bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skSvetoznáma šéfkuchárka padla na absolútne dno...no nevzdala sa!

The Wall Street Journal o nej napísal: „Erin Frenchová rozpráva svoj odvážny príbeh bez akejkoľvek sentimentality či sebaľútosti. Má zmysel pre humor, dobré oko na detaily a vie, ako sa buduje napätie. No najviac ma na tejto knihe fascinuje, ako príťažlivo píše o jedle. Opisuje ho tak živo, že ho človek priam cíti na jazyku“.

 Toto je skutočný príbeh ženy, ktorá padla na absolútne dno. Erin Frenchová si prežila peklo. No nevzdala sa. Po návrate z liečebne si začala budovať nový život. Tehličku po tehličke, krok za krokom...a dnes je šťastne vydatá, spokojná a vlastní slávnu reštauráciu The Lost Kitchen.
Toto je jej príbeh. Hľadanie slobody.

Svetoznáma šéfkuchárka, majiteľka povestnej reštaurácie The Lost Kitchen Erin Frenchová vo svojich spomienkach otvorene rozpráva o prekážkach, pádoch a víťazstvách, ktoré ju nakoniec priviedli k jej vysnívanému cieľu.

Úprimne sa priznáva k mnohým zlyhaniam, k úzkosti, ktorú prežívala ako osamelá nezamestnaná matka, k užívaniu práškov, ktoré sľubovali úľavu, no namiesto toho jej priniesli závislosť, k vzťahu s mužom, v ktorom videla záchranu... ale nakoniec ju pripravil o všetko, aj o vlastné ja.

 Svetlom na konci tunela bol jej milovaný syn. Len vďaka nemu si znovu vybudovala svoj osobný aj pracovný život. Útechu v ťažkých časoch nachádzala vo varení – upokojovalo ju, poskytovalo jej zázemie a dávalo jej možnosť ponúknuť svetu niečo dobré.

Erin Frenchová rozpráva o svojich zážitkoch otvorene a s humorom, čím osloví všetky ženy kdekoľvek na svete. Povzbudzuje ich, aby si našli svoju cestu, obklopili sa ľuďmi, a tak zosilneli a objavili najlepšiu verziu samých seba, aj keď tomu okolnosti zdanlivo nežičia.

Hľadanie slobody je silný príbeh o húževnatej žene, ktorej budete držať palce v jej úsilí o obyčajné prežitie v tomto svete. Sú to spomienky na najhoršie obdobie jej života, z ktorého sa však vykúpila a postupne dostala. Vybudovala si nový život, zacelila svoje zlomené srdce a splnila si sen o vlastnej úspešnej reštaurácii. Varí v nej s čisto ženským tímom modernú verziu klasickej americkej kuchyne z výhradne miestnych surovín. 40 miest v reštaurácii je obsadených na celú sezónu dopredu.

„Neuveriteľné pamäti Erin Frenchovej nás s mimoriadnou úprimnosťou a humorom prevedú cez jej najhlbšie osobné pády a najvyššie výšiny. Láska k vareniu a potreba potešiť ľudí jej však dala silu vybudovať si život, o akom vždy snívala. Na túto knihu nikdy nezabudnem a vy určite tiež nie,“ napísala Ina Gartenová, autorka, moderátorka programu o varení Barefoot Contessa na Food Network.

Milan Buno, knižný publicista
Foto: Tatran, FB/Erin French

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.