bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skŠpičkový triler od M.J.Arlidgea Nehas, čo ťa nepáli

Kto sa bojí, nech nejde do lesa, Kto druhému jamu kope, Hra na mačku a myš, Na koho to slovo padne, či Jeden musí z kola von.
To je len pár trilerov od M.J.Arlidgea, ktoré sú rozpoznateľné už len podľa názvu. Všetky spája vyšetrovateľka Helen Grace a najnovší príbeh sa volá Nehas, čo ťa nepáli.

Určite ste sami? Radšej sa obzrite.

Keď si myslíš, že si v bezpečí,
keď si myslíš, že si celkom sám,
práve vtedy si po teba príde...

Vrah sa zakráda po meste, vyberá si tých, ktorí sú v noci doma sami – a bez výčitiek svedomia, neľútostne ich vraždí.

Jeho syn bol mŕtvy, jeho jediné dieťa ležalo na stole v policajnej márnici na druhom konci mesta, zatiaľ čo niekde vonku striehne vrah a dokonca už možno premýšľa, ako by uvrhol ďalšiu nevinnú rodinu rovno do pekla. Nuž, nedá tomu šialenému bastardovi pokoj. Svoj život, majetok, svoju dušu zasvätí lovu naňho – aj keby mal pri tom zomrieť.

Keď mesto zachváti panika, inšpektorka Helen Graceová sa postaví na čelo vyšetrovania, ale sama sa stane korisťou – na každom kroku ju prenasleduje nemilosrdný vrah, túžiaci po pomste. Helen odteraz neurobí ani krok, aby sa neobzrela. Po vypátraní vraha Graceová nadobudne podozrenie, že sa ocitla na stope vskutku desivej pravdy, ktorá spája tieto brutálne zločiny.

Nehas, čo ťa nepáli je typický M.J.Arlidge, ktorý už takmer 20 rokov pôsobí v televízii a pri filme, takže aj jeho knihy majú filmový strih, dynamiku, skvele sa čítajú, sú napínavé a premyslené.

Výborne nám servíruje podozrivých, aby nás zmiatol. Aj falošné stopy, takže miestami naozaj tápeme. Sledujeme vyšetrovanie Helen Graceovej, ktorej to navyše komplikuje istá záležitosť z minulosti a bude to mať sakramentsky ťažké.

Pred šiestimi mesiacmi mal úspešnú prax, desiatky zúfalých, závislých pacientov a kopu príležitostí na ich využívanie. Vydieraním od nich získaval peniaze aj sex, a keď sa mu to zunovalo, nútil ich zabíjať. Vlastne mal dokonalý život – bol bohatý, slobodný, mocný a mal pod úplnou kontrolou svoj život aj desiatky ďalších. Tešil sa zo svojho vplyvu, svojej autority a anonymity, a Helen Graceová zrazu jediným rýchlym úderom všetko zničila.

M. J. Arlidge je anglický spisovateľ. Jeho kariéru ovplyvnilo pätnásť rokov práce v televízii, kde sa podieľal na tvorbe obľúbených seriálov (Torn, The Little House, Undeniable a Silent Witness). Skúsenosti z televíznej brandže stoja za jeho knižnými bestsellermi s hlavnou postavou vyšetrovateľky Helen Graceovej, ktoré vyšli aj vo vydavateľstve IKAR. Arlidgeova kniha Talent na smrť je samostatný román.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.