bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skSú cesty, z ktorých niet návratu. Schopní všetkého

Keď ju videl po prvý raz, napadlo mu, že vyzerá divoko. Aj taká bola. Obaja boli viac ako mierne opití, tak sa to začalo. Po nejakom čase sa znovu stretli a cítili sa trápne. Potom sa stretli opäť. A zasa. Chceli to nejako usporiadať. Tak to však nefungovalo. Začalo sa niečo, čo nešlo ukončiť... 

Napínavý psychologický triler o dvoch ľuďoch, ktorí urobia osudové rozhodnutie. Vzťahová dráma, ktorej nechýba napätie, spád a hĺbka. Strašidelný príbeh o klamstvách, ktoré sa nabaľujú ako snehová guľa a rúcajú životy ako domčeky z kariet. 
Schopní všetkého.

Tridsiatnici Anna a Johan sa ubytujú v malomestskom hoteli, aby si tam užili spoločný víkend ako milenci.
Johan kvôli Anne práve opustil svoju manželku a teší sa na vášnivú noc.
Anna má však iné úmysly: rozhodla sa ich aféru ukončiť a zostať s manželom Magnusom. Rodina je totiž pre ňu dôležitejšia ako jej neustála túžba po šťastí. Má syna Sixtena, ktorý je mimoriadne citlivý, je uňho riziko autizmu a podľa psychológa potrebuje v živote predovšetkým stabilitu.

Víkend sa však nevyvíja podľa očakávania ani jedného z nich. Dôjde k zápasu počas šoférovania a doplatí na to nevinný človek. Táto tragická chyba so smrteľnými následkami prinúti párik milencov urobiť osudové rozhodnutie, ktoré navždy zmení ich životy. Skryjú telo, ujdú z miesta nehody a toto ovplyvní všetko, čo sa bude diať v ich živote v nasledujúcom období...

Výborná ukážka toho, ako konáme v strese, ako sa vieme mýliť a ako sa nám zahmlieva nielen zrak, ale tiež myseľ. Veď keď už ste zabili jedného človeka a dobre ukryli všetky stopy, čo vám bráni zabiť niekoľko ďalších ľudí?

Klas Ekman napísal strhujúci triler Schopní všetkého o úplne obyčajných ľuďoch, ktorým sa okolnosti vymknú spod kontroly a ocitnú sa v desivom víre udalostí, kde každý krok môže byť fatálnou chybou.

Pozrite si, čo o svojom trileri hovorí samotný autor Klas Ekman:

Ekmanov triler Schopní všetkého bol v rámci odovzdávania cien Adlibris Awards nominovaný za najlepší debut roka 2020. Klas v príbehu majstrovsky poťahuje nitkami svojich postáv, ich psychikou, temnými zákutiami ich mysle. Výborne vykreslené postavy Anny a Johana, k tomu miestami až hitchcockovská atmosféra, ktorá vás núti čítať a prevracať jednu stránku za druhou.

„Postavy nie sú založené na skutočných osobách, s výnimkou psa Helmera,“ približuje Klas Ekman. „Príbeh je však plný niektorých mojich emocionálnych zážitkov, je v ňom aj strach a pocity, aké prežíva zlý človek. Napriek tomu, že som mal veľmi civilizovaný rozvod, bolo do toho procesu zapojené aj nevinné dieťa. Cítil som sa vinne a naozaj neuveriteľne mizerne.“

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Kamil Mikulčík:

 

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.