bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.sk„Táto kniha vám poriadne ponapína nervy,“ tvrdí kráľ hororu Stephen King

Hlavnou postavou strašidelného príbehu Catriony Ward je vrah. Nie je to však nejaký bežný, obyčajný vrah...jeho skutočná identita uniká nielen nám čitateľom, ale aj jemu samému. Je to príbeh o stratenom dieťati. A o pomste...

Posledný dom na Zbytočnej ulici.

Poslednému domu na Zbytočnej ulici sa treba vyhnúť oblúkom. Žije v ňom Ted Bannerman, čudák s mačkou a dcérou, ktorú nikto nikdy nevidel. Pred jedenástimi rokmi bol Ted hlavný podozrivý v prípade uneseného dievčatka. Hoci polícia uňho doma nič neobjavila, nedokáže sa zbaviť stigmy vraha. Je len obyčajný muž, ktorý dopláca na predsudky okolia? Alebo nepotrestaný zločinec s dobre pochovanými tajomstvami.

Do hry vstupuje Dee, ktorá sa nikdy nevzdala nádeje, že vypátra pravdu o sestrinom zmiznutí. Rozhodne sa vziať veci do vlastných rúk a presťahuje sa do susedného domu na Zbytočnej ulici. Je odhodlaná odhaliť Teda za každú cenu. Napätie stúpa a prvé tajomstvá začnú vychádzať na povrch. Ukáže sa, že všetko je inak a skutočnosť môže byť oveľa desivejšia.

Pozrite si video, v ktorom autorka hovorí o svojej knihe:

Posledný dom na Zbytočnej ulici zozbieral mnohé ocenenia a pochvaly. Esquire ho označil za jednu z 50 najlepších hororových kníh všetkých čias. A ak patríte medzi fanúšikov strašidelných, hororových a krimi príbehov, tak po prečítaní tohto príbehu si poviete: wow, nič podobné som v živote nečítal.

Catriona Ward napísala temný príbeh plný tajomstiev, nepokoja, mrazenia v každej vašej bunke. Desivý psychologický horor, ktorý sa zapáčil aj Stephenovi Kingovi a nečudo. Gotický horor plný zvratov, prekvapení a tajomstiev, ktoré sa pred vami budú skrývať do posledných strán.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.