bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skTakýchto ľudí svet naozaj potrebuje!

Patríte k nim? Viete, že práve oni obohacujú našu spoločnosť jedinečnými nápadmi či prelomovými vynálezmi? Lenže v súčasnom svete, ktorý uznáva hlučných extrovertov a všetko s nimi spojené, introvertov podceňujeme a neuvedomujeme si, o koľko talentu tak prichádzame.

kniha úspešný introvert bux.skMožno ste ani nevedeli, že každý tretí človek, ktorého poznáte, je introvert. Spoznáte ho podľa toho, že radšej počúva, ako hovorí, uprednostňuje prácu osamote než v skupine, je zamyslený, často uzavretý. Väčšina z nich však predstiera, že je niekým úplne iným, a to extrovertom.

Objavte silu introvertov vo svete, ktorý nikdy neprestáva hovoriť.

Susan Cainová pracovala na tejto knihe niekoľko rokov a vložila do nej srdce. Skutočné príbehy z osobnej skúsenosti či zo života iných strieda s vedeckými poznatkami, aby nás všetkých postupne zbavila zastaraných predstáv.
Úspešný introvert
je výnimočná kniha, ktorá vám navždy zmení pohľad na introvertov a pohľad introvertov na seba samých. Okrem návodu na dosiahnutie pracovného úspechu vám poradí s výchovou a so vzdelávaním introvertných detí, a dokonca aj s tým, ako vyriešiť partnerské problémy v introvertno-extrovertných vzťahoch.

Či už ste introvertom, alebo niekoho takého máte doma, v práci či v triede, táto kniha vám otvorí oči. Zistíte, že nie ste sám a pochopíte, prečo tichých, hĺbavých a citlivých ľudí tento svet tak veľmi potrebuje.

guy kawasaki bux.sk kniha„Kniha Úspešný introvert ospravedlňuje a dokonca oslavuje ,útočiská‘, kam sa uchyľuje polovica ľudí tohto sveta,“povedal Guy Kawasaki., Kedysi spoluvytváral úspešný príbeh firmy Apple, dnes je hviezdou svetových technologických konferencií a start-upovou ikonou reprezentujúcou mágiu Silicon Valley.

Introverti prinášajú zlepšenia a vytvárajú nové veci, no neradi sú v popredí. Uprednostňujú prácu osamote pred skupinovým brainstormingom. Hoci ich ostatní často označujú za tichých, práve oni obohacujú našu spoločnosť – počnúc Van Goghovými slnečnicami, končiac vynájdením osobného počítača. 

„Vedecky podložená, hlboká a fascinujúca kniha, po ktorej musí siahnuť každý, kto chce porozumieť talentu introvertnej polovice populácie. “
GRETCHEN RUBINOVÁ, autorka knihy Projekt šťastia

susan cain bux.sk knihaKniha Úspešný introvert je vedecky podložená a plná nezabudnuteľných skutočných príbehov, ktoré poukazujú na skutočnosť, ako veľmi podceňujeme introvertov a o čo tým prichádzame.
Susan Cainová nás zavedie od rodiska Dala Carnegieho na Harvard Business School, od seminárov Tonyho Robbinsa až do gigantickej evanjelickej cirkvi, pričom zobrazuje vzostup ideálu extroverzie 20. storočia a skúma jeho ďaleký dosah.
Spovedá amerických študentov s ázijskými koreňmi, ktorí sa nestotožňujú s nenáročnou atmosférou amerických škôl. Spochybňuje prevládajúce hodnoty americkej podnikovej kultúry, kde nútená skupinová práca niekedy stojí v ceste inovácii a kde sa vodcovský potenciál introvertov často prehliada.

Hádam najinšpiratívnejšia je časť, kde predstavuje úspešných introvertov – od vynikajúceho rečníka, ktorý si po vystúpeniach dobíja energiu osamote, po obchodníka, ktorý láme jeden rekord za druhým a potichu využíva moc otázok.
Na záver dostaneme neoceniteľné rady, ako vyrovnať rozdiely v introvertno-extrovertných vzťahoch alebo ako dieťa naučiť „predstierať extroverziu“, keď sa tomu nedá vyhnúť.

SUSAN CAINOVÁ publikovala články o introverzii v novinách New York Times a na PsychologyToday.com. Naučila sa vyjednávať vo veľkých spoločnostiach, právnických firmách a na univerzitách. Sedem rokov pracovala ako obchodná právnička.  

Objednajte si novinku Úspešný introvert.
Kupit bux.sk

susan cain

Ohlasy na knihu Úspešný introvert:

„Úspešný introvert je kniha o oslobodení sa od zastaraných predstáv o introvertoch. Autorkin dôvtip, podrobný výskum a živý jazyk zaraďuje knihu k najlepším dielam Malcolma Gladwella, Daniela Pinka a ďalších majstrov psychologickej literatúry faktu.“
TERESA AMABILEOVÁ, profesorka na Harvard Business School, spoluautorka knihy The Progress Principle

„Ako introvert, ktorý sa často musí správať extrovertne, považujem informácie obsiahnuté v tejto knihe za nápomocné a obohacujúce. Vychádzajúc z neurovedeckého výskumu a rôznych prípadových štúdií, autorka poukazuje na klady a potenciál introvertov a čitateľom približuje, aké je byť tichý v hlučnom svete.“
ANDREW WEIL, autor kníh Healthy Aging a Spontaneous Happiness

„Táto kniha je prínosom pre mnohých vysoko citlivých ľudí, ktorí sú zároveň aj introverti.“
ELAINE ARONOVÁ, autorka knihy The Highly Sensitive Person

„V knihe Úspešný introvert autorka pôsobivo vyzdvihla vlastnosti ľudí, ktorí radšej počúvajú a uvažujú – hĺbavých introvertov, čo si uvedomujú, že zložité problémy vyžadujú dôslednú analýzu, a tých, ktorí vedia, čo chcú povedať, prv než otvoria ústa.“
BARRY SCHWARTZ, autor kníh Practical Wisdom a The Paradox of Choice

„Autorka prostredníctvom jedinečnej témy poukazuje na skutočnosť, že strácame nesmierne zásoby talentu a vízií, pretože naša kultúra preceňuje extroverziu. Vďaka tejto nečakanej, dôležitej knihe, ktorú nebudete chcieť pustiť z rúk, sa tichí ľudia uvidia v inom svetle.“
NAOMI WOLFOVÁ, autorka knihy Mýtus krásy

„Bravó! Neprekonateľný pohľad na ideál extroverzie, ako ovplyvňuje náš život a prečo by nás to malo znepokojovať. Táto kniha vzišla z dôsledného spracovania zdrojov a otvára nové diskusie o tom, ako je spojená osobná úroveň s politickou a ako veľmi potrebujeme zástupy tichých, hĺbavých a citlivých ľudí.“
BRIAN R. LITTLE, vedec, Katedra sociálnej a vývinovej psychológie, Cambridge University

Milan Buno, 16.11.2015

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.