bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skŠtyria amatérski vyšetrovatelia – seniori majú na stole ďalší prípad

Osmanova predchádzajúca kniha, Štvrtkový klub detektívov, je najpredávanejšia krimi prvotina v histórii vo Veľkej Británii. Táto pohodová a mimoriadne vtipná detektívka (v angličtine sa to nazýva cosy crime), ktorú kritici prirovnávajú ku klasike od Agathy Christie, predala len v Británii už viac ako milión výtlačkov. 

Teraz tu máme pokračovanie s názvom Dva razy mŕtvy.

Štyria priatelia si užívajú dôchodok v luxusnej seniorskej štvrti Coopers Chase. Elizabeth, bystrá žena, ktorá si v živote preskákala svoje, jemná a tichá Joyce, Ron, ktorého televízna sláva už dávno vyprchala a vyslúžilý psychiater Ibrahim.

Elizabeth navštívi muža, ktorého považovala za mŕtveho. Je obvinený z krádeže diamantov a život mu ohrozuje nebezpečný zločinec. Keď začnú pribúdať vraždy, Elizabeth zapojí do vyšetrovania Joyce, Ibrahima a Rona. Tentoraz však Štvrtkový klub detektívov čelí nepriateľovi, ktorý by bez mihnutia oka odstránil aj štyroch sedemdesiatnikov. Pripravte sa na napínavé čítanie s vtipnými dialógmi zo života.

Vypočujte si úryvok.
Číta Boris Farkaš:

Richard Osman

Pracuje ako televízny producent a moderátor. Debutoval románom Štvrtkový klub detektívov. Kniha zabodovala vo všetkých literárnych rebríčkoch a krátko po vydaní sa stala absolútnym bestsellerom. Teraz si teda môžeme vychutnať novinku Dva razy mŕtvy.

 „Myslím, že Douglas tie diamanty niekam ukryl, “ usúdi Elizabeth. „A viem, že v istej chvíli mi povedal kam. Len si musím spomenúť, ako a kedy mi to povedal.“
„Potom máme obe úlohu,“ povie Sue. „Pravdepodobne vám môžem dať tri dni.“
„Ja aj tak hovorím, že to urobila mafia a Lomax,“ vyhlási Ron. „Ten jeho dom je obrovský.“
„Ja tvrdím, že to urobila tá doktorka,“ zapojí sa Joyce.
„Viete,“ zamyslí sa Sue, „keby ste mi pred tromi mesiacmi boli povedali, že budem spolupracovať s Elizabeth Bestovou, neverila by som vám. A tu sme.“
Joyce vezme fľašu a doleje Sue víno. „Vitajte vo Štvrtkovom klube detektívov!“

Foto: Slovart

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.