bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skSkandar sa vracia. Vitajte opäť vo svete jednorožcov

Keď vysiela minulý rok 1.diel série Skandar, bol to veľký bestseller vo svete, aj na Slovensku. Po Bratislave dokonca jazdil špeciálne oblepený Skandar-autobus J Fantasy pre všetkým fanúšikov Harryho Pottera pokračuje druhým dielom s názvom Skandar a Prvý jazdec.

Skandar Smith už nemusí snívať. Dosiahol to, po čom odnepamäti túžil: jazdí na jednorožcovi a učí sa používať mágiu donedávna zakázaného elementu. Prvý ročník nebol pre nováčikov najľahší, no nikto nepočítal s tým, že v tom druhom sa na Ostrove objaví nová hrozba. Nesmrteľné divoké jednorožce niekto brutálne zabíja, tajomné proroctvo varuje pred strašným nebezpečenstvom a Ostrov začnú pustošiť živly, ktoré ho predtým formovali...
Súvisí vraždenie jednorožcov s pomstou Ostrova, ktorú predpovedá proroctvo? Má to všetko na svedomí Snovačka?

Skandarova sestra Kenna sa medzitým všemožne snaží k svojmu bratovi na ostrove pridať. Skandar je odhodlaný pomôcť jej, nech sa deje čokoľvek. Búrka sa však stupňuje a Ostrovu hrozí, že sa sám zničí... podarí sa mladým jazdcom zachrániť ho skôr, než bude neskoro?

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Zuzana Jurigová Kapráliková:

Skandar a prvý jazdec je pokračovanie fantastického bestsellera, ktorý vyvolal vo svete veľký rozruch a bol preložený už do 47 jazykov!
Skandar Smith s priateľmi opäť vymýšľajú neplechy, dostanú sa na nesprávne miesta v nesprávnom čase, ide im o zdravie a život...a vy so zatajeným dychom sledujete ich dobrodružstvá.

Krásne vykreslený svet jednorožcov, ktoré sú čarovnými tvormi - majú magickú energiu, ktorá sa pri kontakte s jazdcom umocňuje. Nie sú to však ružové mierumilovné jednorožce, ale divoké, krvilačné tvory, ktoré túžia zabíjať a ničiť. Teda ak sa nevyliahnu práve pre jazdca, akým je aj Skandar. Inak sa v divokom svete takpovediac zbláznia, zošalejú a napokon hnijú zaživa...

A.F.Steadman má svižný, rýchly a pútavý štýl písania. Dokáže vás rýchlo vtiahnuť, vie perfektne opísať detaily, takže akoby ste ich pred sebou videli. Je to nápadité, má to drajv, nechýba mágia a celkovo atmosféra, ktorú si budete užívať v každej z 21 kapitol.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.