bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.sk







Starček, ktorého milujú milióny po celom svete!

Keby bol Allan skutočný, bol by najmilovanejším starčekom na svete. Svojím postojom a životnou filozofiou si získal ľudí v takmer 40 krajinách na všetkých kontinentoch sveta.

Storočný starček„Je to tak, ako to je, a bude tak, ako to bude.“
Allan mal už plné zuby života v domove dôchodcov a tak sa presne v deň svojich stých narodenín rozhodol utiecť. Všetko lepšie ako sa nechať buzerovať zlou sestrou Alicou, ktorá nemá pochopenie pre dobrodružnejšie povahy.
„Nie som mŕtvy, ešte nie, ale som strašne starý...“
A navyše vo forme, v akej vidíte storočného starčeka málokedy. A tak preliezol cez okno, pošliapal záhony kvetín v záhradke a zamieril na stanicu. Prvým autobusom sa vydal do neznáma, no krátko predtým sa mu v rukách objavil kufor s tajomným obsahom. Keď ho neskôr otvoril, neveril vlastným očiam – v kufri bolo 50 miliónov!

Storočný starček

Takto sa začína jedna z najzábavnejších kníh, aké ste kedy čítali. Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol sa stala najpredávanejšou knihou rokov 2010 a 2011 vo Švédsku, potom sa predali dva milióny kusov v Nemecku, milión vo Francúzsku a práva predali do ďalších takmer 40 krajín. Konečne vychádza kniha aj v slovenčine a je viacero dôvodov, prečo ju musíte mať!

StarčekPo Allanovi začne okamžite pátrať polícia a tiež zločinecká skupina Never Again, ktorej kufor natrieskaný bankovkami patril. Allanovi však praje šťastie a vždy narazí na nejakého priateľa, ktorý mu pomôže z nepríjemností. Jeho putovanie po Švédsku je prepletané spomienkami na storočný život, ktorý rozhodne nemožno označiť za nudný.

Pyrotechnik-samouk Allan sa akousi zhodou okolností priplietol k mnohých historickým udalostiam 20.storočia a niektoré dokonca spôsobil sám. Jeho blízkym priateľom bol americký prezident Harry Truman, zviezol sa autom s bývalým ministerským predsedom Winstonom Churchillom, plavil sa na riečnej lodi s mladou manželkou predsedu Maa ce Tunga a niekoľko mesiacov zdolával Himaláje. Tiež rozčúlil Stalina, na kolenách mu sedel malý Kim Čong-il a Američanom aj Sovietom pomohol zostrojiť atómovú bombu.

StarčekStoročný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol je napínavý a vtipný príbeh plný bláznivých nápadov a absurdných scén. Výborne premyslený príbeh a sympatický hrdina si vás získajú od prvých strán. Sto rokov Allan zneisťoval svet iba tým, že bol. A teraz je konečne voľný.
Prečítajte si, ako sa skončí jeho putovanie Švédskom, útek pred políciou a zločincami, a tiež čo všetko dokázal ovplyvniť počas jedného storočia života.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(2. júna 2013 v 19:12)
Aspoň bude mať starček na čo spomínať,ak vyviazne z toho bez vážnych následkov.