bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skToto je miesto, kde má láska druhú šancu

Po Adrianovej smrti si si nebola istá, či prežiješ a či vôbec chceš prežiť. Nikdy si mi to nepovedala priamo, ale myslím si, že v určitých fázach si uvažovala o samovražde. Aj ja som o nej uvažoval. Nikomu nezáležalo na tom, či žijem alebo som mŕtvy a zdalo sa mi jednoduchšie... umrieť.

Príbeh, ktorý vás rozplače, dotkne sa vášho srdca, úplne vás dostane.
Príbeh o láske, ktorá prekoná aj ten najväčší smútok.
Novinka Chata pri jazere od známej a aj u nás obľúbenej autorky Jasindy Wilderovej.

„Dúfam, že sa vám tento príbeh bude páčiť, že sa dotkne vašich sŕdc a po jeho prečítaní si budete ešte viac vážiť svojich blízkych. Pevne ich objímte, povedzte im, ako veľmi Vám na nich záleží. Láska je všetko,“ odkazuje autorka.

Ubehol rok odvtedy, čo ho držala za ruku a povedala mu posledné zbohom. Od tej chvíle Nadiu ničí žiaľ za zosnulým manželom – spisovateľom Adrianom, ktorý bol jej životnou láskou. Prežíva zo dňa na deň, rozpoltená medzi potrebou zapamätať si každý detail ich spoločného života a snahou na všetko zabudnúť. Takmer nespí, neje a prázdnotu v sebe zapĺňa hektickou prácou.

No posledný deň roka preruší jej samotu náhle zaklopanie na dvere. Nečakaný list od milovaného Adriana ju nabáda, aby splnila jeho posledné želanie. S kľúčom od chaty pri jazere sa vydáva na cestu, ktorá ju môže priviesť k novej šanci na šťastie. Ako v príbehu, ktorý pre ňu kedysi napísal sám Adrian.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Judita Hansman:

Chata pri jazere sa číta s vreckovkami po ruke. Slzám sa jednoducho neubránite. Nádherný príbeh o neuveriteľnej bolesti zo straty milovaného človeka, ale tiež o tom, čoho je ten váš milovaný schopný pre vás urobiť. Príbeh o tom, ako sa naučiť žiť aj s bolesťou a ako znovu milovať.

Otvorím rukopis. Zavriem oči, zhlboka sa nadýchnem, zadržím dych a pomaly vydýchnem. Zopakujem to ešte štyrikrát. Mentálne od seba odoženiem hmlu chemoterapie, odpútam sa od pálenia v mieste vpichu infúzie, neustáleho pípania prístrojov signalizujúcich, že vrecko je prázdne, občasného hlásenia v reproduktoroch, škripotu gumených podrážok na podlahe a šumu tlmených rozhovorov.
Od všetkého vonkajšieho sa odstrihnem a napojím sa na tok vlastných myšlienok.
Je tam, pod povrchom, a vždy tam bol. Ako povedal Louis L´Amour, pokojne môžem sedieť hoci aj uprostred Sunset Boulevardu s písacím strojom na kolenách, no keď sa na ten tok napojím, nebudem vnímať nič okrem slov na stránke.
Lenže s príbehom, na ktorom teraz pracujem, je to zložitejšie. Aby som sa doň pohrúžil, vyžaduje si to viac úsilia, viac relaxačných techník. Musím nájsť tú správnu rovnováhu, napojiť sa na tie správne emócie, ale pritom zostať objektívnym rozprávačom.
Táto kniha je osobná. Viac než hociktorá iná kniha, ktorú som za svoju kariéru napísal. Táto kniha... potrebuje viac zo mňa.
A musím ju napísať správne.
Píšem ju len pre jediného čitateľa. Vlastne pre dvoch. Ale v skutočnosti jen pre jedného. Pre ňu.
Pre moju lásku. Pre moju Nadiu.

Jasinda Wilderová

Uznávaná autorka bestsellerov. Prispievala do časopisov ako New York Times, USA Today a Wall Street Journal. Pochádza z Michiganu a preslávila sa príbehmi o príťažlivých mužoch a silných ženách.

K jej najznámejším patrí erotický román Alfa a jeho voľné pokračovania Beta (IKAR 2015) a Omega (IKAR 2016), ako aj romány Strácam sa v tebe a Strácame sa v sebe (IKAR 2015) aj románová trilógia Madam X, ktoré sa na Amazone dostali na špičku v rebríčku medzinárodných bestsellerov.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.