bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skTo najlepšie z obľúbenej TV šou

 „Vynikajúci herec si dá pred predstavením sedem fernetov, vyjde na javisko a bravúrne odohrá prvé dejstvo. Prestávka. Dá si ďalších sedem fernetov, vyjde na javisko a bravúrne odohrá prvé dejstvo.“
Aj takéto príhody, bonmoty a myšlienky zazneli v televíznej šou Všetko čo mám rád. Z obrazovky sa teraz plno zábavy a smiechu prenieslo do knižnej podoby, ktorú pokrstili v Košiciach na Mikuláša. Nájdete v nej to najlepšie z hudobno-zábavnej relácie, ktorou sprevádza Štefan Skrúcaný a Ondrej Kandráč.
Knihu spolu s hlavnými moderátormi uviedol do života bývalý prezident Rudolf Schuster. Súčasťou bol aj minikoncert a po ňom autogramiáda.

Darčeková publikácia Všetko čo mám rád prináša skvelú atmosféru relácie spolu s množstvom fotografií a výberom tých najlepších vtipov od moderátorov a ich hostí.

Nechýbajú hostia ako Ján Ďurovčík, Ivan a Miro Táslerovci, Miro Noga, Zuzka Vačková, Maťo Landl, Zuzka Norisová, či televízni Naši – Lujza Garajová Schrameková a Marián Miezga.

Viete, čo robia východniari, keď sú smutní?
Pijú.
A viete, čo robia východniari, keď sú veselí?
Pijú ešte viac.
Pitie nie je zmyslom života. Východniarsky naturel je opradený mnohými legendami, niektoré sú pravdivé, iné menej
, píše sa v knižke Všetko čo mám rád.
Východniarska mentalita je neopakovateľná, ale to je na Slovensku pekné – každý región, každý kraj je iný. A v tom spočíva obrovská krása. Každý je svojský, neopakovateľný a svojím spôsobom výnimočný. S Jankom Ďurovčíkom a Ivanom a Mirom Táslerovcami sa veľmi príjemne nahrávalo, bolo to stretnutie dobrých priateľov. V jednej chvíli som mal pocit, že sme na rodinnej žúrke. Publikum netvorili žiadni komparzisti, boli to ľudia, ktorí prišli, lebo chceli. A vrelo to tam. Dokonca aj Števo Skrúcaný sa na nás pozeral s nechápavým výrazom: Čo tam tí východniari robia?

V knihe si môžete len tak listovať a usmievať sa popod fúzy J Veselé historky, zaujímavé príbehy a hostia, ktorých máme radi. Dozviete sa o nich, aké majú radi filmy, či ktoré osobnosti obdivujú.
Nechýba množstvo vtipov, ktoré zazneli v relácii a vy si ich už nepamätáte. Napríklad tento od Ondreja Kandráča:

Pozvali nás na večierok, na ktorom boli slovenskí futbalisti. Bola tam so mnou aj moja mama – čistá duša.
Mama: Ten jašter, čo vedľa mňa sedel – to kto bol?
Ondrej: Hamšík
Mama: A čo robí?
Ondrej: Hrá futbal.
Mama: A len to?
Ondrej: Hej.
Mama: A užívi ho to?

„Vek je len číslo a človek je taký starý, ako sa cíti,“ tvrdí Števo Skrúcaný. „Naozaj starý je vtedy, keď vyjde z múzea a spustí sa poplašné zariadenie.“

Ak máte radi škodoradostný smiech, prídete si na svoje, pretože v knižke Všetko čo mám rád je aj množstvo vydarených trapasov.

„Keď mamina prerábala chatu, Ady Hajdu jej odporučil majstra Frankyho, ktorý dokázal všetko,“ spomína si Matej Landl. „Pri nakupovaní materiálu mu mama vždy dala podpísať lístok: Dala som Frankymu 170 eur na tehly. Alebo: Dala som Frankymu 200 eur na cement. Na jednom lístku stálo iba: Dala som Frankymu.“

Ondrej Kandráč pridáva svoj:
„Mojej mame maľoval kuchyňu jeden dedinský štamgast. A vtedy bola móda, že sa pod plafón dávala čiara – smuška sa jej hovorilo.
Maliar: „Tetuška, prineste mi veľa piva, a keď sa zajtra zobudíte, prídete na raňajky a bude krásne vymaľované.“
Ráno vojde mama do miestnosti, maliar sedí v strede, okolo prázdne fľaše, on pofajčieva. Všetko krásne vymaľované, ale smuška – čiara je krivá.
Mama: „Ach, Peter, veď to je krivé!“

„Nie, nie, tetuška, nebojte sa. Keď to vyschne, ono sa to našponuje.“

A ešte pod Zuzky Vačkovej:
„V puberte som sa naučila šiť. Ušila som si nádhernú sukňu, kvetovanú, dlhú. Dala som si krátke tričko, bolo mi vidno holý pupček. Takto vyobliekaná som sa vybrala do mesta. Nastúpila som do električky, chytila sa tyče a všetci sa na mňa pozerali. Ako som tam hrdo stála, nastúpil nejaký chlapec, niečo zdvihol a podával mi to so slovami: „Slečna, nie je táto sukňa vaša?“
Keď som nastupovala, pristúpila som si sukňu a celý čas som tam stála iba v nohavičkách.“

Súčasťou knihy Všetko čo mám rád je spevník s notami k piesňam, ktoré v show odzneli.
napríklad Nepi Jano, nepi vodu. Nechýba Macejko, Ešte si ja, ale tiež Sedemdesiet sukieň mala, či Šalena ja bula.
Zaspievať či zahrať si však môžete aj slovenský megahit Hej, sokoly!
„Spomínam na to, ako sme nahrávali videoklip k skladbe Hej, sokoly!“ hovorí Ondrej Kandráč. „Šli sme už asi dvadsiatu kamerovú slučku, dvadsiaty raz sme hrali tú istú pieseň, lebo to potrebovali v rôznych záberoch a polohách. A jeden kameraman z Bratislavy len kýval hlavou: „Už tri hodiny nahrávame, furt to isté spievate a stále hráte, akoby išlo o život.“ Na to niekto poznamenal: „Keď východniari hrajú, vždy ide o život.“

Milan Buno, 7.12.2017

 

 

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.