bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skTerka sa učí bicyklovať, piecť a ide k lekárovi

Máte doma malého drobca a uvažujete, čo mu čítať? Akú novú knižku priniesť, aby ho zaujala a aby ste pri nej trávili spoločne čas?

terkaMáme vynikajúci tip – odskúšali sme a odporúčame príbehy malej Terky, ktorú si obľúbili deti na celom svete. Nielen vďaka televíznemu spracovaniu (pôvodne sa tam volá Conni), ale najmenšie deti zaujali aj knižky plné krásnych ilustrácií a príbehov, ktoré ich aj niečo naučia a prežijú s Terkou krásne príhody.

Určite ste už zistili, že škôlkari majú radi príbehy z bežného života, kde sa píše o veciach, s ktorými sa stretávajú. Ktoré zažívajú a ktoré sa ich bezprostredne dotýkajú.
Preto si zamilovali aj príbehy Terky. Je pre ne jednoduché identifikovať sa so situáciou, ktorá im je blízka.

terka knihy

http://data.bux.sk/book/035/841/0358410/medium-terka_sa_uci_piect.jpgA tak už vyšli príbehy ako Terka ide do škôlky, ako dostane mačiatko a ako sa im v rodine narodí bábätko. Dozvedeli sme sa tiež, ako Terka pomáhala mame upratovať, keď si poranila nohu. Ale tiež ako sa Terka stratila, či učila sa jazdiť na koníkovi.
Teraz sú tu tri nové príbehy.

Terka sa učí piecť
Už trikrát prosila Terka mamu, aby napiekli sušienky, lenže mamina raz nemá čas, potom sa jej nechce. Zato Terka má čas aj chuť a tak sa do toho nakoniec pustí sama. Vyhľadá si svoju obrázkovú kuchársku knižku...a čoskoro zistí, že to nie je až také jednoduché.
Najprv sa jej rozbije vajíčko, potom rozsype múka…
Našťastie, mamička jej pribehne na pomoc. Keď príde ocko z roboty a ochutná ich, vyhlási, že sú to najchutnejšie sušienky, aké kedy jedol.
Ak si také chcete pripraviť, pozrite si nižšie recept na obľúbené Terkine sušienky.

http://data.bux.sk/book/035/840/0358400/medium-terka_sa_uci_bicyklovat.jpgTerka sa učí bicyklovať
Terka má doma kolobežku, trojkolku, aj odrážadlo, ale zo všetkého už vyrástla. Jej kamarátka Lenka chodí všade na bicykli, cililing, aj teraz sa preháňa na svojom modrom bicykli. A má dokonca aj krásnu prilbu.
 Aj Terka veľmi túži po ozajstnom bicykli. V obchode si vyhliadla krásny, červený, s veľkým zvončekom a pomocnými kolieskami. Dostane ho? A naučí sa vôbec bicyklovať aj bez koliesok? Či sa jej to podarí, sa dočítate v tomto príbehu.

http://data.bux.sk/book/035/838/0358389/medium-terka_na_lekarskej_prehliadke.jpgTerka na lekárskej prehliadke
A napokon tretí nový príbeh, v ktorom ide naša kamarátka k lekárovi. A pritom vôbec nie je chorá. Čaká ju totiž pravidelná lekárska prehliadka. Zo začiatku sa obáva, čo ju tam bude čakať. Potom však vysvitne, že skôr všeličo zaujímavé a nové.
Čo všetko sa udeje v ordinácii u lekára?
Má Terka zdravé ušká aj bruško? Vidí dobre?
Čo na to povie doktor?

terky

Séria o Kamarátke Terke je naozaj veľmi vydarená. Milé kresby, ľahký jazyk a veselé zážitky, to všetko prispelo k tomu, že v Nemecku, kde seriál vznikol, sa stala jednou z najobľúbenejších a najpredávanejších knižiek.

Recept na Terkine obľúbené sušienky.
Zmiešajte 480 g múky, 320 g masla, 160 g cukru a pridajte 2 vajíčka. Pečte v predhriatej súre približne 10 minút pri teplote 150 stupňov Celzia.
Dobrú chuť!

Milan Buno, 11.12.2015

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.