bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skStarý dom, nahrávky psychiatričky, snehová búrka a...Anatómia lží

Ak ste mojím pacientom, sedíte v mojej kancelárii a rozprávate sa so mnou, môžem sledovať vašu tvár a vaše gestá a počúvať výšku vášho hlasu.
Zistím pravdu. Ako vždy.
Nikdy mi neklamte.

Anatómia lží prináša šokujúci záver, vďaka ktorému vám oči skoro vypadnú z jamiek a zostanete sedieť s otvorenými ústami. Freida má totiž skvelý štýl, píše pútavo, autenticky, drží vás pevne „vo svojich písmenách“. Pomotá vám hlavu, zneistí vás a napokon vás šokuje, pretože takmer nič nie je tak, ako ste si mysleli.

Novomanželia Tricia a Ethan hľadajú svoj vysnívaný domov. Navštívia odľahlé sídlo, ktoré kedysi patrilo doktorke Adrienne Haleovej, uznávanej psychiatričke, ktorá pred tromi rokmi bez stopy zmizla. Počas obhliadky ich v dome uväzní silná zimná búrka... nemajú šancu uniknúť, pokým sa snehová smršť neskončí.

Pri hľadaní knihy, ktorá by ju zabavila, kým neprestane snežiť, narazí Tricia na tajnú miestnosť plnú zvukových nahrávok sedení s pacientmi doktorky Haleovej. Zvedavosť zvíťazí a začne ich počúvať. Kazety odhaľujú množstvo hrozivých tajomstiev a okolností, za akých doktorka pred rokmi zmizla.

„Pozerám sa na priestor nad kozubom a nedokážem slovami vyjadriť ten nepríjemný pocit, čo mám v žalúdku.
Sme tu, trávime večer v dome doktorky Adrienne Haleovej, pijeme jej víno a teraz sa pohrávame s jej portrétom na stene. A ešte k tomu som z jej tajnej izby zobrala kazetu.
Neverím na duchov, ale ak by som verila, jej duch by bol práve teraz nasratý.“

Tricia počúva jednu nahrávku za druhou a postupne do seba začne spájať jednotlivé kúsky skladačky. Pavučina lží sa rozrastá na všetky strany a vy nebudete vedieť knihu odložiť, až kým neprídete k záveru.

Doktorke Haleovej sa neoplatilo klamať. Vždy to zistila. Keď sa Tricia dostane k posledným nahrávkam, konečne to pochopí.
Posledná kazeta odhalí celú desivú pravdu.
Adrienne vie, kedy klameš…

Anatómia lží je napínavý a temný triler, pri ktorom si budete hrýzť nechty do posledných strán. Skvelý námet, z ktorého behajú zimomriavky po tele. Triler, kde nič nie je, ako na prvý pohľad vyzerá. Zamotané, neisté, tajomné....

Autorka Freida McFadden je bestsellerovou autorkou, ktorej vo vydavateľstve Motýľ vyšiel napínavý psychologický triler Pomocníčka, príbeh plný zvratov a napätia, ktorý nebudete chcieť odložiť. Druhý diel Tajomstvo pomocníčky by mal vyjsť už na začiatku roka 2024.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.