bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skŠťastné a sýte batoľa. Ako dosiahnuť, aby vaše dieťa jedlo s radosťou?

Pre mnohých rodičov je kŕmenie batoliatka hotovou nočnou morou. Dieťa, ktorému doteraz chutili pestré a zaujímavé domáce jedlá, odrazu odmieta zjesť čokoľvek okrem rybích prstov! Na scénu však prichádza odborníčka na výživu Charlotte Stirling-Reedová, ktorá vám podá pomocnú ruku!

V jej knihe Šťastné a sýte batoľa sa dozviete všetko potrebné na to, aby ste spolu s dieťatkom prekonali toto náročné obdobie. Autorka vás prevedie celým obdobím batoľaťa, od dvanástich mesiacov až po predškolský vek, a poskytne vám cenné rady založené na najnovších vedeckých výskumoch. Podelí sa s vami o svoje skúsenosti i praktické tipy, ako riešiť bežné stravovacie problémy malého dieťatka. So Charlottinou pomocou začnete s ľahkosťou rozvíjať jeho pozitívny vzťah k jedlu a stolovaniu.

„Do knihy som zahrnula vedecké poznatky o výžive batoliat, ktoré podávam v ľahko stráviteľnej a zrozumiteľnej forme vhodnej pre unavených rodičov či opatrovníkov, ktorí, podobne ako ja, majú len málo voľného času,“ tvrdí autorka.

Úmyslom knihy je zbaviť vás stresu zo stolovania a kŕmenia dieťatka, zabrániť akýmkoľvek pocitom viny a docieliť, aby vám celý proces prinášal viac radosti. Nedá sa povedať, že nezažijete žiadne výkyvy, no po prečítaní knihy sa budete cítiť pripravenejší na zvládanie drobných prekážok a zakopnutí, ktoré sa časom objavia. „Verím, že nadobudnete väčšiu istotu v tom, ako kŕmiť svoje batoľa. Neexistuje jediný zaručený prístup k stravovaniu detí, ktorý by fungoval pre všetkých,“ dodáva.

Prostredníctvom päťdesiatich receptov na lahodné, zdravé a nenáročné jedlá dieťa postupne spozná rozličné chute, vône a nezľakne sa ani rozmanitej konzistencie jedál. Navyše, všetky recepty sú zostavené tak, aby si na nich pochutila celá rodina.

S bohato ilustrovanou príručkou hravo skrotíte aj obávanú detskú prieberčivosť. Vychováte malých jedákov, ktorí budú so zvedavou radosťou ochutnávať nové jedlá a tešiť sa z pestrej a vyváženej palety rôznych kulinárskych dobrôt.

 „Šťastné a sýte batoľa je kniha, ktorá si v domácnostiach s malými deťmi rozhodne nájde svoje miesto,“ tvrdí nutričná špecialistka Judita Takáčová. „Na rozdiel od iných kníh, ktoré sú často plné príkazov a zákazov, je tu v popredí najmä vytváranie zdravého vzťahu dieťatka k jedlu. Rodičov empaticky vedie k tomu, aby hravo prekonali aj tie najnáročnejšie obdobia v stravovaní svojich malých ratolestí bez toho, aby narušili ich vnímanie jedla ako takého.“

Podľa nej je tiež cenná tým, že ponúka konkrétne rady a ľahko uchopiteľné informácie ohľadom výberu vhodných potravín, učenia správnym stravovacím návykom a vyrovnania sa s rôznymi bežnými dennými situáciami, ktoré mnohým rodičom vedia narobiť vrásky. Či už je to stravovanie mimo domova, v reštauráciách alebo škôlkach.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.