bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.sk







Slovenský mysteriózny triler Volanie krvi

Dávna kliatba jej chce vziať dcéru. Aby ju zachránila, musí prekonať hranice času a priestoru.
O tom je nový mysteriózny triler Michaly Ries Volanie krvi.

Danielina dospievajúca dcéra Ema je psychiatrická pacientka. Rôzne kombinácie liekov však nezaberajú a jej stav sa zhoršuje. Ema tvrdí, že nie je blázon. Je presvedčená, že jej sny, halucinácie a bludy sú odrazom niečoho, čo sa udialo v minulosti.

Nikto jej neverí – lekári, súrodenci ani rodičia, ktorí sa s nádejou obracajú k modernej medicíne. Tá však neprináša zlepšenie ani odpovede. Po Eminom pokuse o samovraždu je Daniela v koncoch a v hlave sa jej vynára čoraz viac otázok: Prečo lekári nedokážu nastaviť Eme účinnú liečbu? Čo ak Ema vidí niečo, čo sa naozaj stalo? A kto je to dievča, ktoré pred jej očami zas a znova umučia?

Udalosti, ktoré nasledujú, naplnia Danielu zúfalou túžbou pomôcť dcére, a keď všetky rozumné cesty zlyhajú, siahne aj po tých zdanlivo nezmyselných. Daniela začne prekračovať hranice – morálky, zákona, vlastného tela, priestoru i času, odhodlaná urobiť čokoľvek, aby jej dieťa prežilo.

Autorka Michala Ries o svojej knihe:

Volanie krvi opäť dokazuje, aký rozprávačský talent má Michala Ries. Premyslená a pútavo podaná zápletka, je to napínavé i tajomné zároveň, nechýbajú silné emócie a silná ženská hrdinka, aké má Michala rada.
Niekedy sú tam od začiatku, inokedy ich postupne odhalí... „Volanie krvi je iné ako moja predchádzajúca tvorba,“ popisuje. „Pri zrode tejto kniha neexistovala žiadna Daniela, žiadna matka odhodlaná zboriť celý svet pre svoje dieťa. Na počiatku Volania krvi bolo to dievča, ktoré rozvráti Danielin život aj jej rodinu. A väčšinou, keď sa mi otvorí nový príbeh, spája sa až s chorobným nadšením.“ 

Keď pochopila, čo chce napísať – príbeh o zúfalom boji matky o život svojej dcéry – rozplakala sa. „Rada píšem o bolesti, lebo ňou rastieme, ale tu som mala písať o bolesti a zle. Keď som si to oplakala, tak prišlo odhodlanie, aj keď bez nadšenia. Aj ja som silná hrdinka J

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.