bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skSľub cisárovnej Sisi. Nový príbeh slovenskej autorky

Aj keď bolo o Sisi napísaných veľa kníh, natočené seriály, filmy, muzikál... kniha Sľub cisárovnej Sisi je predsa len iná. „Verím a dúfam, že moja bude v niečom iná a výnimočná a že si nájde svojich čitateľov. Ako je u mňa zvykom, nie je to klasický historický román. Príbeh začína v súčasnosti s introvertnou prekladateľkou Amaliou, prejde dvoma historickými časťami o Romy Schneider a o Sisi a, prirodzene, sú tam isté nadprirodzené prvky,“ odkazuje autorka Michaela Ella Hajduková.

Keď si Amalia Wiedelová vydraží nádherný toaletný stolík z 19. storočia, nie je to prvá starožitnosť v jej byte. Lenže tento čarovný kúsok minulosti v sebe čosi ukrýva. Zvláštnu čiernobielu fotografiu známej ženy a vyryté písmená A. D. Nie sú to však jediné záhady, ktoré so sebou nábytok do jej pokojného života prinesie.

Amalia je samotárska introvertka, ktorá aj bez podivného stolíka máva nočné mory. Tie ju však nedesia, práve naopak, vychutnáva si v nich hru s ohňom a robí zápisky do Knihy snov. Po smrti priateľky a neobyčajnom stretnutí opúšťa svoje introvertné steny a vydáva sa na veľkú cestu po stopách cisárovnej Sisi.

Bad Ischl, Viedeň, Gödöllő... Nočné desy ju neopúšťajú ani na cestách. Hranice sa však stierajú. Ktosi sa s ňou snaží cez sny komunikovať.
Kto je záhadná postava, ktorá sa jej zjavuje v roztrieštených snoch?
Kto je Mariechen a prečo jej to meno spôsobuje zimomriavky?
A čo ak sa jej nočné ilúzie a mory začnú čoraz viac prepletať so životom a smrťou cisárovnej?

V príbehu Sľub cisárovnej Sisi využila autorka mnoho skutočných faktov, dej prejde viacerými krajinami, keďže aj Sisi bola vášnivá cestovateľka a odohráva sa aj v Rumunsku. Práve odtiaľ pochádza skutočná osoba, spisovateľka Carmen Sylva, veľmi dobrá priateľka Sisi.
Michaela využila vo svojom príbehu aj ďalšie zaujímavosti. Napríklad ako Sisi zbierala albumy s peknými ženami, využíva v deji skutočné Sisine básne, dozvieme sa, aké knihy cisárovná čítala.

Michaela Ella Hajduková sa po štúdiu na Prešovskej univerzite uchytila v novinách Košický večer ako redaktorka spravodajstva a publicistiky. Momentálne však už niekoľko rokov pracuje v Knižnici pre mládež mesta Košice. V roku 2012 jej vyšla prvá kniha Všetky moje tváre. Autorka sa špecializuje na príbehy, v ktorých sa prepájajú časové roviny a do každej vkladá menší či väčší mystický prvok. Obľúbené sú jej vojnové romány ZlatovláSSka, či Berlínske hviezdy. Spracováva však aj témy okolo historických osobností ako Ľudovít Štúr, či Vlad III. Dracula. Autorka žije s manželom a dcérkou Juliankou v Košiciach.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.