bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skTaylor Jenkins Reid opäť prekvapuje. Má nový strhujúci príbeh

Toto je nezabudnuteľný príbeh o legendárnej športovkyni, ktorá sa pokúša o návrat na vrchol. O tom, čo človek musí obetovať, keď chce byť v niečom najlepší na svete, a o výnimočnom pute medzi otcom a dcérou.
Majstrovská rozprávačka Taylor Jenkins Reid prichádza s novinkou Carrie Sotová je späť.

Svetová tenisová jednotka Carrie Sotová je tvrdá a neľútostná a odhodlanie vyhrať za každú cenu jej rozhodne nepridáva na sympatiách a obľúbenosti medzi ostatnými hráčkami i fanúšikmi. V čase, keď sa Carrie kvôli zraneniu rozhodne odísť do tenisového dôchodku, je najlepšou hráčkou, akú kedy svet videl. Prekonala všetky rekordy a získala dvadsať grandslamových titulov. A keby ste sa jej opýtali, povedala by, že každý z nich si zaslúžila. Obetovala takmer všetko, aby sa stala najlepšou tenistkou, a na vrchol sa dostala aj vďaka svojmu trénerovi a otcovi Javierovi.

„Je to jasné ako facka. S tvojou ladnosťou a mojou silou sa môže stať najlepšou tenistkou, akú kedy svet videl. Jedného dňa sa o nej budú rozprávať legendy.“
Mama prevrátila oči a začala servírovať večeru. „Bola by som radšej, keby bola dobrá a šťastná.“
„Alicia,“ oslovil ju otec, keď sa za ňu postavil a objal ju okolo pliec. „O tom sa nerozprávajú nijaké legendy.“

Šesť rokov po skončení kariéry sa však Carrie ocitá na tribúne turnaja US Open a s úžasom sleduje, ako ju o rekord pripravuje brutálna a ohromujúca britská tenistka Nicki Chanová. A tak tridsaťsedemročná Carrie urobí bezprecedentné rozhodnutie vrátiť sa na tenisové dvorce, aby sa pod otcovým vedením pokúsila získať späť svoj rekord. Hoci športové médiá tvrdia, že Bojovú sekeru, ako Carrie prezývajú, nemali nikdy v láske. Hoci sa jej telo nehýbe tak rýchlo ako predtým. A hoci to znamená prehltnúť hrdosť a trénovať s mužom, ktorému kedysi takmer otvorila svoje srdce – s Bowom Huntleym. Rovnako ako ona aj on chce svetu dokázať, že na to ešte má, kým sa navždy vzdá vrcholového tenisu. Napriek všetkému a všetkým je teda Carrie Sotová späť na jednu veľkolepú sezónu – poslednú v jej živote...

Príbeh Taylor Jenkins Reid Carrie Sotová je späť presahuje prostredie tenisu, hoci sa v ňom odohráva. Výborne rozpracovala vzťahy, osobnosť Carrie, ktorú nemusíte mať radi, lebo je arogantná, sebavedomá, nepríjemná, ale chápete ju a fandíte jej. Na jednej strane vás vytáča a lezie vám na nervy, na strane druhej ju obdivujete za odvahu, nezlomnosť, neuveriteľnú cieľavedomosť.

S napätím sledujete jej rivalitu s Nicki Chanovou, ako sa snaží prekonať samu seba, pretože už má predsa len svoje roky a dnes vládnu tenisu dynamickejšie a silnejšie hráčky.
Autorka vás dokáže vtiahnuť do všetkých tých zápasov, sledujete skóre, prežívate s Carrie tréningy a s napätím čítate stranu za stranou. Úžasne napísané a vyrozprávané.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Lucia Vráblicová:

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.