bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skToto je 6 látok, ktoré vám zmenia život!

Už názov knihy hovorí, že týchto šesť látok môže zmeniť váš život... a Davidovi zmenil. „V mojom prípade mi obsah tejto knihy zachránil život pred celoživotnou depresiou. Táto kniha nie je len pre tých, čo trpia depresiou, ale pre všetkých, ktorí chcú zlepšiť kvalitu svojho života, cítiť sa vo všeobecnosti šťastnejšie a mať život pod kontrolou,“ tvrdí a spomína na svoju návštevu u lekára:  

 „David, čo som vám minule povedal?“ Jeho slová boli nekompromisné. „Pred dvoma rokmi vás trápili tiky na tvári. Povedal som vám, že ich príčinou je stres a potrebujete spomaliť, menej pracovať a viac sa o seba starať. Minulý rok ste sa  sťažovali na problémy so žalúdkom a srdcom. Povedal som vám to isté a dnes ste tu znovu a  tvrdíte, že stres vplýva na vaše nervy. Ako vám to mám ešte vysvetliť? Ak nezmeníte štýl života hneď teraz, stres vám môže spôsobiť nenapraviteľné škody. Podľa mňa bude trvať minimálne tri roky, kým sa dáte do poriadku.  Tento proces sa, žiaľ, nedá urýchliť.“

Šesť látok, ktoré vám zmenia život je jedinečná kniha, ktorá veľmi jednoduchým a konkrétnym spôsobom predstavuje šesť hlavných neurosubstancií: dopamín, oxytocín, sérotonín, endorfín, testosterón a kortizol.
A David vysvetľuje, ako vám môžu zmeniť život. Ponúka 10 tipov, ako ňou ovplyvniť svoj život a mozog.

David JP Phillips sa živí ako medzinárodný prednášateľ, kouč a pedagóg. Celý dospelý život zasvätil komunikácii z pohľadu neurovedy, biológie a psychológie. So svojím tímom celých sedem rokov skúmal päťtisíc rečníkov, prednášajúcich a  moderátorov. Výsledkom ich práce bola identifikácia 110 rôznych spôsobov, ktorými všetci komunikujeme. Dva roky trávil prípravou najsledovanejšej prednášky TEDx-u na tému storytelling (rozprávanie príbehov). Bol jedným z  prvých, ktorý v publiku na povel vyvolal uvoľňovanie rozličných neurotransmiterov a hormónov v závislosti od toho, aký príbeh rozprával.

Pozrite si video s autorom:

Techniky, ktoré používal sám na sebe, začal využívať aj pri koučovaní svojich klientov. „Bol som zvedavý na výsledok. A  vtedy a tam to prišlo: naplno som si uvedomil, že som našiel kľúč, ktorého hľadaním som strávil väčšinu života. Klienti, ktorých som koučoval, rástli rýchlejšie a  vo svojich profesiách sa dostali až na úplný vrchol. Nerozvinuli sa iba ako lídri, učitelia, lekári, lektori či predajcovia. Zistil som, že rastú aj osobnostne a  partnersky v  súkromnom živote,“ dodáva David JP Phillips na margo svoje knihy Šesť látok, ktoré vám zmenia život.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.