bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skSpojenie dvoch obľúbených autoriek v jedinečnom románe

Slovenské autorky Baja Dolce a Michaela Zamari už majú na knižnom trhu svoje miesto aj svojich verných čitateľov. Tentokrát spojili sily a vytvorili knižný duet s názvom Nasleduj ma.

V romanticko-cestopisnom príbehu s hlavnými hrdinami navštívite mnoho exotických destinácií, spoznáte zaujímavosti z rôznych kultúr, alebo sa čo-to naučíte o vplyve sociálnych sietí. Prečítate si tiež o chuti pomáhať chudobnejším či o nie príliš jednoduchej ceste k sebaláske. Tento netradičný romantický príbeh plný hlbokých posolstiev. Vyšiel 29.4. 2022 a nájdete ho vo všetkých dobrých kníhkupectvách.

Baja Dolce zbožňuje fialovú farbu, pozitívne naladených ľudí a najmä písanie. Z jej fialového pera vzišla obľúbená romanticko-erotická séria Placebo, viacgeneračný román plný horkosladkých lások s názvom Horkosladké esencie a prvá časť temnej darkromance série Habibi.

Michaela Zamari je veľkou milovníčkou cestovania, dobrej hudby a literatúry. Jej ideálne strávený večer je pri pútavej knihe, alebo pri písaní vlastných príbehov, ktorými obohacuje domácu literárnu scénu. Po úspešnom debute Šéf môjho šéfa vydala desať kníh. V sérii Šéf už vyšli štyri knihy plné lásky, humoru, vášne a cestovania. Chuťové poháriky svojich čitateľov pošteklila aj horúcou sériou Rozhodnutie s pokračovaním Priznanie. Koncom roka 2021 vydala oddychovku Nebol si v pláne, ktorú napísala za tri týždne.

O čom je novinka Nasleduj ma?

Bohatý podnikateľ Jason poverí svojho brata nájsť niekoho, kto by mu spravoval siete vo virtuálnom svete, zatiaľ čo on sa plne sústredí na zlepšenie toho skutočného.

Naopak, Lucia z virtuálnej reality uteká, aby zvládala aspoň skutočný svet. Počas úniku naprieč Talianskom jej pomaly dochádzajú financie, a ak niečo nevymyslí, bude sa musieť popasovať s návratom domov. Práve tam sa všetko jej trápenie začalo. Preto, keď si vypočuje cudzí rozhovor o práci snov, nezaváha ani na sekundu. Jasonov brat sa nemieni prehŕňať tisíckami životopisov, a keď mu príde do rany šikovná fotografka Lucia, rozhodne sa šetriť čas aj nervy. Aspoň tie svoje.

Jason mal len jedinú podmienku. Aby túto lukratívnu pozíciu získal muž. Keď sa stretáva s Luciou, šľahá okolo seba blesky a robí všetko preto, aby ju čím skôr poslal tam, odkiaľ prišla. Ona sa však nevzdáva. Je ochotná strpieť aj náladového šéfa a s veľkým sebazaprením opäť vstúpiť do víru sociálnych sietí, len aby si túto prácu udržala.

Najspontánnejšie veci predsa bývajú tie najlepšie a zmena plánov nakoniec prinesie do života Jasona a Lucie nový vietor. Pôjde však o hurikán ničiaci všetko, čoho sa dotkne, alebo o čerstvý vánok, ktorý vyčistí cestu novej úrode?

Dve obľúbené slovenské autorky sa spojili, aby v jedinečnom príbehu premietli, že svet nie je iba čierno-biely, sociálne siete môžu byť peklom, ale zároveň spásou, a pre každú náročnú dušu existuje tá pravá polovička. V príbehu Nasleduj ma nájdete humor, lásku, vášeň, čarovné momenty a myšlienky, ktoré vám môžu zmeniť život tak ako autorkám a hlavným hrdinom.

Chcete zažiť dobrodružstvo na jedinečnej ceste Srí Lankou, Indiou, Thajskom či Laosom? Tak nasledujte Lucku a Jasona za lepšími zajtrajškami.

Začítajte sa do úryvku z knihy:

„Pripomeň mi, prečo som si ťa najal, vševedko,“ takmer sa usmial. „Jáj, počkať, to bol môj brat. To mnoho vysvetľuje.“
„Áno, a mala som ti pripomenúť, aby si sa mu poďakoval.“
Skrivil obočie, kým som mu vidličkou preorganizovala špeciality na tanieri. „Aj tým ťa zaúkoloval?“
„Nie, to je z tvojej hlavy. Kričal si zo sna. Bolo ťa počuť až do mojej izby.“
„Tak kričal, hej? A určite som nemal nejaký zaujímavejší sen, pri ktorom sa kričí, ale trápilo ma poďakovanie bratovi?“
Cvak, cvak, cvak!
Dokonalý záber hotový. Zazdieľala som ho na instagrame, zatiaľ bez označenia hotela, pridala ikonku s hlasovaním – tak akurát/ešte by som niečo pridal, podala mu telefón a spokojne som si sadla.
„Tiež ma to prekvapilo. Ľudia sú niekedy vážne divní,“ rozplývala som sa pohoršene. „Sila, čo?“ dodala som a zahryzla do slaniny. Až potom mi došlo, čo som vlastne spravila...
Nebíčko v papuľke sa dostavilo do dvoch sekúnd.
„To vážne?“
„Čo ako?“ opýtala som sa. Zrak som radšej upierala na svoj tanier zdravého jedla a pokúšala sa neprepadnúť výčitkám.
„Tá bola moja,“ ohradil sa.
Aha...
„Bola?“ pochybovačne som zdvihla zrak. „Nemáš ju na fotke v stories. Čo nie je na internete, to sa nestalo,“ pripomenula som mu zahovárajúc.
„Preboha, platí to aj na teba? Lebo chvíľami mi prídeš až moc skutočná.“

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.