bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skTipy, ako prekonať psychickú skleslosť a depresie

Trpí niekto vo vašom okolí depresiou alebo syndrómom vyhorenia? Určite sa cíti osamelý, slabý a prázdny. No spolu s ním trpia aj partneri, rodičia, deti, priatelia a kolegovia. Doteraz sa totiž zväčša mohli len bezmocne prizerať, ako sa milovaný a ctený človek čoraz viac mení, stráca všetku radosť zo života a čoraz viac za  uzatvára do seba.

Kniha Ako sa zbaviť depresie a vyhorenia sa preto nesústreďuje len na postihnutých, ale aj na všetkých, ktorí chcú pomôcť vrátiť milovaného človeka späť do života. Pretože aj keď sa vám to teraz nezdá – môžete urobiť viac, ako si myslíte!

Klaus Bernhardt veľmi jednoduchým spôsobom vysvetľuje, ako tieto procesy prebiehajú v tele. Poskytne aj nespočetné množstvo rád a tipov, ako sa ľudia môžu od týchto pocitov jednoducho a natrvalo oslobodiť.

Či už ide o antidepresíva, betablokátory, sedatíva, tabletky na nevoľnosť alebo akýkoľvek iný liek, až príliš často sa liečia iba symptómy, zatiaľ čo skutočné príčiny zostávajú neodhalené. Tak ako pri požiari bytu pramálo pomôže vypnúť iba znervózňujúce pípanie detektora dymu, zatiaľ čo byt horí ďalej, rovnaké je to aj tu. Až ten, kto rozpozná, kedy má dočinenia len so symptómami (detektorom dymu) a kde sa nachádzajú pravé príčiny depresie alebo vyhorenia (požiaru v byte), môže zabrániť opätovnému prepuknutiu psychických problémov.

Autor v úvode popisuje najčastejšie mýty a fakty o depresii a syndróme vyhorenia. Potom ponúka 10 najčastejších príčin depresií a venuje sa aj terapii: ako by mala terapia vyzerať a čo robiť, ak nie je miesto na terapii okamžite k dispozícii.

Neskôr zasa uvádza 10 najčastejších príčin syndrómu vyhorenia a radí, ako reštartovať mozog: viacero malých chýb totiž môže spôsobiť zrútenie systému a preto treba mozog reštartovať. Znovu nakopnúť a pristupovať k veciam inak.

V záverečnej časti prináša autor 5 nezvyčajných metód, ako rýchlo prekonať stav psychickej skleslosti.

„Vďaka dlhoročnej práci terapeuta už teraz viem, že ako v prípade depresie, tak aj v prípade syndrómu vyhorenia sa zarážajúco často pracuje s nesprávnymi nástrojmi a na nesprávnych miestach,“ popisuje Klaus Berhhardt v knihe. „Namiesto zisťovania a liečby skutočných príčin sa čoraz častejšie bojuje len so symptómami, preto k skutočnému uzdraveniu nedochádza. Existuje však veľký počet ľudí, ktorým sa cestu z depresie a vyhorenia podarilo nájsť.“

Ako sa na túto cestu dostať? V tejto knihe nájdete nielen vysvetlenia, pohľad „dovnútra“, ale predovšetkým tie kroky, ktoré vám môžu pomôcť. Aj malé krôčiky totiž môžu pre postihnutých znamenať obrovskú námahu a preto autor poskytuje čo najjasnejšie a najjednoduchšie pokyny pre postupy, vďaka ktorým sa dá rýchlo dosiahnuť výrazný ústup všetkých symptómov.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(21. októbra 2022 v 19:46)
Clovek ktory pije alkohol, moze stym prestat?