bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKniha tohto týždňa – Sľub (27.4.2010)

Kniha tohto týždňa – Sľub Nová Keleová-Vasilková

Najúspešnejšia slovenská spisovateľka Táňa Keleová-Vasilková prichádza s novinkou, ktorá je už jej 21. knihou. Doteraz predala približne 750.000 kníh a aj najnovšia má podľa prvých ohlasov potenciál zaradiť sa medzi najpredávanejšie slovenské tituly. Kniha Sľub rozpráva o dvoch priateľkách a dvoch rozličných osudoch, no ako to býva, naše cesty sa môžu kedykoľvek preťať...aj v tých najnečakanejších chvíľach.
Veterinárka Alica je šťastne vydatá, má dve deti, sučku Doru, prácu, ktorá ju teší a kopu snov. Ten najväčší z nich je cestovať a spoznávať iné krajiny, a práve preto s manželom plánujú cestu po Európe. Novinárka Iveta je slobodná a bezdetná. Miluje svoju prácu, domček na okraji Bratislavy, psa Dána a výlety po Malých Karpatoch. K svojmu šťastiu chlapa ani dieťa nepotrebuje, ako s obľubou vravieva. Dve šťastné ženy. Cesty osudu sú však nevyspytateľné...

Kniha tohto týždňa – Sľub Keleová-Vasilková opäť ponúka to, čo milujú desaťtisíce jej čitateliek, ale aj čitateľov. Kniha Sľub sa ľahko číta, má pútavý a silný príbeh, v ktorom sa nejeden z nás nájde. Táňa píše aj preto, aby sa v jej knihách ľudia videli, aby im prostredníctvom písmen vstúpila tak trošku do svedomia. „Aby naprávali nedostatky a chyby v svojich partnerských a manželských vzťahoch kým sa ešte dá. Veď láska, priateľstvo za to stoja,“ myslí si úspešná spisovateľka.

Keleová-Vasilková opäť stavila na predpoklad, že každý život vydá na román. Majstrovsky splieta pavučinu príbehu, vykresľuje vzťahy, poukazuje na vrtkavosť šťastia a pritom dojemne opisuje osudy žien, hlavných hrdiniek. Autorka vtiahne už klasicky dialógmi, ktoré sú veľmi živé, akoby ste stáli obďaleč a načúvali im...až máte niekedy chuť zasiahnuť a pridať sa. „Všetky moje knihy spája spoločná myšlienka: ak nič neurobíš, nič sa nestane,“ vyznáva sa Táňa Keleová-Vasilková. Ak ste so svojím životom nespokojní, ak ste nešťastní a len čakáte, kedy sa to konečne zmení, môžete čakať večnosť... a nič sa neudeje, odkazuje všetkým svojim čitateľom. Podľa nej treba bojovať, niečo podniknúť, chytiť núkajúce sa príležitosti a to je vlastne aj odkaz jej novinky Sľub.

Prečítajte si ukážky z knihy „Sľub“.