. Tým druhým je nemenej skúsený Ján Lacika. „Napriek tomu nemožno vylúčiť menšie zmeny, ktoré mohli v poslednom období nastať. Budeme vďační, ak pri zistení nejakej nepresnosti pošlete vašu informáciu na adresu vydavateľstva. V ďalšom vydaní môžeme po overení urobiť prípadnú zmenu alebo úpravu. Veríme, že si vyberiete z ponuky výletov do najkrajších horstiev Slovenska a že prežijete romantické chvíle v lone slovenských hôr. Želáme vám pekné počasie, dobrú náladu a šťastný návrat domov.“

Milan Buno, knižný publicista

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.