bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skSpoznajte, podporte a stimulujte mozog svojho dieťaťa

 „Pre lepšie pochopenie toho, akým spôsobom sa vyvíja detský mozog od počatia až po koniec prvého roku života, som pripravil 24 situácií, ktoré si vyžadujú pozornosť zo strany rodičov. Po prečítaní jednotlivých situácií sa zlepší nielen vaša kompetenčná úroveň, ale aj praktická schopnosť aplikovať jednotlivé poznatky v súkromnom živote,“ odkazuje neuropsychológ Dr.Robert Krause. Práve vyšla jeho kniha Detský mozog: Novorodenec a začiatkom decembra sa pridá Detský mozog: Batoľa.

Detský mozog sa začína rozvíjať počas vnútromaternicového vývinu a jeho dozrievanie rapídnym spôsobom akceleruje v prvých mesiacoch a rokoch života. Neuropsychológ a dvojnásobný otec Robert Krause vás vo svojej knihe prevedie dvadsiatimi štyrmi modelovými situáciami, ktoré vám pomôžu pochopiť vývin vášho dieťaťa. Na týchto názorných príkladoch vám ukáže a pomocou najnovších vedeckých poznatkov vysvetlí, čo robiť a čomu sa pre zmenu vyhýbať, aby ste podporili zdravé dozrievanie mozgu dieťaťa.

Kniha vás popritom osloví svojou jednoduchou a systematickou štruktúrou, vďaka ktorej ľahšie pochopíte kognitívnu neuropsychológiu a v roli rodiča sa budete cítiť istejšie a bezpečnejšie.

„Detský mozog sa vyvíja už počas vnútromaternicového vývinu a rapídnym spôsobom dozrievanie akceleruje v prvých rokoch života po pôrode. Vďaka týmto publikáciám venovaným detskému mozgu pochopíte, čo robiť a čomu sa pre zmenu vyhýbať ak chcete podporiť zdravé dozrievanie mozgu detí a to od počatia až po koniec tretieho roku života,“ tvrdí R.Krause.

Vypočujte si rozhovor s R.Krausem v knižnom podcaste. O detskom mozgu, výchove, tehotenstve, pôrode a rôznych zaujímavostiach, ktoré súvisia s deťmi od počatia až po koniec tretieho roka.

Dr. Robert Krause sa štúdiu psychológie začal venovať pred viac než desiatimi rokmi. Už počas vysokej školy napísal dve knihy a niekoľko vedeckých článkov. Vo svojej praxi doposiaľ vyškolil niekoľko tisíc ľudí z 18 národností. V súčasnosti zastrešuje významné programy neurovied a neuropsychológie v Mexiku, Španielsku a v Afrike.

Ako odborníka ho veľmi často oslovujú popredné slovenské a zahraničné médiá. V súčasnosti prednáša na dvoch slovenských vysokých školách. Napriek mnohým pracovným úspechom je však Robert najmä človekom, pre ktorého je dôležitá rodina, zdravie, šport, rozvoj a vzťahy. Je šťastne ženatý a je otcom dvoch krásnych dcér. Tvrdí, že úspech ho neurobil šťastným, ale šťastie ho urobilo úspešným.

Pozrite si, čo Dr.Robert Krause hovorí o svojich knihách:

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.