bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skSprievodca technikami samoliečby a harmonizácie čakier pre začiatočníkov

Všetky živé bytosti majú v sebe silné energetické centrá zvané čakry. Pomocou praktickej príručky Čakrová liečba z pera odborníčky na energetickú liečbu Margarity Alcantary odomknete všetky možnosti svojho čakrového systému na úplnú obnovu zdravia a vnútornej rovnováhy.

Čakrová liečba je mimoriadne účinné umenie, ktorým si dokážete v každom ohľade skvalitniť život. „Nesmierne rada sa s vami podelím o svoju vášeň pre čakry a naučím vás liečiť sa zvnútra. V prvej časti vám predstavím koncepciu čakier, aby ste si osvojili základné vedomosti o svojich energetických centrách. Ak sú pre vás čakry úplne novým pojmom a potrebujete o nich získať elementárny prehľad, je to výborný začiatok,“ píše autorka.

Na ďalších stranách je prehľadne usporiadaný opis jednotlivých čakier.
Rôzne spôsoby práce s čakrami – od meditácie cez jogu až po kryštaloterapiu.
Určite vás zaujme „Využitie sily čakier“. Či už to viete, alebo nie, čakry sú významným hnacím činiteľom ovplyvňujúcim všetky stránky vášho každodenného života.

V druhej časti knihy sa autorka zaoberá bežnými druhmi nerovnováhy, ktoré sa prejavujú na telesnej, duševnej, citovej a duchovnej úrovni, a ponúka užitočné techniky, ktorými môžete začať postupne liečiť nevyvážený stav jednotlivých čakier.
Tiež si môžete vyhľadať symptómy a ochorenia a zistiť, ktorú čakru treba vyvážiť.
Následne nájdete techniky liečby tých čakier, ktoré potrebujete zharmonizovať či preliečiť.

„Dúfam, že na vlastnej koži zažijete, ako vám znalosti načerpané z tejto knihy dopomôžu k životu, aký chcete viesť. Veľa šťastia pri čítaní – a najmä pri liečbe a uzdravovaní!“ odkazuje autorka Margarita Alcantara.

Čo je to čakra?

Slovo čakra je odvodené zo sanskritského čakra, čo znamená „koleso“. Prvá zmienka o čakrách sa našla vo védach, starých hinduistických textoch datujúcich sa približne do obdobia cca 1500 rokov pred n. l. V priebehu histórie mnohé kultúry – medzi inými starí Egypťania, Hindovia, Číňania, súfijci, vyznávači zoroastrizmu, starí Gréci, pôvodné obyvateľstvo Ameriky, Inkovia a Mayovia – poznali tieto energetické centrá alebo čakrové systémy ako prejav prírodných zákonitostí vesmíru a ako neoddeliteľnú súčasť nášho fyzického bytia.

Čakry existujú v každom z nás ako energetické víry, ktoré prenášajú energiu z okolitého vesmíru do aury a do tela individuálneho človeka a zároveň ju prenášajú medzi fyzickým telom a jednotlivými vrstvami aury.

Čakrový systém môžeme chápať ako akési duchovné krvné riečisko. Krv roznáša kyslík, živiny a hormóny po celom tele, pomáha regulovať a vyvažovať pochody v tele. Chráni ho tým, že vyplavuje produkty látkovej premeny a zráža sa, keď je telo poranené. Podobne ako vaše krvné riečisko spája a podporuje množstvo ďalších sústav fyzického tela, aj váš čakrový systém prepája a podporuje vaše fyzické a energetické bytie.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.