bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skTajomný príbeh plný mytológie. Zabudnutý palác

Nevšedný, dobre napísaný a pútavý krétsky príbeh, nielen o krvilačnom netvorovi Minotaurovi. Zabudnutý palác.
„Alexandra Walshová je talentovaná rozprávačka s výnimočným nadaním pre príbehy s viacerými časovými líniami. Zabudnutý palác je popretkávaný tajomstvami, ktoré vo vás prebudia zvedavosť. Originálna zápletka v spojení s gréckou mytológiou robia z poslednej knihy Alexandry Walshovej ďalšie majstrovské dielo, ktoré vo vás bude rezonovať ešte dlho po dočítaní,“ nechala sa počuť Michelle Rawlinsová, autorka historických románov.

Minotaurus bolo monštrum s hlavou býka a stalo sa námetom mnohých významných autorov. Neobišla ho ani Alexandra Walshová, milovníčka histórie. Vo svojom príbehu vyzdvihla aj nevlastnú sestru Minotaura Ariadnu, ktorá podľa mýtov svojho brata zradila pre lásku k Teseovi. Alexandra Walshová však načrela o čosi hlbšie a vniesla do vzťahu Ariadny a Minotaura krehké súrodenecké puto...

Eloise, moderná žena zo súčasnosti, po manželovej smrti utečie na Krétu, kde v pracovni svojho svokra nájde denníky mladej amatérskej archeologičky Alice, ktorá sa zúčastnila na vykopávkach kráľovského paláca v Knosse. Tieto dve ženy delí od seba sto rokov, no spájajú ich dlho skrývané tajomstvá. Keď sa ich príbehy napokon prepoja do jedinej zlatej nite, strašná nespravodlivosť môže byť konečne odčinená...

V postavách Ariadny, Alice a Eloise Alexandra Walshová prepojila mytologické obdobie, minulosť a súčasnosť. Každá zo žien bojuje so svojím osudom tak, ako jej to doba dovolí, a hľadá vlastnú cestu za šťastím. Autorka majstrovsky vytvorila z troch časových línií strhujúci celok, ktorý nedá čitateľovi vydýchnuť.

Zabudnutý palác je očarujúci historický román o zlomených srdciach a dávnej krivde, ktorú treba napraviť. Fascinujúca zmes faktov a fikcie, súčasnosti a histórie, mýtu a rozprávania.

„Moja viktoriánska hrdinka Alice Websterová sa ocitá na mieste skutočného archeologického náleziska. Keďže sa prehrešila voči svojej rodine, hľadala spôsob, ako začať odznova a odpútať sa od citov k nevhodnému mužovi. Páčila sa mi metafora, že sa pokúša nájsť cestu z labyrintu zúfalstva a stratenej lásky tak, že sama manuálne pracuje na nálezisku v čase, keď sa z hĺbky zeme postupne vynárajú zvyšky obrovského palácového komplexu,“ približuje svoj príbeh autorka.

Alexandra Walsh

Autorka bestsellerov s historickými námetmi, jej príbehy sa zväčša odohrávajú vo viacerých časových líniách. Vychádzajú zo skutočných historických udalostí, do ktorých Walshová vkladá vlastný autorský naratív. Jej príbehy siahajú od 15. storočia po viktoriánske obdobie a inšpirujú ich skryté hlasy žien, ktoré sa stratili vo víre dejín. Na popredné miesta v rebríčkoch bestsellerov ju vyniesla The Marquess House Saga, ktorá obsahuje štyri knihy. Autorka v nich dômyselne spracovala obdobie dejín Tudorovcov a Stuartovcov. Momentálne žije vo Walese a voľný čas najradšej trávi v divadle a cestovaním po hradoch a zámkoch. V Zabudnutom paláci podnikla krok iným smerom − zabŕdla do krétskej mytológie, v ktorej sa zamerala na chronicky známy príbeh princeznej Ariadny a jej nevlastného brata Minotaura, ktorý však poňala úplne iným spôsobom hodným zamyslenia.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.