bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skTipy ako vyzerať elegantne a šik!

Štýl v obliekaní nie je vec peňazí. Elegancia a originálnosť sa nedajú kúpiť. Keby sa to dalo, zašli by sme po inšpiráciu k najbohatším osobám našej planéty. A naopak, stáva sa, že niektorí sa práve pri nedostatku prostriedkov stávajú veľmi tvorivými. „Súčasná móda vyznáva miešanie rozmanitých prvkov. Tak to využite,“ radia módne novinárky Isabelle a Frédérique vo svojej knihe a ponúkajú množstvo tipov.

http://data.bux.sk/book/020/278/0202787/medium-vyzeras_ako_francuzka.jpgIsabelle Thomasová a Frédérique Veyssetová sa dlhé roky zaoberajú módou, vedú úspešné blogy a spolupracujú s prestížnymi módnymi časopismi ako Vanity Fair, Madame Figaro, či Allure.
Teraz im v slovenčine vyšla kniha Vyzeráš ako Francúzka. Je to veľmi autentický a pútavý sprievodca po svete módy. Ponúkajú lekcie, vďaka ktorým nájdete vlastný štýl, urobíte si radosť a pritom nebudete tuctová.

http://data.bux.sk/book/020/273/0202730/medium-vyzeras_ako_francuz.jpgHerečka a speváčka Emmanuelle Seignerová pred časom povedala: „Američanky vyzerajú už od rána ako zo škatuľky: perfektný účes, nalakované nechty, opätky... Akoby sa chystali prejsť po červenom koberci alebo prijali pozvanie na večierok. Francúzky si však nad dokonalou úpravou zovňajšku hlavu nelámu.“

V čom teda spočíva francúzsky šarm?
Viete, čo by malo byť vo vašom šatníku a čo naopak nie? Poznáte prehrešky proti vkusu? A máte doma kúsky, ktoré vám zmenia postavu na takú, po akej ste vždy túžili?
Aj takéto rady a tipy vám dá nová knižka Vyzeráš ako Francúzka.

Je neuveriteľné, ako to Francúzky dokážu – nie sú to žiadne krásavice, občas majú aj kilečko navyše, ale dokážu pôsobiť elegantne, šik a naozaj príťažlivo. Občas až neodolateľne.

Objednajte si novinku Vyzeráš ako Francúzka.
Kupit bux.sk

http://i2.wp.com/www.sabfashionlab.com/wp-content/uploads/2013/06/sabfashionlab-youre-so-french-men-livre4.jpg?resize=640%2C427


V knihe nájdete portréty štýlových a kreatívnych dám, ktoré vám dodajú chuť pohrať sa s módou. A v závere nechýbajú adresy obľúbených parížskych miest, butikov a reštaurácií, kam možno zájsť na zaujímavé nákupy.
A ak chcete, aby skvele vyzeral aj váš chlap, siahnite po druhej novinke Vyzeráš ako Francúz.

sikNa každý deň iné džínsy

Džínsy ako oficiálna pracovná uniforma amerických robotníkov v 19. storočí, ktoré neskôr odobril Marlon Brando, Hell’s Angels či Jane Birkinová, ešte vždy strhávajú na seba pozornosť a priazeň ľudí. Dávno preč sú časy (rok 1975), keď Helène Gordon-Lazareffová, zakladateľka časopisu ELLE, zakázala svojim módnym redaktorkám chodiť do práce v džínsoch. Na niektorých pracoviskách sú džínsy zakázané aj v súčasnosti, ale aj tak ide o najpredávanejší odevný tovar na svete.

S džínsami je to ako s mužmi: všade je ich mnoho, ale málo je takých, ktoré nám vyhovujú. Celý život by sme mohli hľadať tie správne pre nás, ktoré nám vymodelujú perfektné nohy a zadok. Pretože v rozpore s tým, čo nám chcú časopisy nahovoriť – neexistujú modelové džínsy, ktoré by pristali každému.

To by bolo príliš jednoduché! Je to viac otázka proporcií a štýlu. Dobrá správa: smiete byť aj plnšia a nosiť džínsy. Potvrdila to predsa v štyridsiatych rokoch Marylin Monroe a jej nohavice Levis 501 vo filme Rieka do nenávratna. Alebo Tara Lynnová, nádherná v tope veľkosti 48, ultra sexi v obtiahnutých nohaviciach 7/8 a retro lodičkách. Džínsy vyjadrujú naše vnútorné rozpoloženie. Znesú všetko okrem ľahostajnosti. Chcú, aby sme sa o ne aspoň trochu zaujímali. A páčia sa im viac pekné kúsky oblečenia než staré tričko: kockovaná košeľa, smokingové sako, hodvábna blúzka, lodičky, derby...

V čom teda spočíva francúzsky šarm? Musíme sledovať módu, aby sme mali štýl? A môže byť šik oblečenie z druhej ruky? Množstvo tipov a rád nájdete v novinke Vyzeráš ako Francúzka.

Milan Buno, 12.8.2016

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.