bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skSlávny bestseller opäť na Slovensku!

Táto kniha sa stala skutočným bestsellerom. Po celom svete je cenená ako najlepší dosiaľ napísaný úvod do dejín výtvarného umenia. Je určená študentom, aj každému zo širokej verejnosti, kto chce porozumieť obrazu, soche, umeleckému slohu, smeru či obdobiu. Je pre každého, kto chce pochopiť umenie v jeho tisícročnom vývoji.
Umenie je láska na celý život.
A ak sa vám dostane takáto kniha do ruky, musíte s tým jedine súhlasiť.

V slovenčine opäť vychádza najúspešnejšia kniha o umení na svete. Vyšla už v desiatkach vydaní a predalo sa z nej viac ako 8 miliónov kusov.
Teraz ju nájdete len na www.luxusnakniznica.sk v novej úprave a za špeciálnu cenu v predpredaji. Klasické dielo pokračuje vo svojom triumfálnom postupe v oslovení budúcich generácií a zostáva prvou voľbou pre všetkých nováčikov v poznávaní umenia.

Luxusná knižnica prináša ľudskú šikovnosť a majstrovstvo v podobe unikátnych knižných publikácií. Príbeh umenia sem rozhodne patrí. Encyklopédia z pera uznávaného profesora Ernsta H. Gombricha je v exkluzívnom predpredaji so zľavou 40 %  iba do konca júna.

Bestseller o umení

Táto jedinečná publikácia, z ktorej sa na svete predalo viac ako 8 miliónov výtlačkov, už desaťročia zostáva bezkonkurenčným úvodom do dejín umenia. Vzdeláva a zároveň prináša radosť.

Čitatelia všetkých vekových kategórií a vzdelanostnej úrovne na celom svete našli v profesorovi Gombrichovi skvelého rozprávača, ktorý niekoľkými slovami dokáže vysvetliť celkovú atmosféru daného historického obdobia. Vo svojich textoch sa spája poznanie a múdrosť s jedinečným darom priamo pretlmočiť hlbokú lásku k výtvarnému umeniu.

Najúspešnejšia kniha o umení na svete už vyše 60 rokov ponúka základnú orientáciu v dejinách umenia od najranejších jaskynných malieb až po súčasnú experimentálnu tvorbu. Profesor Gombrich vytvoril ľahko pochopiteľný poriadok v množstve mien, období, slohov či štýlov. Príbeh umenia je neuveriteľne komplexná publikácia obsahuje čiernobiele aj farebné reprodukcie a rozkladacie obrazové prílohy.

V predpredaji so 40% zľavou iba za 35€:
www.luxusnakniznica.sk.

Objavte svet umenia

"Táto kniha je určená každému, kto pociťuje potrebu základnej orientácie v jedinečnej, fascinujúcej oblasti ľudskej činnosti, ktorou je umenie," píše v predhovore E. H. Gombrich. "Nováčikovi by chcela ukázať celú panorámu, pričom ho nemätie podrobnosťami; chcela by mu umožniť utriediť si zrozumiteľným spôsobom bohatstvo mien, období a slohov, ktoré zapĺňajú stránky náročnejších prác, a vybaviť ho pre čítanie špecializovanejších kníh. Pri písaní som mal pred sebou predovšetkým dospievajúcich čitateľov, ktorí svet umenia práve objavili."

Fascinujúci Príbeh umenia

Príbeh umenia približuje na takmer 700 stranách fascinujúci a tajomný jazyk umenia i obrazu. Gombrich začína od prehistorických a primitívnych národov a predkolumbovskej Ameriky až po súčasnosť. Objasňuje jednotlivé techniky, berie nás na exkurziu do sveta výtvarnej harmónie, ukazuje podoby svetla a farieb v umení, a venuje sa aj predstavivosti, či vidinám v umení.

 „Moje prerozprávanie príbehu umenia jednoduchým jazykom by malo čitateľovi umožniť, aby spoznal všetky súvislosti, a pomôcť mu súvislosti pochopiť ani nie tak prostredníctvom uchvacujúcich opisov diel ako poskytnutím niekoľkých rád naznačujúcich pravdepodobné zámery umelcov,“ vysvetľuje Gombrich.

Objednajte si Príbeh umenia len za 35 EUR!

Profesor Gombrich

Profesor sir Ernst Hans Gombrich je nositeľ Radu za zásluhy, rytier Radu Britského impéria, člen Britskej akadémie. Prednášal na Londýnskej univerzite ako profesor dejín antických tradícií.
V roku 1972 bol povýšený do rytierskeho stavu a v roku 1988 sa stal nositeľom Radu za zásluhy.
Získal mnohé ďalšie medzinárodné ocenenia a vyznamenania, okrem iných Goetheho cenu (1994) a Zlatú medailu mesta Viedeň (1994).

Milan Buno, literárny publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.