bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skSkvelá detektívna séria pre deti

Veľmi úspešná a obľúbená séria Detektívi v čase pokračuje dvomi novinkami – Zázračný meč Vikingov a Richard Levie srdce.

Detektívi v časeBystrý Julián, drzá Kim, fyzicky zdatný Leon a tajuplná egyptská mačka Kija sú štyria kamaráti, ktorých spája spoločné tajomstvo. Vlastnia kľúč od starej knižnice benediktínskeho kláštora svätého Bartolomeja. V tejto knižnici sa ukrýva miestnosť zvaná Tempus, ktorá umožňuje cestovať do minulosti. Tempus pulzuje v rytme času a ukrýva tisícky dverí, vždy jedny pre jeden rok svetových dejín.

Pozrite si všetky knihy v sérii
Detektívi v čase

detektivi

Prvá výprava v čase viedla našich kamarátov do Egypta z čias faraónov, kde sa k nim pridala mačka Kija. Priatelia sa vždy vydajú na cestu v čase, keď ich zaujme nejaké historické obdobie, alebo keď tušia, že sa v minulosti odohral záhadný zločin. Tempus dokáže kohokoľvek premiestniť v čase, ale takisto aj preniesť späť. Stačí sa vrátiť presne na miesto, na ktorom človek pristál. Jedine odtiaľ sa dá cestovať domov, do súčasnosti. Hoci výlety v čase zvyknú trvať aj niekoľko dní, v prítomnosti za ten čas neprejde ani len sekunda – a tak nikto nepostrehne, že sa malí detektívi zase vydali na tajomnú cestu storočiami…

http://data.bux.sk/book/037/819/0378195/medium-zazracny_mec_vikingov_detektivi_v_case_6.jpgZázračný meč Vikingov nás zavedie do severnej Európy v roku 965. Zelená krajina Hedeby sľubuje bohatstvo pre všetkých. Detektívi v čase sa pomocou Tempusu prepravia do vikinskej osady Hedeby, ktorej obyvatelia čelia záhadným útokom. Sú ich dračie lode naozaj ohrozované mýtickými bytosťami, ako sú elfovia a trolovia? Vikinský vodca, Erik Červený získa zázračný meč boha Odina, aby ochránil a povzniesol svoj ľud. Je v moci zázračného meča ochrániť svojho majiteľa alebo ho naopak strhne do nebezpečenstva?

http://data.bux.sk/book/037/819/0378196/medium-richard_levie_srdce_detektivi_v_case_7.jpgRichard Levie srdce. Julián, Kim a Leon sa s tajuplnou mačkou Kijou vďaka zázračnému Tempusu ocitnú v roku 1194 nášho letopočtu. Anglický kráľ Richard Levie srdce sa práve vracia domov z križiackej výpravy do Svätej zeme, keď skupinu rytierov odrazu prepadnú a kráľovi protivníci ho uväznia v nedobytnom hrade Trifels. Za jeho oslobodenie žiadajú stotisíc strieborných mariek. Dorazí výkupné z Anglicka alebo sa po ceste stratí? Naši traja odvážni kamaráti sa znova podujmú na veľmi nebezpečné poslanie.

Séria Detektívi v čase sú napínavé príbehy pre deti od 9 rokov, fascinujúce výpravy do minulosti, ktorým nechýba autentické historické pozadie. Na konci knihy nájdete malý slovník pojmov a prílohu o dejinných faktoch.

Autor Fabian Lenk je jeden z najúspešnejších nemeckých autorov pre deti. Zo svojich kníh predal vyše 3 milióny kusov a len zo série Detektívi v čase sa v samotnom Nemecku predalo viac ako 700.000 výtlačkov.

detektivi

Začítajte sa do knižky Zázračný meč Vikingov:

Hádka

Prastará knižnica benediktínskeho kláštora svätého Bartolomeja v Sedmohlinciach vyzerala pokojne a opustene. Posledný knihomoľ odišiel už pred hodinou, knižnicu zamkli a svetlá pozhasínali.
Ale pozor, v jednej z väčších čitární sa čosi deje! Nad hrubými knihami z histórie tu už dve hodiny sedia tri deti, zatiaľ čo ich krásna mačka odpočíva na okennom parapete a pozerá cez sklo do zakrádajúceho sa prítmia. Nastupujúca jeseň priniesla do mestečka veľa mrakov. Poprcháva.
„Tebelmannovi asi preskočilo!” vzdychla si Kim. „Sloh na päť strán! Tak veľa sme ešte nikdy nemuseli písať!”
Deti boli so spolužiakmi a učiteľom Tebelmannom na školskom výlete vo vikinskom múzeu, ktoré sa nachádza v blízkosti severonemeckého mesta Šlezvik. Múzeum stojí na mieste známeho hlavného mesta Vikingov, Hedeby. Naši kamaráti mali za úlohu spoločne napísať sloh.
Leon si z peračníka vybral červenú fixku. „Upokoj sa, téma Vikingovia je predsa obsiahla.” Zobral pravítko a podčiarkol nadpis: Život Vikingov.
Kim prekrížila ruky za hlavou. „Áno, mohlo by to ísť rýchlo,” utrúsila.
„Ich história sa dá vyrozprávať raz-dva. Veď to bola banda lúpežníkov!”
Leon sa na ňu pozrel. „Ako prosím? Vikingovia boli statoční bojovníci, skvelí remeselníci a kováči. Spomeň si trebárs na jedinečný, nádherný meč, čo sme videli na výstave! Už len vzory na rukoväti boli úchvatné!”
Julián prikývol: „Máš pravdu, meč bol parádny! Vikingovia verili, že niektoré meče majú magickú moc. Určite aj tento k nim patril.“
Leon nadšene súhlasil: „Tiež si to myslím. Škoda, že archeológovia nevedia, kto bol jeho majiteľom. Možno ich vodca, jarl. Jarlovia boli miestodržitelia dánskeho kráľa, ktorý vládol Vikingom.“
Kim iba mávla rukou, čo Leona iba väčšmi podráždilo.
„Vikingovia boli vynikajúci objavitelia a skvelí moreplavci!” zvolal. „Len si spomeň na loď vystavenú v múzeu!“
Kim sa zasmiala. „Tá stará orechová škrupina nemala ani len kajutu. Rimania a Gréci stavali oveľa lepšie lode už o niekoľko storočí skôr!“
Leon zaplesol knihu, čo čítal. „Kim, ty o tom nemáš ani šajnu,“ zanariekal. „S takou škrupinou, ako ju ty nazývaš, sa Vikingovia doplavili až do Ameriky!”

Milan Buno, 2.8.2016

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.