bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skStephen King a jeho skvelá novinka Billy Summers

„Cena za tohto ti podľa mňa super sadne. Dáš ho dole a stráviš zvyšok života niekde v teple. Budeš v hojdacej sieti popíjať piňa colady.“ Znovu nasadí ten svoj široký úsmev. „Dva milióny. Päťstotisíc ako preddavok, zvyšok potom.“
Billyho hvizdnutie nie je súčasťou roly, o ktorej ani neuvažuje ako o role, ale ako o svojom blbom ja, o tom, ktoré ukazuje chlapom ako Nick, Frank a Paulie.

Billy Summers je nájomný zabijak. Bývalý vojnový ostreľovač však zabíja len tých zlých. Už ich má na konte 18 a teraz sa rozhodne, že vezme posledný džob. Ak teda pôjde o zlého chlapíka a sadne mu cena. No všetko sa akosi začne zamotávať, komplikovať a rúcať ako domček z kariet...

Ako to býva aj vo filmoch, práve ten „posledný“ džob sa zvykne pos.ať. Všetko si dobre naplánujete, pripravíte a aj tak to zlyhá. Proste posledný džob.
Zakliaty džob...

Billy Summers je novinka od Stephena Kinga a úplne iná, ako sme uňho zvyknutí. Nie je to fantasy, ani horor. Je to mix detektívky a vojnového príbehu. Príbeh o nezvyčajnom hrdinovi, ktorého si rýchlo obľúbite. Príbeh o láske, šťastí a osude.

Billy je dobrý človek v zlom fachu. Niekdajší vojak ocenený svojou krajinou najvyššími vyznamenaniami zabíja...ale iba zlých ľudí. Takých, na ktorých je spravodlivosť zvyčajne prikrátka, ktorí sa môžu vyšmyknúť alebo unikajú. Vo svojej práci je macher. Hrá sa na blbého, lebo tak vie skvele oklamať nepriateľa, ale tiež tých, čo mu zadávajú prácu. Je to istejšie a bezpečnejšie. Navonok pred nimi listuje v komikse, ale doma osamote si číta Emila Zolu.

Billy Summers je jedna z najlepších kníh roka 2021 mnohých médií, ako The Wall Street Journal, Apple Books, Booklist, či Esquire.
Stephen King sa predstavuje v najlepšom svetle – príbeh vás pohltí od prvých strán, je fantasticky napísaný, absolútna oddychovka, ktorú nepustíte z ruky niekoľko hodín.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Boris Farkaš:

Stephen King

Je autorom vyše päťdesiatich kníh a všetky sa stali svetovými bestsellermi. K dielam, ktoré vyšli vo vydavateľstve IKAR, patria Odpor, Cyntoryn zvieratiek, Outsider, Spiace krásavice v spoluautorstve so synom Owenom, Koniec hliadky, Stratení nájdení, Revival, Pán Mercedes, Doktor Spánok či Pod kupolou, podľa ktorého CBS nakrútila úspešný televízny seriál.

National Book Foundation ocenila Stephena Kinga v roku 2003 Medailou za prínos k americkej literatúre.
Spisovateľ žije v Bangore v americkom štáte Maine s manželkou, spisovateľkou Tabithou Kingovou.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.