bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skToto nie je dystopia. Toto je Dokonalý policajný štát

Keď spojíte technológie s autoritárskou taktikou, odrazu sa zintenzívni všetko, o čom George Orwell hovoril – newspeak, veľké obrazovky so straníckou propagandou, prísne tresty a koncentračné tábory a neustále sledovanie obyvateľov. V minulosti si vodcovia podmaňovali obyvateľov silou a násilím. Dnes vďaka technológii nepotrebujú typ násilia z minulosti. Dokážu ich ovládať, vymývať im mozgy a zbaviť ich ľudskosti, aby boli úslužní.

Tajná výprava do čínskej dystopie.
Príbeh, z ktorého vás mrazí, chvíľami krútite neveriacky hlavou a máte pocit, akoby ste čítali sci-fi...no ono je to realita. Krutá realita.
Dokonalý policajný štát.

Ani vo sne by vám nenapadlo, že také čosi existuje. Že to môže byť v dnešnom svete pravda...realita. Krutá realita.
Z veľkej časti Číny, regiónu Sin-ťiang sa stala najvyspelejšia sledovacia dystópia na svete. A nie je to len o všadeprítomných kamerách, preverovaní, sledovaní...to je len maličký kúsok celej tej Situácie, ako to nazývajú.

Dokonalý policajný štát je kniha, po ktorej sa človek zamyslí, čo to všetko znamená pre budúcnosť vo svete bezprecedentného pokroku v oblasti umelej inteligencie, rozoznávania tváre, sledovania a ďalších technológií...
Pretože takéto niečo si neviete predstaviť ani vo sne.

Pozrite si VIDEO – autor o svojej knihe:

Autor ukazuje situáciu v Sin-ťiangu cez príbeh Maysem, tiež rozoberá postoj iných krajín a najmä konkrétnych svetových firiem k tamojšej situácii. Napríklad Nike, Amazon, Google, Microsoft, Apple a ďalší.
Ako mnohí zatvárajú oči, alebo sa vyhovárajú, pretože Čína je megatrh a im by ušli zisky...
Autor výstižne ukazuje, ako sa situácia postupne menila, spočiatku nenápadne, plazivo, až bolo neskoro.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Alfréd Swan:

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.