bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skStriptíz duší. Novinka z edície Príbehy z kabelky

Do kníhkupectiev sa už pomaličky rozváža nový Príbeh z kabelky od Adriany Macháčovej, takže pripravte si pár eur na pútavé jesenné čítanie. Tentoraz je to rozprávanie o niekoľkých ženách, ktoré sú napohľad každá iná, no predsa majú čosi spoločné – osud si s nimi zahrá nevšednú hru. Trápení je veľa, pribúdajú nechcené tajomstvá, rúcajú sa sny.

Striptíz duší„Eve sa pri pohľade na jeho neoholenú spiacu tvár rozšírili zreničky. Ležal vystretý, s hlavou zaborenou do vankúša, nahý, iba do pása zakrytý paplónom. Hlasno chrápal. Premklo ju pokušenie zbaviť sa toho chrápajúceho hoväda, prisadnúť jeho bezbranné telo, zobrať vankúš a pritisnúť mu ho na pootvorené ústa, kým naposledy nevydýchne...“

Objednajte si nový príbeh z kabelky Striptíz duší od Adriany Macháčovej.

Adriana MacháčováEvu dusí malomesto a vzťahy v ňom. Pritom by chcela úplne obyčajné ľudské šťastie s dobrým mužom po boku. Keď zistí, že jej vysnívanú budúcnosť rozbila iná žena, rozhodne sa opustiť rodné mestečko a s pomocou dávnej priateľky začať nový život v Bratislave. Hra osudu však býva neraz krutá a náhoda môže zničiť všetko, čo bolo a ešte len bude.

Zamotávať sa začne aj jej priateľka Klaudia. Tá sa rozhodne nemôže sťažovať na partnera a možno preto, alebo práve preto, podľahne dávnej láske, stále šarmantnému záletníkovi Edovi.Nezáväzný flirt skomplikuje vzťah nielen s manželom, ale aj s najlepšou priateľkou.

Soňa sa od manželovej tragickej smrti nevie zbaviť pút minulosti. Straší ju stuha zo smútočného venca od neznámej ženy a snaží sa vypátrať pravdu.

A ako to s tým chrápajúcim hovädom pokračovalo? Zadusila ho vankúšom? Prečítajte si hneď teraz v novinke Striptíz duší.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(7. októbra 2013 v 11:37)
Pri pravidelných návštevách nemeckých kníhpectvách málokedy vynechám tematické stolíky s Frauenromanen a vreckových vydaní bestsellerov. Mám slabosť na ženský román, lebo je spoľahlivým barometrom, čím žije pre mužov neraz tajuplný svet žien. Je potešujúce, že aj slovenský čitateľ dostáva podobné knižky v edícií Príbehy z kabelky z produkcie vydavateľstva Ikar. Je jedno či žijete na opustenom ostrove alebo v slovenskom malomeste, ak máte vedľa seba niekoho, s kým prežívate obyčajné ľudské šťastie. Eve sa ale ilúzia o zostárnutí po boku Karola rozbije na milión črepín, keď sa na scéne objaví silikónová kráska začne ten vnímať len prvou signálnou sústavou. Opustí preto rodné Krompachy a vďaka svojej spolužiačke sa pokúsi o nový životv Bratislave. Netuší, že svojim príchodom spustí kolotoč udalostí ktoré odhalia tajomstvá, ktoré mali spať svojim pokojným spánkom. Klaudia, ktorá žije v naoko spokojnom manželstve, neodolá a podľahne dávnej láske, stále šarmantnému záletnikovi Edovi. A nad tým všetkým sa vznáša pohrebná stuha od neznámej ženy na hrobe jej svokra. Postupne sa odhaľujú všetci a nikto z tohto striptízu duší nevyviazne bez škrabanca. Dvojgeneračné vzťahy nie sú jednofarebné a každú postavu ste už zrejme niekde vo svojom okolí stretli. Zápletky sú uveriteľné a mohli sa stať komukoľvek. Macháčová má filmové videnie, vie čitateľa vtiahnuť do príbehu a jeho adaptácia by určite obstála pri nedeľných romanciach, na aké som zvyknutý z ZDF. Hybným momentom Striptízu duší je náhoda. Občas čitateľa prekvapí nepripraveného a ten má potom chuť kričať: Pozor, za chrbtom číha nebezpečenstvo! Na druhej strane jednu z kľúčových zápletok pochopíte pomerne ľahko, tá však pôsobí ako možná časová bomba, a vy len tŕpnete, aby nezničila takmer všetky vzťahy. Môžete namietať proti postavám sviniarov, ale štricák s pekným zadkom a patričným výkonom, do tohto žánru proste patrí. Adriana Macháčová dokazuje svojou novou knižkou, že dôverne pozná svoje publikum, ktorému však nenadbieha prazdným klišé, ako tomu býva neraz zvykom v novodobých samizdatoch. Ak hľadáte dobré čítanie a ste cieľová skupina, potom je Striptíz duší vhodným prírastkom pre vašu kabelku. Róbert Dyda, internetový magazín Sieťovka