bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skSpoznajte tajné zbrane prírody

Kedy ste naposledy brali antibiotiká? Však to nebolo až tak dávno?!
A ešte jedna dôležitá otázka – ste si istí, že ste to antibiotikum naozaj potrebovali? „Neexistuje dostatok dôkazov o prínose užívania antibiotík pri infekciách horných ciest dýchacích u detí alebo u dospelých. Antibiotiká vyvolávajú nepriaznivé účinky najmä u dospelých. Indície u akútnej hnisavej nádchy alebo akútnej nádchy síce naznačujú prínos antibiotík za týchto podmienok ale vo všeobecnosti ich užívanie neodporúčame.“

Píše sa v knihe Svet prírodných antibiotík od Josefa Jonáša a Jiřího Kuchařa.
Títo dvaja páni sú v Česku doslova celebritami. Majú na konte už viacero bestsellerov a ich spolupráca ako lekára (Josef Jonáš) a publicistu (Jiří Kuchař – na fotografii) funguje excelentne.

Antibiotiká by sa mali podávať len vtedy, keď to prinesie nesporné výhody. Ich nadmerné užívanie už pri ľahšom prechladnutí môže ľahko viesť k rezistencii, takže antibiotikum nebude účinné pri ťažších chorobách.
Podávanie antibiotika dáva zmysel len vtedy, keď existujú príznaky ťažkej infekcie alebo keď vypukne vážna epidémia, ako aj pri ťažkých zraneniach alebo pri operáciách, pri ktorých hrozí vysoké riziko infekcie.

Náš imunitný systém má celý rad možností, ako sa môže vyrovnať s baktériami, plesňami a vírusmi. Nič iné mu vlastne ani nezostáva vzhľadom na to, že sa to nimi okolo nás, v nás a v každodennej potrave len tak hemží. Príznakov, že sa v organizme niečo deje, je mnoho, od zvýšenej teploty po bolesti končatín, kĺbov alebo hlavy. Okrem pokojného režimu má človek ešte celý arzenál prostriedkov, ako imunite svojho tela pomôcť tak, aby tieto príznaky prirodzene odzneli za niekoľko dní – a bez vedľajších účinkov.

Objednajte si knihu Svet prírodných antibiotík.

Kniha Svet prírodných antibiotík ponúka desiatky prírodných zdrojov, z ktorých niektoré sú považované za liečebné prostriedky budúcnosti. Nájdete v nej stovky návodov na terapiu celého radu problémov, počnúc ústnou dutinou a zlatým stafylokokom cez chronické zápaly a detské rotavírusovej hnačky až po vírusové ochorenia alebo ženské problémy vrátane obávanej kandidózy.

Pre zameranie na konkrétne problémy je k dispozícii veľmi podrobný Prehľad liečebných indikácií s odkazmi na jednotlivé rastliny, pomocou ktorých možno chorobu liečiť, v množstve rôznych úprav a spracovania, od najjednoduchších nálevov až po tinktúry a výťažky.

Cieľom tejto knihy je okrem iného priblížiť čitateľom prírodné prostriedky s antibiotickými účinkami, ku ktorým patria predovšetkým účinky antibakteriálne, antivírusové, antimykotické a antiparazitické. Ukážme si teraz jednotlivých pôvodcov chorôb a ich často ambivalentné pôsobenie.

Deti a antibiotiká

„Najlepším príkladom“ poškodenia zdravia antibiotikami je, bohužiaľ, väčšina detí. Dostanú ich už pri prvej infekcii a to potom zabráni vytvoreniu protilátok, ktoré by chránili detský organizmus pred ďalšou infekciou, ktorá vzhľadom na ich vek pravdepodobne príde. Antibiotiká poškodia prostredie čreva, zahubia ochrannú mikroflóru a umožnia premnoženie škodlivých baktérií a plesní. Toxíny týchto mikroorganizmov narušia funkciu Peyerových plakov, významného lymfatického orgánu čreva.
Dôjde k ďalšiemu narušeniu imunity. Toxíny poškodia nervový systém čreva a Auerbachov a Meissnerov plexus. Ten okrem iného produkuje neuromediátory, napríklad sérotonín. Následkom toho je zhoršenie psychiky a vitality.
Rastlinné antibiotiká, ktoré sa odporúčajú užívať pri ľahkých a stredne ťažkých infekciách, pôsobia nielen proti baktériám, ale aj proti ďalším mikroorganizmom. Všetky celkovo posilňujú imunitný systém a nevytvárajú rezistencie. Len pri niekoľkých z nich boli výnimočne opísané vedľajšie účinky plynúce najmä z predávkovania. Pretože zásobujú telo vitamínmi, stopovými prvkami a ďalšími životne dôležitými látkami, môžu sa, alebo by sa dokonca mali, na rozdiel od drvivej väčšiny syntetických antibiotík, užívať aj preventívne. Ako už viete, zahŕňa ich priaznivé pôsobenie na organizmus aj detoxikačný efekt a zlepšené vylučovanie odpadových látok.

Objednajte si knihu Svet prírodných antibiotík.

 

Tajné zbrane prírody

Toto však nie je cesta. Jonáš s Kuchařom dokazujú, že príroda má tajné zbrane takmer na každý neduh. Aj preto získali s touto knihou také veľké úspechy. My vám ponúkame 2 zdravé tipy z novinky Svet prírodných antibiotík.

Zázračná aloa

Aloa má celý rad liečebných účinkov – pôsobí antiviroticky, antibakteriálne, antisepticky i antimykoticky. Užíva sa vnútorne a má aj vonkajšie použitie. Posilňuje imunitu, očisťuje, zastavuje krvácanie a usmrcuje choroboplodné zárodky. Okrem toho tíši bolesti, zmierňuje horúčku a podporuje látkovú výmenu. Jej celkový efekt je zmierňujúci a zvlhčujúci.

TIP
Mrazená aloa na pomliaždeniny, výrony a iné kožné poranenia, na zápaly aj na opuchnuté oči sa pripraví z 20 ml čerstvého gélu, ktorý sa zmieša so 100 ml destilovanej vody a nechá sa zmraziť v igelitovom vrecku. V prípade potreby sa mrazený gél vybalí z igelitu a postihnuté miesto sa ochladzuje jeho postupným roztápaním.

Baza čierna

Bazou sa v antike liečilo skoro všetko, od bolesti zubov po uhryznutie besnými zvieratami. Pozná ju ajurvéda, tradičná čínska medicína aj európske a americké liečiteľstvo. Dôvodom je neobyčajne vysoké množstvo látok s množstvom antibiotických účinkov, ktoré táto rastlina obsahuje. Vďaka ním dostala desiatky ľudových názvov od nádherného daru Božieho po rastlinnú apatieku.

TIP
Skvelú prevenciu vírusových ochorení dýchacích ciest ponúka limonáda z ľahko kvasených bazových kvetov. Nemenej dobrým prostriedkom je bavorský výluh za studena, ktorý sa pripraví preliatím čerstvých kvetov studenou vodou. Nechajú sa cez noc vylúhovať a výluh sa potom pije počas dňa.

77 prírodných prostriedkov na prevenciu a liečbu nájdete v novej knihe Svet prírodných antibiotík.

Milan Buno, 24.4.2017

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(5. mája 2017 v 8:53)
Dobrý deň...chcem sa spýtať, či v knihe Svet prírodných antibiotík sa dozviem aj o chorobe Dmo pre detičky, aj na uvoľnenie spasticity. Vopred Vám ďakujem za odpoveď. S pozdravom a prianím pekného dňa. Hudáková